Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anita.bonita's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    5
    Salut,

Am si eu o nedumerire legata de un medic... sunt insarcinata in luna a VI-a si o prietena mi-a recomandat-o pe Dr. Melihan Bechir, de la Giulesti... Site cineva ceva despre ea? Este de incredere?

Floricica Nou Venita alexa.stan's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    6
    buna,

eu sunt o graviduta, pe ultima suta de metri. eu ti-as recomanda-o pe dna melihan la care am fost la recomandarea unei prietene. mie mi se pare o tipa de incredere si foarte serioasa in ceea ce face. prietena mea a nascut cu ea si mi-a zis ca a fost super ok. este un medic pe care poti sa te bazezi fara probleme si e foarte atenta cu tine. singura chestie e ca in privinta nasterii, ii place sa decida ea cum.

succes

Floricica Nou Venita georgianamihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2009
    Postari in forum
    3
    Buna

Am si eu un raspuns pentru tine dar ceva mai general. pentru a afla daca este ok sau nu cred ca ca cel mai bine este sa intrebi un alt doctor din acelasi spital, de alta specialitate,si strict confidential. sau poti sa intrebi asistentele pentru ca daca un doctor nu e prea grozav, se vor grabi sa il barfeasca. oricum, cel mai bine te convingi pe propria piele cat sunt de buni.

La Giulesti cel mai bun doctor este Nicolescu, si am auzit ca si d-na Laura Dracea este f. buna.

Bafta multa!

Floricica Nou Venita claudiaradu's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    4
    hei,

eu sunt noua pe forum. am abia 5 saptamani de sarcina.

ce credeti despre doctorul Hamid Rezza de la Filantropia si Medicover. Mie mi-a placut de el dar as fi vrut ceva pareri mai multe de la alte gravidute.

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    buna fetelor,
    sunt din craiova ..de dr vasile mihaela ati auzit?
    oaffff doamne cand imi aduc aminte ma doare capul.aveam 2 lu ni de sarcina si ducandu-ma la servici intr-o zi cu autobuzul a dat intr-o groapa iar eu eram pe partea cu roata ,m-au luat niste dureri de burta de nu mai puteam.in fine am ajuns la servici si am sunat-o pe dr .ma asteptam sa vb si ea frumos cu mine pt ca fusesem la ea de vreo 3 ori ,da de unde ,a inceput sa vb urat si intr-un final mi-a zis sa mg la sp ca ea nu are timp de mine ce sa imi faca prin telefon...(ea avea program la cabinet atunci)...asa ca mi-am luat eu niste pastile(no spa).nu am avut nici probleme ,nu imi cursese nimic asa ca mi-am sk dr ...am fost la dr ayed kamal cu care am si nascut....este un super ommmmm,cred ca dumnezeu mi la scos in cale..

Floricica Nou Venita simonna31's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.07.2009
    Postari in forum
    1
    E prima data cand adaug un comentariu despre un medic. Sunt din timisoara si as vrea sa va sfatuiesc SA VA FERITI de medicul ginecolog( asta daca se poate numi asa) MURARIU ALIN de la Odobescu. Profita cat se poate de pe urma pacientelor. Totul este bine cand ai ce sa ii dai in buzunar, iar daca nu.....iti da un sut in fund. Asa s-a intamplat cu mine. Nu credeam ca exista asa medici. Doar din cauza faptului ca i-am zis ca nu prea sunt de acord cu atatea ecografii( deja am facut 8) si binenteles ca ma chema la cabinetul particular unde plateam 1 Milion de fiecare data si in plus nu prea cred ca sunt ok atatea ecografii. mentionez ca nu lucrez singurul venit fiind al sotului. mai am o saptamana pana la termen si l-am sunat sa vad daca poate sa ma vada. A zis ca da. am asteptat dupa el o ora si ceva si l-am sunat din nou. I-am spus asa: Domnul Doctor mai veniti azi? ca daca nu vin alta data, ca sa stiu daca mai astept sau nu....Dar nu i-am zis pe un tot lipsit de respect. si i-am mai spus ca daca poate sa ma mai vada azi. A zis sa mai astept. Dupa inca 20 min apare. Nu am putut sa cred ce mi-a spus.....ca nu a mai avut asa pacienta ca mine care sa ii vorbeasca asa.....care sa il intrebe daca mai vine azi.....si care sa se rasteasca la el. Si dupa mi-a zis ca nu ma mai asista la nastere si ca asta ar fi ultima consultatie. I-am zis ca nu mai are rost nici sa ma consulte si ca intentia mea nu a fost sa il jignesc. Oricum Dumnezeu sa ii dea sanatate si tot ce vrea el. Numai eu stiu ce dezamagita. am plecat ca o fraiera plangand cand am vazut cum s-a purtat cu mine. sper sa ma ajute Bunul Dumnezeu si sa am parte de o nastere usoara, pentru ca doar in El imi mai pun baza. Acum cu ce medic o sa nasc.....o sa vedem. Cel de garda. fie ca ii dadeam lui bani sau la altul e tot aia. Dar macar sa merite. Nu dati banii inainte, nici macar un leu. Pentru ca nu se stie niciodata peste ce medic dati. oricum e datoria lor sa va consulte. pentru asta primesc salariile. Va doresc la toate gravidutele nastere usoara si mai mult noroc decat am avut eu cu medicii. Oare mai exista medici care sunt si oameni si care ii inteleg pe cei cu mai putini bani? ma doare sufletul ca se intampla asta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari