Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alina-karina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.01.2009
    Postari in forum
    27
    FETELOR VA ROG CINE MA POATE AJUTA SI PE MINE,SUNT DIN CRAIOVA SI SUNT INSARCINATA IN 23 DE SAPTAMANI.PRIMA NASTERE PRIN CEZARIANA AM AVUTO ACUM 7 ANI CU D-NA BERCEANU LA NR.1 DIN CRAIOVA.ACUM NU AM FOST DECAT O SINGURA DATA LA DANSA LA CONTROL PT.CA IN MAREA MAJORITATE A TIMPULUI AM FOST PLECATA LA MAMA MEA CARE LOCUIESTE IN ANGLIA.VA ROG CINE O CUNOASTE PE D-NA DOCTOR SI IMI POATE DA INFORMATII DESPRE TARIFELE PRACTICATE DE DANSA.MA INTERESEAZA FOARTE MULT CAT MAI IA LA O CEZARIANA SAU MAI BINE ZIS CAT SE MAI DA LA MEDIC GINECOLOG,ANESTEZIST,ASISTENTE.ETC.ASTEPT PARERILE VOASTRE.

Membru inregistrat la
    24.01.2009
    Postari in forum
    27
    IMI CER SCUZE PENTRU GRESELI DAR SUNT OBISNUITA SA SCRIU CU CAPS LOCK ,INCA O DATA IMI CER SCUZE

Floricica Nou Venita ionelastancu's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.02.2009
    Postari in forum
    4
    Buna Alina, ma numesc Ionela si sunt din Slatina. Sunt insarcinata in 12 sapt si sunt pacienta d-nei dr Berceanu. Pana acum eu sunt f multumita de dumneaei deoarece am avut si ceva probl inainte sa raman insarcinata. Eu deocamdata merg la cab particular unde o consultatie costa 100 lei si un ecograf de la 100 la 220 lei depinde de varsta sarcinii si de cati bebelusi(in cazul gemenilor), cat despre tarifele unei cezariene am auzit ca a cerut si 600 euro acum in ianuarie, ceea ce mi se pare f mult, dar cred ca depinde si de persoana. Daca mai aflii ceva te rog sa imi spui si mie, sau cum a fost in sit ta deoarece vei naste inaintea mea. Sarcina usoara si un bebe sanatos!

Membru inregistrat la
    24.01.2009
    Postari in forum
    27
    Multumesc mult Ionela pt.raspuns.Este adevarat ca d-na Berceanu este un medic foarte foarte bun,eu si primul copil l-am nascut tot cu dansa tot prin cezariana,cat despre suma ce sa iti zic mi se pare exagerata pt.ca nici nu dispun de aceasta suma exorbitanta si chiar daca as dispune nu as da 600 de euro doar d-nei doctor.Inseamna ca ma costa o cezariana 1000 de euro cu tot cu anestezist,asistente,mana a doua etc.Cu suma asta pot naste bine merci intr-o clinica particulara in Bucuresti.Sper ca mai am timp sa imi gasesc un alt medic cu care sa nasc in luna mai daca asa stau treburile.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    buna, fetelor! si eu am fost pacienta dnei doctor Berceanu, dar am renuntat...poate pt unele femei e un doctor bun, dar pt mine nu a fost asa...in septembrie am fost la dansa si am facut un set de analize pt ca voiam sa raman insarcinata....in octombrie am ramas graviduta si am fost la dansa la control....ok, mi-a confirmat sarcina(4saptamani)si mi-a dat dufaston...pana sa plec de la dansa , i-am spus ca am probleme cu tiroida si am intrebat ce trebuie sa fac...mai iau tratamentul de tiroida sau cum trebuie sa procedez....dansa mi-a zis ca din momentul ala sa uit ca am tiroida :-(...ok, am ascultat-o! pe 18 decembrie cand am fost la primul ecograf, surpriza:sarcina oprita din evolutie!
    nu mai m-am dus la dansa , ci am mers la un alt medic, domnul doctor VADUVA CRISTIAN, sperand ca poate dansul imi spune altceva...din pacate mi-a confirmat acelasi lucru si pe 20 m-a programat pt chiuretaj...a decurs totul bine...m-a adormit si nu stiu nimic din ce mi-a facut...cert e ca nu am avut sangerari dupa, m-am simtit f bine....mi-a facut f multe analize(ca sa descoperim cauza opririi sarcinii)si inca mai fac si altele, si in final am descoperit ca sarcina s-a oprit din evolutie din cauza tiroidei...normal ca m-a trimis la endocrinolog ca sa imi dozeze tratamentul si speram ca va veni si bebelul cat de curand.....la dansul un consult impreuna cu ecografie costa 100 ron...ce imi mai place la acest doctor, comparativ cu dna Berceanu, e ca sta cu tine de vorba, isi noteaza totul in calculator, cand esti graviduta il lasa pe sot sa intre cu tine si sa vada pe bebe la ecograf...din punctul meu de vedere se poarta mult mai ok cu pacientele...
    Am o colega care merge le dr Berceanu(a zis ca nu o mai schimba acum ca e prea tarziu) si urmeaza sa nasca prin cezariana cu dansa si mi-a spus ca i-a spus ca o va costa aceasta cezariana in jur de 4000 ron.
    Eu zic si recomand din toata inima pe domnul doctor Vaduva Cristian.(clinica HITMED CRAIOVA-in spate la MERCUR)
    VA PUP FETELOR SI MAI VORBIM!
    SPER SA DEA BUNUL DUMNEZEU SI SA AM SI EU UN BB ANUL ACESTA!

Membru inregistrat la
    24.01.2009
    Postari in forum
    27
    Multumesc mult Adriana pt.raspuns si sa dea Dumnezeu ca anul acesta sa ai si u un bebe.Daca este asa cu d-na Berceanu sa stii ca nu imi e greu sa o schimb chiar si cu o saptamana inainte de nastere.Am auzit multe persoane ca cere numai dansa 400-500 euro plus ca mai sunt anestezista,asistente,moasa,mana a doua- asa este cred ca ajunge pana la 4000 ron.Nu dispun la ora actuala de o asemenea suma iar daca as dispune as merge cu siguranta la Bucuresti intr-o clinica particulara unde chiar merita sa dai o astfel de suma pt.nastere dar nici acolo nu cred ca ar costa 40 de mil. Nu am mers pana acum decat o singura data la consultatie la dansa in rest am efectuat toate analizele date de d-na doctor de familie specifice trimestrului de sarcina.Am 25 de saptamani asa ca nu este tarziu sa merg la alt medic ,asa cred eu.

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    doamne fetelor ce aveti cu preturile astea astronomice...eu am facut cezariana la cerere pe 2 noembrie2008 si am dat 8 mil la dr ayed kamal in spitalul 1 bine si alte cateva mil la anestezista ,asistente,dar in nici un caz nu am ajuns la 40 mil sau 600Euro.

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    si am uitat sa va spun ca am programat cezariana impreuna cu dr duminica si a venit special pentru mine de acasa.acum ma simt f bine sunt ca noua,niciodata nu am avut probleme cu operatia .

Floricica Nou Venita ionelastancu's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.02.2009
    Postari in forum
    4
    alina ce mai faci, ce mai face bebe? mai mergi la d-na dr?

Floricica Nou Venita liduia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2009
    Postari in forum
    1
    ce aveti fratilor cu preturile astea.Pai ce face dr ala pentru 400 sau 600 de euro. Eu mai am putin (o luna) si o sa nasc cu dr. Ayed Kamael. Un dr extraordinar.Pe langa meserie, stie cum sa vorbeasca, stie cum sa se poarte cu o pacienta, spre deosebire de multi alti medici din acel spital. Si nici nu iti impune cat sa dai, spre deosebire de alti medici de acolo. Oricum ce a spus dna mai devreme, in jur de 8-10 mil, plus asistente si anestezist, e mult mai real.

Floricica Nou Venita amaliapop's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.07.2009
    Postari in forum
    1
    Imi poti spune te rog unde are cabinetul particular d-na Sabina berceanu si daca ai un nr de telefon pt progaramari ? Mersi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari