Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita irina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2008
    Postari in forum
    1
    vreau sa ma ajute cineva cu o experienta asemanatoare.

am nascut in septembrie 2008 o fetita perfect sanatoasa prin operatie de cezariana care s-a complicat cu o fisura veziculara.

prin urmare a trebuit sa stau cu o sonda 7 zile si sa iau antibiotic: cefotaxim 7 zile si eficef .

am fost sfatuita sa alaptez fara nici o problema spunindu-mi-se ca bebe nu va avea absolut nimic.

dupa o saptamina insa colilul nu a mai luat in greutate si a devenit foaRTE SOMNOLENT

a mai patit cineva ceva asemanator?

help

poate fi din cauza antibioticului

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Irina din pacate nu stiu ce sa iti raspund la aceasta intrebare parerea mea este ca ar trebui sa consulti un medic pediatru bun si el iti poate spune exact ce se intampla...
    sa iti traiasca fetita..sanatate multa!

Floricica Nou Venita milenuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2008
    Postari in forum
    16
    Eu cred ca trebuie sa intrebi un pediatru..sa vezi daca fetita nu are alta problema; dar sa stii ca si eu am luat antibiotice in timp ce alaptam, pentru ca am facut mastita; de la antibiotic (cred eu) secretia de lapte a scazut...fata mea insa nu era somnolenta, ci nervoasa, ca nu ii ajungea laptele...ne-am chinuit asa doua zile, dupa care i-am dat lapte praf in completare. Din pacate, dupa doua saptamani nu am mai avut lapte deloc. Dar cresc copii si cu lapte praf.

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    Si eu as zice sa consulti un pediatru dar deja a trecut cam mult de atunci. . . Ce a avut pana la urma?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari