Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta roxana_adriana25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    966

Pareri despre Giulesti dupa incident. Mai nasteti acolo?

Buna la toate mamicile si viitoarele mamici. Sunt in saptamana 16 si 4 zile de sarcina... As vrea sa stiu cat mai multe despre nasterea la Giulesti dupa acel incident,daca ai voie cu bebe langa tine, daca este curat, daca asistentele se ocupa de tine, daca au aparate bune... Daca stiti cat mai multe amanunte va rog sa imi spune-ti si mie. Eu nasc la sf lunii februarie inceputu lui martie ...cu dr tarek abdoul...si ca orice viitoare mamica vreau sa stiu cat mai multe. Va doresc multa sanatate si sarcina usoara!!!

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Citat Postat de roxana_adriana25 Vezi mesajul
    Buna la toate mamicile si viitoarele mamici. Sunt in saptamana 16 si 4 zile de sarcina... As vrea sa stiu cat mai multe despre nasterea la Giulesti dupa acel incident,daca ai voie cu bebe langa tine, daca este curat, daca asistentele se ocupa de tine, daca au aparate bune... Daca stiti cat mai multe amanunte va rog sa imi spune-ti si mie. Eu nasc la sf lunii februarie inceputu lui martie ...cu dr tarek abdoul...si ca orice viitoare mamica vreau sa stiu cat mai multe. Va doresc multa sanatate si sarcina usoara!!!
    Buna! Eu am nascut la Giulesti anul acesta, in aprilie, mai exact pe 22, in Vinerea Mare. Spitalul a fost renovat ( zugravit, linoleum nou, toalete reconditionate) si arata totul ok! Exceptie fac camerele de garda... Eu am nascut prin cezariana si de aceea am stat la etajul 1 ,( eu am ales sa stau intr-o rezerva care a costat 50 ron /zi). Tot personalul de pe etajul 1 este super profesionist si amabil! Bebelusii stau la etajul 2, etaj renovat in totalitate, arata totul impecabil! Mamicile care nasc natural stau pe acelasi etaj in conditii excelente ( in comparatie cu alte spitale) camere cu maxim 3 paturi, plasme tv, toalete proprii, etc. Sala de operatii arata iarasi impecabil, eu am avut " onoarea" sa inaugurez o masa de operatie noua:)))
    Singurul lucru care mi-a lasat un gust amar este comportamentul personalului care se ocupa de bebelusi, si aici ma refer la asistente! Doar 1 singura , dupa pararea mea, era calificata sa lucreze acolo, restul.. ar trebui concediate pe loc! Dr neonatologi sunt super amabili si bine pregatiti, in special dr Rosca! Daca ai si alte intrebari iti raspund cu placere! Iti doresc nastere usoara si un bebe sanatos!

Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    966
    Citat Postat de julay Vezi mesajul
    Buna! Eu am nascut la Giulesti anul acesta, in aprilie, mai exact pe 22, in Vinerea Mare. Spitalul a fost renovat ( zugravit, linoleum nou, toalete reconditionate) si arata totul ok! Exceptie fac camerele de garda... Eu am nascut prin cezariana si de aceea am stat la etajul 1 ,( eu am ales sa stau intr-o rezerva care a costat 50 ron /zi). Tot personalul de pe etajul 1 este super profesionist si amabil! Bebelusii stau la etajul 2, etaj renovat in totalitate, arata totul impecabil! Mamicile care nasc natural stau pe acelasi etaj in conditii excelente ( in comparatie cu alte spitale) camere cu maxim 3 paturi, plasme tv, toalete proprii, etc. Sala de operatii arata iarasi impecabil, eu am avut " onoarea" sa inaugurez o masa de operatie noua:)))
    Singurul lucru care mi-a lasat un gust amar este comportamentul personalului care se ocupa de bebelusi, si aici ma refer la asistente! Doar 1 singura , dupa pararea mea, era calificata sa lucreze acolo, restul.. ar trebui concediate pe loc! Dr neonatologi sunt super amabili si bine pregatiti, in special dr Rosca! Daca ai si alte intrebari iti raspund cu placere! Iti doresc nastere usoara si un bebe sanatos!

Multumesc mult ptr informatie. Chiar ma intrebam de ce nu raspunde nimeni...Este bine ca sunt camere cu max 3 paturi. Am auzit ca este curat acum , etc, dar ca asistentele lasa de dorit. Daca o sa m-ai am intrebari o sa iti spun. Ms mult. Sanatate multa va doresc!

eda
    eda este offline.
    Floricica Nou Venita eda's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2010
    Postari in forum
    14
    Eu cred ca lupul isi schimba parul dar naravul ba! Probabil ca au renovat si au facut ca totul sa para impecabil, dar personalul cred ca a ramas acelasi, oameni dezinteresati, asistente care tipa la tine, infirmiere care urla ca ai trecut pe unde au spalat ele cand tu trebuie sa ajungi cu tot raul si durerile la baie, personal care te face sa te simti vinovata ca ai ajuns sa nasti de parca ar fi un pacat si ca durerile ti se cuvin... Din partea mea e de groaza ce se intampla in Giulesti.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Eu am nascut la Giulesti de doua ori, si nu a tipat nici o asistenta la mine si nici la altcineva cand am nascut, ba chiar au fost foarte amabili toti, si roiau in jurul meu si se interesau mereu de cum ma simt si cum imi e. Moasa Irina cu care am nascut eu este o femeie de milioane cat voi trai nu am sa uit ce persoana calda si mamoasa e. De medic nici nu mai vorbesc, parca e desprins din povesti, nu dintr-un spital de stat din Romania. Infirmierele au un rol atat de putin important in derularea in siguranta a nasterii, incat nu e cazul sa isi faca cineva probleme de ce fac ele sau nu fac. NU ELE conteaza cand e vorba de a-ti aduce pe lume copilul. Desi, cand eram in travaliu, o infirmiera m-a ajutat sa ajung la baie cand aveam montata epidurala si nu-mi simteam picioarele, tot o infirmera m-a ajutat sa ma mut in salon cu bagaje cu tot. Si au facut-o fara sa se strambe si cu grija si atentie. Cand am nascut a doua oara, era o femeie care nascuse un bebe de 900 grame care murise. Plangea saraca si mai venea la ea o infirmiera si incerca sa o linisteasca si sa o incurajeze cum stia si ea, desi nu de asta era acolo si nu scrie asta in fisa postului.
    Modificata de roxie; 06.10.2011 la 14:43:06.

eda
    eda este offline.
    Membru inregistrat la
    01.02.2010
    Postari in forum
    14
    E bine ca mai auzim si mamici care isi amintesc nasterea ca ceva rupt din rai. Eu din pacate am trait clipe groaznice la Giulesti in ciuda faptului ca nu am stat nici 24 de ore acolo. Si din pacate am auzit foarte multe pareri contra. Eu am luat decizia sa nasc la o clinica particulara chiar daca scot niste bani (totusi cred ca ajungi la aceeasi cheltuiala si in spital de stat), si cred ca nu vom regreta nici unul din noi!
    Copii sanatosi si frumosi sa avem! Toate cele bune!

Floricica Nou Venita roxana_mario05's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2007
    Postari in forum
    98
    Primul copil l-am nascut in 2005 la Giulesti si acum tot acolo voi naste pentru ca sunt numai profesionisti. Nastere usoara tuturor.
    In cazul in care nasti intr-o clinica particulara, si se intampla vreo problema cu copilul tau sa stii ca tot la cei de stat apeleaza, pentru ca chiar daca au aparatura si conditii nu au pregatirea necesara. Parerea mea.

Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    966
    Citat Postat de roxana_mario05 Vezi mesajul
    Primul copil l-am nascut in 2005 la Giulesti si acum tot acolo voi naste pentru ca sunt numai profesionisti. Nastere usoara tuturor.
    In cazul in care nasti intr-o clinica particulara, si se intampla vreo problema cu copilul tau sa stii ca tot la cei de stat apeleaza, pentru ca chiar daca au aparatura si conditii nu au pregatirea necesara. Parerea mea.

Multumesc ptr raspuns! Si eu nasc in martie la giulesti, m-am hotarat sa raman la medicul care ma supravegheat de la inceputul sarcinii.

Floricica Nou Venita roxana_mario05's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2007
    Postari in forum
    98
    Nastere usoara roxana_adriana25, sa ai un bebe sanatos. Eu am doar 7 saptamani, si o sa nasc cam prin iunie 2012 cu Dr.Moisa Marcel, un medic de nota 10+.

Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    966
    Citat Postat de roxana_mario05 Vezi mesajul
    Nastere usoara roxana_adriana25, sa ai un bebe sanatos. Eu am doar 7 saptamani, si o sa nasc cam prin iunie 2012 cu Dr.Moisa Marcel, un medic de nota 10+.

Multumim! Am auzit de acest medic. Eu nasc la sf lui februarie-martie cu dr Tarek.
    Nastere usoara si tie! Sa ai parte de o sarcina cat mai usoara si sanatoasa! Noi ieri am implinit 20 saptm...suntem la jumatate :) Numai bine va doresc!!!

eda
    eda este offline.
    Membru inregistrat la
    01.02.2010
    Postari in forum
    14
    Pot sa te contrazic in ceea ce priveste profesionalismul medicilor din particular. Majoritatea medicilor din spitalele de stat pleaca la clinici private sau in strainatate, si asta petru ca sunt foarte buni si cautati. Asta pentru ca nu iti permiti sa traiesti cu un salariu mizer oferit de statul nostru. Medicul meu a fost la giulesti si acum s-a mutat la particular si sunt sigura ca salariu de acolo l-a motivat sa o faca. Oricum parerile sunt impartite, dar parerea mea despre spitale o sa ramana aceeasi, am lucrat in spital si stiu cum vorbersc asistentele si medicii despre orice caz. Iti doresti sa nu te mai intorci a doua zi la serviciu de greata. Eu am ajuns la urgenta la giulesti si nu am codorisit pe nimeni si am fost tratata asa cum am fost. A doua zi cand am putut sa il vad pe sot si sa imi lase bani eram pupata si in fund. Sa fim seriosi!! E pacat ca traim intr'o tara ca asta!! Nastere usoara si numai bine!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari