Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita georgia.b's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2009
    Postari in forum
    4
    Buna la tuturor burticilor....

Am propus acest subiect, pentru ca, presupun ca fiecare dintre voi (sau aproape fiecare) s-a confruntat cu doctori prost pregatiti/neglijenti. Si cum exista un subiect cu medicii pe care ii recomandam cred ca e bine sa fie si un subiect cu cei pe care NU ii recomandam nici cum.

Cum sa ne dam seama din timp daca un doctor este bun sau nu? Este totusi vorba de cel care ne va aduce pe lume minunea si ne va urmari toata sarcina si oricine stie cat e de important sa avem o sarcina urmarita corespunzator.

Floricica Nou Venita angelinaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    3
    Cred ca fiecare dintre noi, din pacate a avut cel putin cate o experienta neplacuta cu un medic Asa ca subiectul asta e cat se poate de bine-venit
    Cred ca un medic de incredere in primul rand trebuie sa fie disponibil oricand asadar cand ati hotarat sa iti urmareasca sarcina sa iti lase numarul de telefon si chiar sa raspunda la el!!!

Floricica Nou Venita niculina_ina's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2009
    Postari in forum
    5
    Un doctor de care consider ca ar trebui sa se fereasca orice femeie insarcinata este dr. Goraneanu Letitia din Ploiesti care dupa ce mi-a urmarit sarcina , atunci cand am nascut, adica la 29 saptamani a plecat cu o ora inainte de a naste spunandu-mi ca fetita nu va trai si ca oricum este f obosita.Multumim lui Dumnezeu fetita noastra este acum mare, are 5 ani si este f sanatoasa.
    Ce m-a deranjat f mult a fost faptul ca dupa ce am nascut, a aflat si de posibilitatile noastre materiale si dupa aceasta venea in fiecare zi in salonul in care stateam sa intrebe de mine si de copil. Cand m-am intalnit cu ea mi-a spus ca sa nu uit sa vin la controlul de 6 sapt la ea. Asta bineinteles era doar speranta ei.
    Dupa vreo 2 ani eram cu fetita si sotul in oras si cand ne-a vazut(de-abia se daduse jos din masina si vorbea la telefon) s-a facut ca nu ne vede, a intors spatele, s-a urcat in masina si a plecat.
    Pacat ca exista asemenea doctori!

Floricica Nou Venita andreeagati's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2009
    Postari in forum
    9
    Un doctor de lasat jos si fugit tare este medicul Dragos Mircea din Satu Mare, care sarcina de 5 saptamani mi-a interpretat-o ecografic ca fiind chist ovarian, si cu toate ca nu aveam un an de la casatorie, la trimis pe sotul meu sa faca spermograma, si imi explica el mie ca eu nu am cum sa raman insarcinata ca imi vin bucuriile la 24 nu la 28 de zile(cretinul, dar cele la care le vine la 3 luni cum raman oare? cu Duhul Sfant te pomenesti), mi-a dat 10 zile tratament hormonal, si mia spus ca daca nu imi vin bucuriile sa ma intorc in 2 saptamani ca imi face o injectie sa imi prelungeasca ciclul - ceva ce se da si in cazul sarcinii extrauterine ca sa se opreasca din evolutie - HANDICAPATUL, noroc ca am facut si eu medicina, si l-al lasat cu teoriile lui, si am luat tratamenutl, si abea dupa o luna, am servit 6 banane odata, si m-am dus la testul de sarcina, si au iesit 2 linii, dupa care am mers la un medic in Ungaria, care se ocupa si acum de mine.
    Imi pare rau, ca in Ungaria este un cabinet modest, spre deosebire de ce este aici, dar meseriasul conteaza, la noi... numai in gura cred ca nu au termopan, in rest peste tot au.
    Nu cautati nume si traditie, cautati meseriasi si in primul rand oameni. Cu numele... se intampla atat de multe catastrofe.

Floricica Cu Vechime dadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    e si de ras si de plans. eu am fost la 6 saptamani la eco si dr nu mi-a confirmat ca este sarcina ca sa nu merg acasa sa cumpar patut , dar la 8 saptamani cand am revenit s-a vazut inimioara batand si mi-a si explicat de ce nu se pronunta pana nu vede inimioara cu clipoceste. mi-a spus de o tipa care sustinea ca este gravida ca nu-i venise de 2 luni si totusi nu era sarcina. cunosc pe cineva care are menstruatie la cateva luni si totusi a ramas insarcinata. si eu am menstruatia aiurea si-mi vine si la 20 de zile si am 2 copii.

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    Este cel mai bun topic pe care l-am vazut, felicitari! Eu am o sg dr ginecolog, dar am ales-o din start ca si cea mai laudata dr

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    Feriti-va de nenea "doctor" biris marius , maternitatea odobescu timisoara.

Floricica Nou Venita swet baby's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2010
    Postari in forum
    4
    Buna ziua tuturor mamicilor.Eu nu va recomand sa va duceti la doctora ioana tudorache de la clinica eva din brasov.Am fost insarcinata in 5 luni si jumatate,am avut o infectie usoara care sa agravat si a avansat pana in lichidul amniotic.Aceasta doctora nu sa sinchisit sa vada ca este grav si sa-mi dea un tratament adecvat.Acum 3 zile baietelul meu a murit si am suferit un avort spontan.Mare grija la ce doctori va duceti.Consultati mai multi doctori sa vedeti daca obtineti acelasi raspuns si ramaneti la cel in care aveti incredere.

Floricica Nou Venita adriana1981's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    7
    Toata stima si respectul pentru D-na Doctor Surdulescu Iuliana de la Spitalul Panduri din Bucuresti.

Floricica Nou Venita ramonaiol's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.04.2010
    Postari in forum
    1
    Pt toate femeile din timisoara care cauta un ginecolog foarte ok il recomand cu toata caldura pe dl dr biris marius de la maternitatea odobescu. Mi-a urmarit toata sarcina si am si nascut cu el pe data de 24 martie am fost extrem de multumita de el. Iar daca ar fi sa port 10 sarcini tot cu el as alege sa nasc. Multumiri. . .

Floricica Novice veyrona's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2010
    Postari in forum
    342
    ce stiti de OLTEANU MARIA de la SF.PANTELIMON?a nascut cineva cu ea?

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari