Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adriana_nico81's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2010
    Postari in forum
    2
    buna Ady_Ela...Sper sa nu te supar dar te contrazic fata de dr.Topolog,eu urmeaza sa nasc la sf lui decembrie 2010,sarcina mi-a fost urmarita de dr.Topolog si cu el voi face cezariana,cu mine s-a purtat frumos si am reusit sa-l gasesc decateori am avut nevoie de dansul,chiar am fost internata de 3 ori din cauza tensiunii arteriale si s-a ingrijit foarte bine de mine,eu sunt super multumita de dr Topolg si nu m-as lasa pe mana altui doctor,si un lucru foarte important nu i-am dat nimic.Multa sanatate la toate mamicile si la dragii de ingerasi.

Floricica Debutanta mykyduta1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2010
    Postari in forum
    902
    Nu vreau sa va supar...dar Dr TOPOLOG nu ar trebui sa mai profeseza......nu are ce cauta in bransa asta........si pentru ca spun asta va si argumentez: sunt 3 cazuri :
    1. desi m-am dus la el la control circa jumatate de an pentru ca nu reuseam sa raman insarcinata si el spunea ca nu am nimic (facusem toate analizele si CMV era pozitiv, si IgG si IgM) in momentul in care am ramas insarcinata (CMV era tot pozitiv) nu a mai vrut sa ma primeasc : nu am ce face cu tine nu poti tine sarcina ..o sa faci un copil retardat...acestea au fost cuvintele lui. Am mers in BUCURESTI am dus sarcina pana la capat si acum am un copil de 11 luni jumate perfect sanatos. Cum poti sa spui asa ceva ca "medic cu experient"
    2. colega mea de birou a mers la el sa faca o inrerupere de sarcina si la 3 luni dupa aceea a fost din nou la el la control si era insarcinata in 4 luni...... ea a luat anticonceptionale si antibioticul prescris de el.
    3. o alta colega a mers la el toata perioada sacinii si cand a fost sa nasca nici macar nu i-a rapuns la telefon, s-a dus sa nasca la maternitate si nici nu a bagat-o in seama spunand ca este obosit....fata a nascut cu o moasa avnd problele mari dupa nastere....
    Oare cate trebuie sa se mai intample ca astfel de doctori sa fie trasi la raspundere? nu are ce cauta in aceasta profesie "Doctorul" Topolog sa-i fie rusine
    Si eu tot din Ploiesti sunt si trebuie sa recunosc ca in Ginecologie nu avem niciun medic bun, pana si la Campina sunt doctori mai buni .
    Stiu fiecare e liber sa isi aleaga doctorul cu bune si cu rele, nu o sa gasim niciodata un doctor numai cu calificative pozitive (sunt si ei oameni) dar acest doctor NU TREBUIE sa mai profeseze.

ADY_ELA
    Guest
    Buna mamici,
    Merg in continuare la doctorul ginecolog Ziad Alchawa si sunt foarte multumita.
    Este un om extraordinar, imi raspunde tot timpul la telefon,ma asculta, ma linisteste.
    Am incredere in el.

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    myky cred ca daca mie mi-ar fi zis medicul meu ceea ce ai zis tu, i-as fi zis vre-o doua...pai in loc sa te incurajeze si sa gaseasca solutia, el iti da in cap?
    Ady asta conteaz af mult, sa ai incredere in ceea ce zice si ce face! Eu una am avut incredere in medicul meu fiindca tot ceea ce a zis s-a adeverit, inclusiv data cand voi naste, caci eco zicea cu totul altceva.

Medicul meu este: Anca Moisa
    Spitalul: Panait sarbu
    Cabinet: Carol Knape, nr.50

Eu am fost multumita de serviciile dumneaie mereu, inclusiv ca a venit la nastere si m-a ajutat pe toata perioada sarcini, inclusiv dupa cu sfaturi diverse...este mai dura daca nu respecti ceea ce zice, dar ii trece.

Floricica Debutanta mykyduta1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2010
    Postari in forum
    902
    Citat Postat de isaelena Vezi mesajul
    myky cred ca daca mie mi-ar fi zis medicul meu ceea ce ai zis tu, i-as fi zis vre-o doua...pai in loc sa te incurajeze si sa gaseasca solutia, el iti da in cap?
    Ady asta conteaz af mult, sa ai incredere in ceea ce zice si ce face! Eu una am avut incredere in medicul meu fiindca tot ceea ce a zis s-a adeverit, inclusiv data cand voi naste, caci eco zicea cu totul altceva.

Medicul meu este: Anca Moisa
    Spitalul: Panait sarbu
    Cabinet: Carol Knape, nr.50

Eu am fost multumita de serviciile dumneaie mereu, inclusiv ca a venit la nastere si m-a ajutat pe toata perioada sarcini, inclusiv dupa cu sfaturi diverse...este mai dura daca nu respecti ceea ce zice, dar ii trece.
    intradevar am vrut sa merg sa ii zic vreo doua dar aveam o colega care mergea la el si mi-a fost teama sa nu ii faca rau.....nu sti cum reactioneaza un om in asemenea situatii..........
    toti medicii de la Panait Sarbu sunt foarte buni, acolo am nascut si eu cu Dl. Profesor Marinescu. Conteaza sa ai incredere in medic, eu am ajuns la dansul dupa alti trei medici. M-am simtit in siguranta tot timpul sarcinii. Chiar daca este un personaj controversat enste un adevarat profesionist si stst timp cat va trai nu voi merge decat la el

ADY_ELA
    Guest
    Buna mamici dragi,
    Va recomand cu incredere medicul meu ginecolog.
    Numele lui este Alchawa Ziad si in puteti gasi in 2 locuri in Ploiesti.
    1 Clinica Alfa (vis a vis de Banc Post -fosta policlinica cu plata) -programarea se face la telefon iar consultul este 75 ron.
    2 Clinica Sante (in spatele magazinului Cris, Str Rudului nr 2b)
    Luni,Miercuri,Vineri - 12-19
    Marti,Joi - 8-15

Daca mergeti cu bilet de trimitere de la medicul de familie, nu platiti consultatia.
    Multa sanatate va doresc.

Floricica Nou Venita magdawag's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2011
    Postari in forum
    4
    Eu merg la Dr Ruxandra Dumitrescu, cu ea am si nascut. O poti gasi la Cantacuzino sau la clinica Fertilia

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Eu il recomand cu caldura pe domnul doctor Azdasher Naszan de la spitalul CF 2. Este un om minunat, devotat si mereu aproape de tine. Raspunde la telefon mereu indiferent de ora/zi iar daca nu aude telefonul sau este ocupat te suna inapoi mai tarziu. Chiar si cand este in operatie lasa telefonul unei asistente si imediat dupa te suna. Din punctul meu de vedere este un doctor de nota 10+

Floricica Nou Venita ciuciucorina's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2012
    Postari in forum
    1
    Buna fetele!!Am si eu nevoie de ajutorul vostru, am nevoie de-o recomandare pentru medici ginecologi in Oradea. Am intrebat in stanga in dreapta si numai nebunii am auzit, sunt complect bulversata.
    Va multumesc.

Floricica Nou Venita raniaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    10
    Pacu Irina-spitalul Sfantul Pantelimon....un medic exceptional

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari