Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata mamioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2010
    Postari in forum
    1.417
    Buna burtici si mamici,

Sunt noua pe forum si ma gandeam sa incep o noua discutie pt ca nu am gasit nicaieri date despre doc Safta Veaceslav de la Spitalul Filantropia. A mai nascut cineva cu dansul si imi poate spune cam la cat m ar duce cheltuiala? Va multumesc si pupici pe burtici si bebei sanatosi!

O viitoare mamica insarcinata in 4luni:*:*

Floricica Nou Venita bebedari's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2010
    Postari in forum
    6
    Buna fetelor ,

Si eu sunt noua pe forum , desi sunt aproape de finalul "calatoriei " . Mai am aproximativ 5 saptamani de gravideala :))
    Am ales sa scriu pentru ca si eu sunt una din pacientele Dr-lui Safta. Am fost monitorizata de dansul pe tot parcursul sarcinii si sunt ff multumita de dumnealui .
    Referitor la "tarife" nu pot spune prea multe , dar sunt de parere ca nu exista ceva prestabilit dinainte. Trebuie sa tii cont atunci de mai multi factori. Daca este vorba de nastere naturala atunci este vorba de o anumita suma , iar daca este vorba de cezariana suma va creste putin.Cred ca fiecare va "cotiza " in fct de posibilitatile materiale , de gradul de multumire vis - a vis de medic s.a.m.d. Din cate stiu Dr Safta nu face parte din categoria medicilor ce te urmareste timp de 9 luni si apoi nu se prezinta la nastere , ba din contra am inteles ca este un medic punctual desi este chemat de acasa in toiul noptii.

Aveti grija de comorile voastre. Pupici

Membru inregistrat la
    22.01.2010
    Postari in forum
    1.417
    bebedari multumesc pt raspuns...dupa ce nasti minunea din burtik sper ca o sa revi cu informatii despre domnul doctor. in privinta tarifelor ai drepatate.

pupici si sa ai un bb sanatos

Membru inregistrat la
    29.01.2010
    Postari in forum
    6
    Buna mamioana,

promit ca voi intra pe forum cu noutati in privinta derularii nasterii cu dr safta. Maine mergem la control sa vedem ce mai zice bebe :))
    daca iti pot fi de folos si cu alte informatii nu ezita sa ma intrebi. Sarcina usoara! ! !

Membru inregistrat la
    22.01.2010
    Postari in forum
    1.417
    Buna bebedari,
    Cred ca deja a venit pe lume..Te astept sa imi apui dak ai nascut sau nu cu doct Safta...
    Pupici si o nastere usoara

Membru inregistrat la
    29.01.2010
    Postari in forum
    6
    Buna mamioana,

minunea mea a venit intr-adevar pe lume pe data de 06 martie cu ajutorul dlui dr safta. Am nascut un baietel de 3. 200 gr si 51 de cm.
    am avut un travaliu mult mai usor decat ma asteptam si acest lucru se datoreaza dlui dr care a fost alaturi de mine si a creat o atmosfera degajata explicandu-mi pas cu pas ce se va intampla. Experienta a fost de departe una deloc traumatizanta. . . Apropo de povestile legate de acest eveniment. . . . Totul s-a derulat foarte firesc si normal. . Fara tipete. . . Urlete. . . Am nascut normal cu anestezie epidurala. Sincer iti spun ca poti sa mergi cu incredere pe mana dr-lui safta. Pentru a decurge totul cat mai bine trebuie sa asculti ceea ce iti spune si sa cooperezi. Practic trebuie sa deveniti o echipa. . . Pentru ca in momentul ala nu mai contezi tu si durerea ce o simti ci doar bebe ce trebuie ajutat sa vina pe lume. Iti doresc o nastere la fel de usoara ca a mea. . . . Fii increzatoare! As fi vrut sa detaliez mai mult acest frumos eveniment dar bebe imi ocupa cam 99% din timp. . . Dovada ca abia am reusit sa iti raspund abia acum. Daca te mai pot ajuta te rog nu ezita sa intrebi. Pupici

Floricica Nou Venita bebetudor's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2010
    Postari in forum
    4
    Buna ziua!
    Sunt noua pe forum si referitor la tarifele din filantropia acestea sunt cam aceleasi indiferent de dr. Eu nu am nascut cu dr tau dar, tarifele sunt aproximativ: 200-250 euro(natural) pt dr., 200Ron anestezist, 100 Ron moasa(sunt 2 de fiecare data), 100 Ron neonatologul si 10 Ron asistentele.
    Dar stai fara nicio groja totul este super ok acolo si toata lumea este foarte draguta.

Floricica Nou Venita pui.de.urs's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2010
    Postari in forum
    13
    fetelor, si eu sunt hotarata sa nasc la filantropia, dar caut un medic bun acolo. nu vreau neaparat un medic "popular" sau cu extrem de bine cotat printre paciente, ci doar cineva care sa nu ma lase balta in ziua Z, si care sa se ocupe bine de santatea bebelusului ...
    imi puteti da niste date de contact?
    va multumesc si va doresc sarcini usoare si bebelusi sanatosi

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    eu cu d-r Varlas am nascut.un medic de nota 10.deci poti apela la el cu incredere

Membru inregistrat la
    22.01.2010
    Postari in forum
    1.417
    Citat Postat de pui.de.urs Vezi mesajul
    fetelor, si eu sunt hotarata sa nasc la filantropia, dar caut un medic bun acolo. nu vreau neaparat un medic "popular" sau cu extrem de bine cotat printre paciente, ci doar cineva care sa nu ma lase balta in ziua Z, si care sa se ocupe bine de santatea bebelusului ...
    imi puteti da niste date de contact?
    va multumesc si va doresc sarcini usoare si bebelusi sanatosi
    eu am nascut cu dr Safta, a venit la nastere si a fost foarte bine
    ti-l recomand cu incredere
    si spitalul este foarte curat

Floricica Nou Venita pui.de.urs's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2010
    Postari in forum
    13
    multumesc frumos pentru raspunsuri,
    eu chiar sunt decisa pentru filantropia, tot cautand pe forumuri am auzit numai cuvinte de lauda...
    multumesc si pentru ponturile cu doctorii, ati putea sa-mi dati un MP cu numarul sau unde il / ii pot gasi?
    sa va traiasca puiutii!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari