Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita RAMONA_RAMONA's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2014
    Postari in forum
    5

Medicul ginecolog cu care nastem

Buna fetelor,sunt insarcinata in 7 saptamani la prima sarcina trebuie vorbit cu medicul ginecolog sa iti urmareasca sarcina si sa nasti cu el sau daca te tot duci la el la conrtoale e de la sine inteles?

teodoraioana
    Guest
    Citat Postat de RAMONA_RAMONA Vezi mesajul
    Buna fetelor,sunt insarcinata in 7 saptamani la prima sarcina trebuie vorbit cu medicul ginecolog sa iti urmareasca sarcina si sa nasti cu el sau daca te tot duci la el la conrtoale e de la sine inteles?
    salut Ramona! In primul rand felicitari! :-)
    si eu sunt graviduta dar in 6 sapt. :-)
    eu sunt de parere ca ar trebui sa te gandesti bine la un medi, sa iei in considerare anumite aspecte: daca lucreaza la privat sau spital de stat unde sa poti sa nasti sau sa aiba acces sa te consulte in caz de urgenta(sunt unii medici care sunt colaboratori si multe gravidute au intampinat dificultati), sa ai incredere in el/ea etc etc... dupa ce te.ai hotarat sa te programezi la un consult unde ii spui ca l.ai ales ca medic si vrei ca acea persoana sa iti fie medicul pt sarcina... parerea mea e ca asa ar fi politicos dar depinde de situatie de medic etc.. :-)

Membru inregistrat la
    12.07.2014
    Postari in forum
    5
    MULTUMESC FELICITARI SI TIE teodoraioana,EU AM FOST DEJA LA PRIMUL COSULT LA UN SPITAL PRIVAT DIN BRASOV DAR NU AM STIUT CA TREBUIE SA O ROGI SA-TI SUPRAVEGHEZE SARCINA
    Modificata de RAMONA_RAMONA; 12.07.2014 la 14:17:04.

CrisV
    Guest
    Buna felicitari pentru sarcina! Daca te duci la un medic si te ia in evidenta cu sarcina nu trebuie sa mai faci nimic, la el vei merge mereu cu sarcina. Nu prea se baga alt medic peste, doar daca insisti tu sa il schimbi sau alegi alt spital. Eu am mers de urgenta si m-am internat la camera de garda si medicul care era atunci de serviciu (era sambata si medicul meu era liber) m-a intrebat cine imi monitotrizeaza sarcina si au anuntat medicul care a venit apoi sa vada ce am patit :)

Membru inregistrat la
    12.07.2014
    Postari in forum
    5
    BUNA CrisV MULTUMESC.MIE ASA MI SA SPUS SA DISCUT CU MEDICUL GINECOLOG SI NU STIAM DACA ASA SE PROCEDEAZA

teodoraioana
    Guest
    Citat Postat de RAMONA_RAMONA Vezi mesajul
    MULTUMESC FELICITARI SI TIE teodoraioana,EU AM FOST DEJA LA PRIMUL COSULT DAR NU AM STIUT CA TREBUIE SA O ROGI SA-TI SUPRAVEGHEZE SARCINA[/FONT][/COLOR]
    multumesc :) Nu neaparat trebuie sa il rogi...dar stiu unii medici la care le place sa le spui: V-am ales pe dvs pt sarcina deoarece am incredere in Dvs etc etc.. le pica f bine... da depinde... de ex medicul meu e super de treaba, mi-e prieten demult deci nu a fost nevoie de politeturi.... depinde... :)

teodoraioana
    Guest
    Citat Postat de CrisV Vezi mesajul
    Buna felicitari pentru sarcina! Daca te duci la un medic si te ia in evidenta cu sarcina nu trebuie sa mai faci nimic, la el vei merge mereu cu sarcina. Nu prea se baga alt medic peste, doar daca insisti tu sa il schimbi sau alegi alt spital. Eu am mers de urgenta si m-am internat la camera de garda si medicul care era atunci de serviciu (era sambata si medicul meu era liber) m-a intrebat cine imi monitotrizeaza sarcina si au anuntat medicul care a venit apoi sa vada ce am patit :)
    CrisV in cazul tau a fost unul fericit... de exemplu sunt medici la Cluj la care nu le pasa de tine sau ca ai patit ceva... deaia zic... foarte mult depinde de omenia lor

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    e foarte important sa-ti alegi un medic cu care sa-ti construiesti o relatie frumoasa! Eu mergeam la medic la ca psiholog!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari