Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita arinatm's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2007
    Postari in forum
    14
    Buna,

Stie cineva ceva despre dr Dumbu Slavian de la Med As?

Multumesc

Floricica Nou Venita gratzybah's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    2
    Buna.
    Il cheama Slavian Bumbu si datorita lui noi avem o minunatie de baietel. Am facut tratament cam 2 ani, dar cand mi-a zis: gata acum poti ramane insarcinata, esti ok! in 3 luni imi iesea testul pozitiv [bebelus].
    Mi-a urmarit cu mare atentie sarcina (adevarat ca eram si niste viitori parinti foarte stresati ca totul sa fie ok pt pui), dar am respectat tot ceea ce mi-a recomandat. Am facut si refacut testele ce se impuneau, echografiile si totul... Este exigent si trebuie sa respecti tratamentul si recomandarile.
    Noi ne-am imprietenit si ii vom fi (toti trei foarte recunoscatori). E un bun profesionist si il recomand din tot sufletul.
    Bafta si sanatate multa!

Floricica Nou Venita lavinia32's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2009
    Postari in forum
    6
    buna! Ce parere ai despre dr. Bumbu? Eu merg la el din 2007, cu 1 an pauza,dar pot sa spun ca imi inspira foarte multa incredere.Nu mi se pare a fi arogant, cum spun unele fete, cu atat mai mult cat eu vin din provincie in Bucuresti. E-adevarat ca m-a mustrat putin pentru pauza pe care mi-am luat-o, dar pe buna dreptate, as fi ajuns departe acum.

Membru inregistrat la
    26.10.2009
    Postari in forum
    6
    mesajul este adresat Arinei

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    dragele mele, din punctul meu de vedere este esential sa ai incredere in medic...spun din propria experienta...si mai esential sa fie exigent, si nu un pupincurist, care sa iti spuna ceea ce vrei tu sa auzi, ci ceea ce trebuie sa respecti

Floricica Nou Venita cattalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2009
    Postari in forum
    2
    Imi pare rau sa va dezamagesc fetelor dar daca aveti nesansa sa ii picati cu tronc s-ar putea sa va nenoroeasa sanatatea cu buna stiinta daca nu ii cedati de buna voie. Nu degeaba se spune a aparentele mai si pot insela. Eu ma aflu in situatia de a merge la n-spe mii de doctori sa aflu adevarul despre starea sanatatii mele. Vreau sa spun ca ma tratez de 2 ani si nu se observa mare lucru insa avansurile continua sa curga: tot timpul imi sugereaza ca daca nu ii cedez nu imi va da cheia tratamentului. Dati-va seama in ce stare psihica ma aflu si cata speranta mai am in ceea ce priveste un copil!! Si da, este arogant- probabil cu cele de la care vrea mai mult decat sa le ajute sa aiba un copil.

Floricica Nou Venita cattalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2009
    Postari in forum
    2
    Stiu doctori care sunt deja satuli de femeile care le pica pe cap fugind de la acest cabinet. De obicei in primul an este ok, totul merge bine, iti da senzatia ca esti pe drumul cel mai bun posibil apoi dintr-o data totul se naruie, incepi sa ai probleme inexplicabile si te duci cu disperare sa aflii care este motivul din moment ce tu de fapt te-ai tinut de tratament cu strictete asa cum spui tu gratzybah. Mi s-a zis sa renunt la el de acum un an pentru ca nu o sa fie bine deloc; sincera sa fiu am considerat ca e o nebunie deoarece si mie imi inspirase incredere ca doctor si am continuat sa ma duc insa se pare ca s-a adeverit dureros de mult cele ce mi-au fost spuse. Imi pare sincer rau ca sunt singura care indrazneste pana acum sa spuna lucrurilor pe nume si ca celelalte aflate in aceeasi situatie ca mine nu incearca sa faca nimic. Stiu ca este deja un om "influet" si mai stiu ca este casatorit a doua oara.. Deja cred ca am fost indeajuns de rea-cat pentru o viata intreaga (nu fac asemenea lucruri pentru ca nu ma caracterizeaza dar cred ca disperarea isi spune cuvantul).Nu am vrut decat sa am sansa la un 'bebe' ca si voi celelalte. Va urez o zi buna si sa aveti grija de voi.

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    cattalina si din moment ce ai vazut ca avansurile comntinua, si nu este doar o relatie pacient-medic, nu ai renuntat la el? ce e singurul medic din aceasta tara?
    cattalina nu esti rea, din punctul emu de vedree, tocmai deaceea exista aceste forumuri, sa se poata afla totul...daca toti ne laudam medici, de cei incompetenti si la care nu merita sa deschizi usa, de unde se afla?

Membru inregistrat la
    26.10.2009
    Postari in forum
    6
    E-adevarat ca si pe mine m-a deranjat faptul ca mi-a sugerat sa-mi schimb partenerul(daca vreau sa am un copil)dar m-am gandit ca a zis asta in spirit de gluma.Chiar m-ai pus pe ganduri!Eu am facut o pauza de 1an de zile,vineri merg pentru a 4-a ora si deja ma gandesc daca ar trebui sa-mi scimb medicul.Va spun, din suflet, ca m-am saturat sa fiu cobai,nu stiu unde sa mai merg,dati-mi si mie o sugestie, va rooooooooooog!Oricum fac eforturi(financiare)destul de mari(vin din Craiova), dar macar, sa se merite!

Membru inregistrat la
    26.10.2009
    Postari in forum
    6
    Nu stiu daca are vreo relevata faptul ca a mai fost castorit.Si eu am mai fost casatorita,asta nu-seamna ca sunt o persoana non-grata, nu a mers...pur si simplu.Nu inteleg de ce te-ai mai dus acolo dupa avansurile care ti-au fost facute, aveai atatea optiuni, fiid din Bucuresti.

Membru inregistrat la
    26.10.2009
    Postari in forum
    6
    Da,am in continuare incredere in acest medic,nu stiu cum am putut avea acel moment de ezitare, de obicei nu raman usor influentata de opinia cuiva?!Eu il recomand tuturor fetelor care au probleme de infertilitate.Merita sa incercati,si...cu siguranta, nu veti regreta!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari