Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bebemic0909's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2009
    Postari in forum
    21
    Buna fetele

sunt relativ noua pe site, dpn 11 iunie, burtica cu bb baietel. As vrea sa stiu daca a nascut cineva sau daca merge cineva la d-na dr brasoveanu geanina

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Eu merg la dr Brasoveanu. Am nascut primul bebe cu ea si pe al doilea tot cu ea o sa il nasc. Primul natural ,al doilea vreau sa fac cezariana. Am avut probleme la prima nastere( care nu au depins de ea) si ca sa le evit fac cezariana acum. Oricum am fost multumita de ea. Nu e o spagara cum sunt alte colege de ale ei. E rau ca e destul de ocupata si mai mult de 10-15 minute nu acorda la consultatii, insa si-a facut treaba bine mereu. Unele mamici nu sunt multumite , insa eu care am iesit cu 3 coaste rupte din prima nastere pot sa zic ca a facut tot posibilul ca sa nasc fara probleme, si sa nu pateasca nimic nici copilul, nici eu. Toate prietenele mele au nascut cu ea anul asta si au fost multumite.

A doua sarcina e cu risc de avort acum si datorita ei am reusit sa evit cat s-a putut de mult complicatiile. Ti-am zis...unele nu sunt multumite de ea , insa experienta fiecaruia cu dr. depinde nu numai de medic cat si de circumstante asa ca nu pot sa comentez decat din ceea ce am experimentat eu cu ea. Pt mine faptul ca m-a supravegheat constant in timpul nasterii, ca nu a tinut cont de cati bani i-am dat si nu i-am dat prea mult ca nu aveam de unde, si ca a fost disponibila la telefon oridecate ori am avut nevoie de ea, m-a facut sa merg si a doua oara la ea.

Floricica Avansata alessia87's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    1.473
    Buna!Eu am nascut cu o colega a dnei brasoveanu la spit Jud Ilfov...dr PARPALICI,am avut nush dc mare incredere in ea a fost tot ok nu pot sa zik k nu s-a ocupat de sarcina, asta pana la momentul nasterii cand....ma dezamagit,desi stia k sunt internata a venit dimineatza 2min p la mine sa imi zik k dk tocmai m-a consultat moasa nu se mai uita shi ea(atunci aveam 1cm dil shi contractii din 7-7min dar nu puternice)mi-a zis k trece mai pe seara...n-a mai venit nimeni ...m-a consultat un medic de garda un tip fff plictisit shi care imi vorbea in doi peri shi imi zicea sa ma pun sa dorm k nu oricum nu nasc cand eu deja aveam dureri la 5min shi tot mai mari....apoi pana la 12 jum noaptea nici naiba nu s-a mai uitat la mine, vre-un dr ma refer!!!!!!! Eu ma urcam pe pereti de durere desi imi cumparsem trusa shi cerusem epidurala ...imi ziceau k cik nu-s dilatata cum puteau sti dk nu ma mai consultase nimeni ????M-i s-a facut ff rau eram deshidratata nu ma mai puteam tine pe picioare...shi ei imi ziceau sa stau linistita in pat, doamne dak as fi putut!!!!!! Asa k in jur de 12 jum noapte apare o alta pacienta a dnei Parpalici cu contr din 3-3min( intre timp le aveam shi eu tot din 3-3) shi cum vine tipa, asistenta o shi suna pe dra shi dra in 10 min era la spital....vine shi la mine sa ma consulte aveam apr 5cm!!!!!!! shi nimeni nu ma bagase in seama pana atunci mai departe ce a urmat numai pot sa pove pt mine a fost o trauma insa important e k am nascut relativ rpd shi k bebelina e bine dar Dna Dr mi-a lasat un gust amar shi credeti-ma k am cotizat destul shi ei shi prin spital....shi acum am nopti in care mai am cosmaruri pacat k in romanina nasterea e mai mult o trauma decat un moment fericit...pt unele :)
    pupici!

Floricica Nou Venita mirelaleca's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.03.2010
    Postari in forum
    21
    Citat Postat de alessia87 Vezi mesajul
    Buna!Eu am nascut cu o colega a dnei brasoveanu la spit Jud Ilfov...dr PARPALICI,am avut nush dc mare incredere in ea a fost tot ok nu pot sa zik k nu s-a ocupat de sarcina, asta pana la momentul nasterii cand....ma dezamagit,desi stia k sunt internata a venit dimineatza 2min p la mine sa imi zik k dk tocmai m-a consultat moasa nu se mai uita shi ea(atunci aveam 1cm dil shi contractii din 7-7min dar nu puternice)mi-a zis k trece mai pe seara...n-a mai venit nimeni ...m-a consultat un medic de garda un tip fff plictisit shi care imi vorbea in doi peri shi imi zicea sa ma pun sa dorm k nu oricum nu nasc cand eu deja aveam dureri la 5min shi tot mai mari....apoi pana la 12 jum noaptea nici naiba nu s-a mai uitat la mine, vre-un dr ma refer!!!!!!! Eu ma urcam pe pereti de durere desi imi cumparsem trusa shi cerusem epidurala ...imi ziceau k cik nu-s dilatata cum puteau sti dk nu ma mai consultase nimeni ????M-i s-a facut ff rau eram deshidratata nu ma mai puteam tine pe picioare...shi ei imi ziceau sa stau linistita in pat, doamne dak as fi putut!!!!!! Asa k in jur de 12 jum noapte apare o alta pacienta a dnei Parpalici cu contr din 3-3min( intre timp le aveam shi eu tot din 3-3) shi cum vine tipa, asistenta o shi suna pe dra shi dra in 10 min era la spital....vine shi la mine sa ma consulte aveam apr 5cm!!!!!!! shi nimeni nu ma bagase in seama pana atunci mai departe ce a urmat numai pot sa pove pt mine a fost o trauma insa important e k am nascut relativ rpd shi k bebelina e bine dar Dna Dr mi-a lasat un gust amar shi credeti-ma k am cotizat destul shi ei shi prin spital....shi acum am nopti in care mai am cosmaruri pacat k in romanina nasterea e mai mult o trauma decat un moment fericit...pt unele :)
    pupici!
    Imi pare rau pt ce ai patit... Si eu am nascut la spitalul jud Ilfov dar cu dr Bernevig,insa am fost tratata regeste si de dr si de asistente. Am fost fff multumita, la bebe 2 o sa merg tot cu dr Bernevig si implicit cu acelasi spital!

De dr Brasoveanu am avuzit numai de bine, dar banuiesc ca intre timp ai si nascut.. :)

Floricica Avansata alessia87's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    1.473
    Da asis. au fost ok majoritatea shi cele de la bebei ,spit curat rezervele cu plata ff ok dar...dk dr in care 9 luni iti pui toata increderea te dezamageste nimik nu prea mai conteaza...bine k suntem sanatoase!
    pupici!

Floricica Nou Venita roxpau's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    94
    Citat Postat de mirelaleca Vezi mesajul
    Imi pare rau pt ce ai patit... Si eu am nascut la spitalul jud Ilfov dar cu dr Bernevig,insa am fost tratata regeste si de dr si de asistente. Am fost fff multumita, la bebe 2 o sa merg tot cu dr Bernevig si implicit cu acelasi spital!

De dr Brasoveanu am avuzit numai de bine, dar banuiesc ca intre timp ai si nascut.. :)
    si eu voi naste cu doamna doctor Bernevig sunt foarte multumita de dansa este un medic extraordinar , te rog daca ai putea sa imi trimiti un pm cu costurile spitalului ?

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Am nascut si al doilea copil cu dr Brasoveanu prin cezariana. Alegerea medicului a fost ceea ce a facut ca acum sa am un copil viu si sa nu am probleme grave. Mi s-a gresit anestezia si in 5 minute de cand am fost lungita pe masa de operatie am intrat in soc anafilactic. A fost cea mai oribila senzatie pe care am trait-o. Brasoveanu a scos copilul fff repde si nu a avut probleme. Din momentul scoaterii copilului nu imi mai amintesc nimic, pentru ca m-am sufocat. In spital a venit zilnic sa ma consulte, desi nu lucra in weekend . E adevarat ca e fff ocupata, ca uneori pare mai dura insa nu am ales-o pentru ca muream de dragul ei si pentru ca stiam ca este foarte buna ca medic si in situatii critice o sa ma pot baza pe ea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari