Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Postare Mamicile recomanda medicii ginecologi

Dragele mele,

Cum mereu am facut impreuna lucruri frumoase si utile, de datat asta as vrea sa facem tot impreuna un tabelas cu medicii ginecologi care v-au urmarit sarcina, ca sa fie un punct de reper pentru viitoarele mamici. O sa va rog sa postati datale medicului asa cum sunt trecute in tabelas si sa povestiti si experienta voastra legata de acel medic, fie ea pozitiva sau negativa.

Medici ginecologi

Numele mediculuiSpitalul LocalitateaMamicaCalificativ
    Dr. Costel VisanCaritasBucuresti Sector 3gabitzzaPozitiv
    Dr. Dr. Marie-Jeanne GardescuCaritasBucuresti Sector 3gabitzzaPozitiv
    Dr. Popescu MariaCaritasBucuresti Sector 3vavaPozitiv
    Dr. Cirpian Pop-BeganEliasBucuresti Sector 1gabitzzaPozitiv
    dr. Pirvu IoanEliasBucuresti Sector 1tttinaPozitiv
    dr. Mistoi AncaEliasbucuresti sector 1ralukutPozitiv
    Dr. Adriana ZgarburaFilantropiaBucuresti Sector 1alexut2008Pozitiv
    Dr. Safta VeaceslavFilantropiaBucuresti Sector 1mamioanaPozitiv
    Dr.Varlas ValentinFilantropiaBucuresti Sector 1ihotu72Pozitiv
    dr. Mihai BalacescuCantacuzionoBucuresti Sector 2adellinePozitiv
    dr. Dima Luminita PolizuBucuresti Sector 1adellinePozitiv
    Dr. Margaritescu MihaelaCF 2Bucuresti Sector 1aidasweetPozitiv
    Dr. Baiulescu CristianClinica EvaBrasov lavinia-belascuPozitiv
    Dr. Chazli FawazCentrul Medical ProvitaConstantamada_lynaPozitiv
    dr. Lutescu SebastianSpitalul Judetean ConstantaConstantadanielrayPozitiv
    dr. Elena IonescuCabinetul personalConstantapnik13Pozitiv
    Dr. Popa ZanaSpitalul Judetean de Urgenta BacauBacauraluca28Pozitiv
    dr. Heim ManuelaSpitalul Judetean Satu MareSatu MarepauliciPozitiv
    dr. Ojog LiviuSpitalul Municipal Ramnicul SaratRamnicul Saratihotu72Pozitiv
    Dr. Porfirie VasilutSpitalul Judetean BistritaBistritacristina elenaPozitiv
    Dr. Paitici PetreFilantropiaCraiovadanielamariana_tPozitiv
    Dr. Irimia CezarSpitalul de urgenta GalatiGalatidariusbabyfashionPozitiv
    Modificata de gabitzza; 26.08.2010 la 19:32:13.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Sarcina mea a fost urmarita de medicul Costel Visan de la spitalul Caritas. Este un om extraordinar, intelegator, rabdator si un medic care stie sa explice pe intelesul tau ce se intampla, ce urmeza sa se intample si ce este de facut. Este un medic care nu "sare la cutit" si cauta alte solutii mai mutin invazive, este un medic care nu m-a indopat cu vitamine decat strict atunci cand analizele o cereau (si atunci am luat punctual ce aveam deficit), este un medic care iti raspunde la telefon oricand (sau daca nu poate raspunde pe moment la telefon cu prima ocazie revine cu un telefon) chiar si atunci cand este plecat din tara. Cand este plecat din spital lasa datele de contact ale medicului cu care colaboreaza si care ii tine locul, iar in cazul aceste este vorba despre Dr. Marie-Jeanne Gardescu un medic la fel de bun.

Apoi il recomand iar pe dr. Ciprian Pop-Began deoarece datorita lui am reusit sa il nasc pe Edi la termen si nu la 34 de saptamani cand mi s-a declansat prima oara nasterea si am ajuns la spital cu contractii regulate la 3 min. Este la fel un medic bun, rabdator, foarte implicat si dedicat si mereu disponilbil.
    Modificata de gabitzza; 23.08.2010 la 09:20:40.

Floricica Nou Venita dariusbabyfashion's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2010
    Postari in forum
    235
    Eu sunt din Galati, si am nascut cu dr. Irimia Cezar, la Spitalul de urgenta Galati, pot sa zic ca domnul doctor este un om deosebit, care a avut rabdare cu mine si mi-a explicat tot ce l-am intrebat, cezariana s-a vindecat super parca nici nu am fost operata.
    Am auzit si multe povesti cat timp am fost internata si toate au fost de bine, stiu ca a salvat multe femei si bebici. In concluzie acord un mare pozitiv acestui doctor.

Floricica Debutanta aidasweet's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2008
    Postari in forum
    801
    Eu am nascut la CFR2 cu Dna Dr. Margaritescu Mihaela, , m-a preluat din luna a 7 pt ca fiind din D-ta imi era f greu sa fac drumuri dese la Bucuresti, dar nu a fost problema sa ma refuze ca nu am fost de la inceput cu dansa, A fost super Ok, mi-a sugerat ca daca am pb pot sa o sun si la 12 noaptea ca imi va raspunde si asa a fost. e o doamna/domnisoara super draguta si vorbeste foarte frumos...nu se arata lacoma la bani e multumita si cu mult si cu putin, deci o recomand ca medic cu super pozitiv si daca ar fi sa mai am un bebe tot cu dansa asi alege sa nasc.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumim pentru recomandarile voastre si asteptam in continuare si alte mamici cu recomandari

Floricica Senior lavinia24's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2010
    Postari in forum
    4.488
    salut fetele.....eu am nascut la clinica Eva din Brasov cu DR Baiulescu...este un medic supeeeeer..

mada_lyna
    Guest
    buna. eu sunt din Cta si am fost asistata pe parcursul sarcinii de dnul dr. Chazli Fawaz la Provita. e un super medic, un super om si un super profesionist. eu am avut o problema cu sarcina prin luna a 6-a si cand l-am sunat sa ii zic ce si cum ,mi-a cerut sa ma duc imediat la spital la Cernavoda unde este medic primar(cred).apoi, la nastere ,s-a interesat de mine , a venit sa ma vada iar daca era in alta parte, la provita, suna sa intrebe daca sunt ok ,daca se ocupa asistentele de mine...ce sa mai..e super. iar urmele operatiei mele de cezariana aproape ca nu se mai vad(dupa nici 7 luni).el recomand cu maaaaare caldura si incerdere pe acest om.

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Buna, noi suntem din Piatra Neamt, dar am nascut la Bacau. Am nascut prin cezariana cu dn-a dr. Popa Zana. Pentru noi a fost o experienta super pozitiva, data viitoare tot pe ea o aleg. Am auzit ca ar fi si un pic mai dura, dar la mine nu a fost cazul. Cezariana mea arata f bine, s-a prins f bine si s-a vindecat repede. In materie de ecografie, il recomand, pentru zona Moldovei, pe dr. Iliev de la Iasi. are aparate performante si este un super profesionist, poate cel mai bun din zona Moldovei. Eu am incredere in cei doi.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumim pentru recomandari si asteptam si alte mamici cu recomandarile lor

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Chiar daca poate pentru multi experienta mea cu dna dr ar parea negativa pot doar atat sa spun: Daca nu era dna dr HEIM MANUELA (SATU MARE) eu nu imi cunosteam primul copil. E adevarat ca finalul nu a fost cel fericit insa dna dr a descoperit ca am trombofilie inca din saptamana 10 de sarcina si mi-a dat tratament prevenit, fara de care ar fi murit fetita mea in burtica inainte sa primesc confirmarea prin analizele de sange. Trebuie sa specific ca nu am nascut cu ea, ea doar mi-a urmarit sarcina si la momentul declansarii nasterii premature, m-a trimis la Cluj unde fetita mea avea sanse, doar ca medicul de garda nu a vrut sa ma trimita decat la Oradea. Tot ea a fost cea care a vazut ecografi tumoarea placentara, confirmata apoi prin anaiza histopatologica a placentei facuta dupa nastere. Mai este si OM pe langa partea profesionala.

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Am si eu o propunere, daca tot se numeste "calificativ" ultima rubrica, poate ar fi bine sa se dea chiar calificative, sau note sau stelute.
    Pozitiv sau negativ mi se pare cam vag si uneori putem avea opinii diferite, deci s-ar face o medie.
    Eu am fost foarte multumita de medicul care mi-a urmarit sarcina si cu care am nascut. Mi-a fost recomandata de alte doua colege care au nascut cu ea cate 2 copii.
    Este vorba de dna dr. Mistoi Anca de la Policlinica Elias si am nascut in Spitalul Elias.
    E adevarat ca eu n-am avut niciun fel de probleme pe parcursul sarcinii, dar mi-a dat sa fac toate analizele necesare si ecografii dese etc.
    Iar cu nasterea a fost exemplara, a venit la 3 noaptea cand am sunat-o si pana sa ajunga a tinut legatura si cu medicul de garda.Orice probleme s-au ivit (si au fost cateva), le-a facut fata cu brio.

+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari