Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita aliceblack86's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2009
    Postari in forum
    3
    Bega sau Odobescu? Cum imi dau seama daca doctorul e ...sigur?

Floricica Nou Venita aliceblack86's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2009
    Postari in forum
    3
    Hello,
    Sunt o "mica" mamica in curs de devenire, am abia 2 luni, si am facut prima mea vizita la gineco acum 3 sapt aprox. Evident,agitata si tematoare am inclinat spre un doctor cunoscut...apreciat...si scump. Mi se pare acum o alegere tipica pentru o femeie tanara si speriata de zvonurile de prin spitalele "made in RO".
    Sincera sa fiu...dupa o sedinta poate nu pot sa mi expun o parere obiectiva despre calitatea lui ca si medic, insa cu siguranta stiu daca imi ofera sentimentul de incredere sau nu. Ei bine, sunt profund dezamagita.
    Vizita a fost ceva gen popa la pomana... 2 vorbe 3 minciuni si...scoate banu ca mai am inca 4 pe ulita....si nici n am apucat sa l intreb ce aveam pe sufelt...iar de pret nu mai spun...consult+eco+lama undeva la 60% din salariul meu...
    Oare sunt doctori nerutinizati care inteleg faptul ca in timp ce ei au sute de paciente gravide si experiente de nasteri la activ, noi ,ficecare din noi, individual, avem un singur medic care sa ne linisteasca si zero experienta?

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Alice ,e important sa gasesti un dr cu care poti sa comunici.Mie mi-a placut de dr Narcis Hrubaru e un dr bun zic eu si comunicat foarte bine cu mine.Acuma eu nu stiu poate sunt si alti dr mai buni decat el in Tm .Eu am fost foarte multumita de el,datorita lui am un copil ,

Floricica Novice idara's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2008
    Postari in forum
    387
    Si eu am fost foarte multumita de medicul meu. E Adrian Gluhovschi de la Bega. E super ok. Mi-am mai dus 3 prietene si toate au nascut cu el si sunt de aceeasi parere. Are cabinet in P-ta Crucii (din Cluj faci stanga pe liniile de tramvai spre Maria - prima statie de tramvai) si are preturi accesibile oricui. Pe langa ca e un medic bun e si un super om si chiar se poate discuta cu el orice problema.

Floricica Nou Venita blonda33's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2009
    Postari in forum
    50
    Buna seara tuturor gravidutelor de pe forum,as dori si eu sa va impartasesc momentele grele prin care trec,Pe 14 iunie 2009 am nascut prin cezariana la 30 de saptamani o fetita de 1380 de grame care a avut Apgar 8 cu "doctorul Hrubaru" dupa 12 zile de spitalizare datorita HTA care avea valori alarmante de 190-200/90-110 si nimeni nu a luat nici o masura mai ales acest zis "medic".Doua zile mai tarziu starea micutei sa agravat subit si am pierdut-o fara sa primesc vreo explicatie.Nu va pot spune in cuvinte suferinta provocata de pierderea micutei si nu imi pot reveni de felul in care am fost tratata de acest zis medic "Hrubaru".Dupa ce am pierdut-o pe micuta,HTA-ul meu a ramas la valori alarmante si am facut preeclamsie fara ca medicul sa schimbe medicatia si fara sa fiu vazuta de un cardiolog.In data de 19 seara am ajuns intr-o stare asa de proasta incat am luat hotararea sa-l sun pe sotul meu sa vina sa ma ia si sa merg la un consult cardiologic fara ca cineva din acea maternitate sa faca ceva,ajunsa acolo am aflat ca in tot acest timp am fost la un pas de moarte si sincer cred ca asa a si fost.

Floricica Nou Venita giulia77's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2010
    Postari in forum
    8
    Si eu am nascut cu dr. adrian gluhovschi,un medic foarte bun ,a avut multa grija de mine,desi nu il cunoscusem pana in ziua cand am nascut.am avut ceva coplicatii la nastere,si a fost nevoie de cezariana,dar totul a fost ok pana la urma,si cel mai important e ca nu a fost pretentios la bani .
    Medicul meu de ani de zile e dr.Bran Walter Daniel,un medic excelent ,dar el a trebuit sa plece din tara in perioada cand trebuia sa nasc,asa ca m-a lasat pe mana unui prieten de-al lui,dr.gluhovschi.....mi-a fost teama un pic la inceput,dar mai exista si medici buni,care nu sunt interesati doar de bani.
    Deci ,fetelor,eu va recomand doi medici:dr bran si dr. gluhovschi

Floricica Nou Venita cristiana28's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2011
    Postari in forum
    1
    La Odobescu,va recomand pe domnisoara dr.Bicoi Catalina,este un medic extraordinar care chiar isi da interesul si este foarte bine pregatita profesional.
    Va spun din proprie experienta.

Floricica Nou Venita RalMoni's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2011
    Postari in forum
    1

Zahner Mihaela

Stie careva dintre voi ceva despre dr. Zahner Mihaela de la Odobescu? A nascut cineva cu ea?

Floricica Novice ioanar34's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2009
    Postari in forum
    382
    Buna fetelor,
    Eu sunt din Arad si am nascut in august 2009 in timisoara la odobescu cu Dr.Olaru C-tin.Nu pot decit sa-l recomand tuturor.Din punctutl meu de vedere este un doctor extraordinar.Datorita lui il am pe micutul meu>Intradevar mi s-au spus si mie multe si marunte despre el,am inclinat de cele mai multe ori sa cred dar sa stiti ca pina la urma m-am convins si il recomand.Mai mult l-am recomandat si multor alte cunostinte de ale mele din Arad si toata lumea a fost multumita.

Floricica Nou Venita gkiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2010
    Postari in forum
    43
    Buna fetelor, eu am nascut cu dr Gluhovschi si e un doctor si om extraordinar , il recomand tuturor viitoarelor mamici care nu stiu incotro sa o apuce. merita toata increderea voastra. Are si niste preturi de bun simt.

Floricica Nou Venita mirikeus's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2012
    Postari in forum
    1

Recomandare nastere naturala?

Fetele am si eu o intrebare, poate ma puteti ajuta. Sunt insarcinata, al doilea trimestru si tare mult mi-as dori sa nasc natural, poate chiar in apa. Mi-as dori mult un doctor cu experienta (deoarece am avut in familie o situatie f nefericita si poate fi ereditar) dar care sa aiba si rabdare si daca se poate, sa ma lase sa nasc natural. Am mers de cateva ori pana acum la Dr Grigoras, ar trebui sa nasc cam de Pasti 2013 dar nu stiu daca dumnealui nu va dori sa-mi faca cezariana ca sa mearga mai repede.

Stiti cumva persoane care au nascut natural cu Grigoras? Cum s-a purtat?
    Sau imi puteti recomanda doctori buni, cu experienta si care sa fie PRO nastere naturala?

Multumesc frumos!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari