Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita florentina2006's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2006
    Postari in forum
    97
    Va rog sa imi recomandati niste medici de incredere, buni profesionisti, care sa ma poata urmari pe perioada sarcinii si sa ma asiste la nastere. Mentionez ca locuiesc in Bucuresti, zona Timpuri Noi. Ce maternitate imi puteti recomanda? Multumesc.

Floricica Nou Venita sanducarmen2004's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2006
    Postari in forum
    3
    Eu am fost la Giulesti la doctorul Ion Ionut despre care am auzit numai lucruri bune si care mie mi-a placut.

Floricica Nou Venita ruxylm's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2006
    Postari in forum
    3
    Eu am nascut la spitalul titan cu doamna doctor Racu Silvia,datorita dansei am dus la termen o sarcina gemelara,e o profesionista desavarsita

Floricica Nou Venita monikl's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2006
    Postari in forum
    49
    Pai aproape de tine este maternitatea Bucur... eu acolo am nascut cu dna dr. Popa... este super de treaba. Dar un medic foarte bun pe care ti l-as recomanda cu toata inima este dr. Olaru, tot de la Bucur... Este un om caruia intr-adevar ii pasa de pacientele lui. Eu nu am nascut cu el pt k pe dr. Popa mi-a recomandat-o cineva... In schimb ce strica spitalul Bucur sunt.... asistentele... daca nu le dai bani nici nu se uita la tine.... si te trateaza cu indiferenta... si uneori mai si tipa la tine...

Floricica Nou Venita flory's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2005
    Postari in forum
    115
    Maternitatea Giulesti are medici f buni; dar depinde la ce medic ginecolog esti tu; medicul iti face trimitere la spitalul/maternitatea la care lucreaza, dar si in functie de zona unde locuiesti.
    Maternitatea Bucur arata cam "sinistru" , dupa parerea mea, dar are medici buni. Maternitatea Cantacuzino e ok, dar nu este in sectorul 4, asa ca incearca sa-ti gasesti un medic din timp.

Floricica Nou Venita ardeleank's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.09.2006
    Postari in forum
    2
    Si eu m-as bucura dak cineva mi-ar recomanda un medic bun (chiar fffffffff bun)care sa ma urmareasca si sa asiste la nastere, eu sunt din Cluj !!

Floricica Nou Venita carmen76's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2006
    Postari in forum
    88
    eu locuiesc in Berceni, dar am nascut(bebe 4.200gr./53 ) la Municipal cu dr. Radoi, de care am fost f. multumita. asta si in timpul sarcinii si al nasterii si dupa nastere.
    de ce spun asta? pt. ca eu sunt o fire mai curioasa, pisaloaga cateodata si in timpul sarcinii il bombardam pe dr. cu o groaza de intrebari si temeri, iar el a avut rabdare intotdeauna cu mine.(il sunam si noaptea, daca aveam vreo nelamurire)
    apoi, la nastere, in zece minute dupa ce l-am sunat, a si venit si m-a ajutat sa nasc repede.
    dupa nastere, s-a zbatut sa ma mai tina o zi in plus in spital (desi erau locuri putine)sub observatie, pt ca am avut o anemie puternica si mi-a administrat sange( care era si asta greu de procurat),glucoza si alte minuni...
    Bani nu a vrut sa-mi ia inainte.i-am dat dupa(70 dolari)
    va pup si nastere usoara

Floricica Nou Venita carmen76's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2006
    Postari in forum
    88
    a.. si municipalul este un spital curat, spre deosebire de Bucur, unde am fost internata in a doua luna de sarcina, pt. ca facusem o indigestie de la portocale si eram sub suprevegherea dnei dr. Popescu(parca), care m-a tinut internata 4 zile in spital degeaba. nu mi-a facut analize, nu tratament, nu explicatii, ci doar o ecografie si in rest, cand venea cu studentii care faceau practica, ne chema pe toate la control,cu picioarele in sus, de parca eram la muzeu.
    cand am iesit din spital, am si inceput sa caut alt dr. si la recomandarea unei prietene,l-am gasit pe dr. radoi.
    intradevar, consultatiile le-am avut la o clinica privata, unde avea ore dr. radoi(centrul med. Unirea),dar uneori mai mergeam si la spital, unde nu avea atat de mult timp la dispozitie, pt. ca ori avea o nastere,ori o operatie...

Floricica Nou Venita roxanavlt's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    101
    Eu am nascut la spitalul Polizu cu doamna doctor Sai Claudia si am fost foarte multumita cum am fost tratata. Este foarte apropiata de pacienti si te asista tot timpul pe parcursul nasterii. V-o recomand cu incredere.

Floricica Nou Venita muguet_27's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    152
    Buna!
    Sunt insarcinata in luna a saptea si ar trebui sa nasc cam pe la mijlocul lui martie. Eu am ales de la bun inceput sa merg la consultatii la clinica Marie Stopes, la doamna doctor Kaci Amal.E un om desavarsit, as spune eu. Initial ma dusesem in vara la ea, decisa sa fac avort. Insa dumneai, cu multa rabdare, mi-a aratat, atat mie, cat si sotului meu (prietenul meu, pe atunci), ca un copil e o minune si ca nimic in lumea asta nu e mai important. Asa ca, ne-am casatorit acum 2 luni, pe 4 Noiembrie si trebuie sa va spun, daca mai era necesar, ca un copil chiar face minuni in viata unui om. Bebe e primul pupat, fie ca e dimineata, seara, sau in orice moment. Am uitat sa va spun ca sotul mi-e si mai fericit de cand a aflat ca va avea un baietel.
    Intrebarea mea ar fi:cam care sunt costurile unei nasteri la Bucur(acolo voi naste cu doamna doctor) si cam cate mai trebuie sa dau la moase, asistente, si tot asa. am vrea sa ne pregatim de pe acum. Sau ar fi bine sa o intreb direct pe doamna doctor cat costa nasterea?
    Va multumesc si va pup.
    Week-end placut!

cristina elena
    Guest
    Vezi la COPILUL LA NASTERE: acolo sunt 2 topicuri "ati dat shpaga" si "cat ati cheltuit cu nasterea". Poate gasesti acolo ceva sa te ajute.
    Nastere usoara si un bebe sanatos.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari