Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita pitiq's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    3
    Cu siguranta exista pentru fiecare un doctor care i-a schimbat viata. Un doctor caruia ii datorezi foarte mult si care merita cuvinte de lauda.

Haideti sa spunem cateva cuvinte despre ei in semn de recunostinta, cum sunt ca oameni si cum isi fac meseria.

O sa incep eu cu dr. Magda Petrache, pe care am intalnit-o la Medicover, pe vremea cand era la Grozovici, acum merg la dansa ori de cate ori este nevoie la Maternitatea Polizu. Am avut nesansa de a avea o sarcina extrauterina rupta, nestiind atunci ce inseamna asta, am reusit sa o sun pe dna dr repede si m-a chemat de urgenta pentru operatie. Mai tarziu am aflat ca o amanare a operatiei ma putea costa viata. S-a purtat exemplar si ii datorez enorm de multe. Multumesc!

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    vin si eu sa-l laud pe medicul neonatolog care s-a ocupat de fiul meu dupa ce l-am nascut... este un exemplu in domeniu... nu am avut probleme de sanatate cu baietelul, dar ii datorez domnului dr faptul ca am reusit sa-l alaptez pana la varsta de 1 an si am primit fffffffff multe sfaturi utile de la dumnealui, totul GRATUIT... absolut nici un ban nu a vrut sa primeasca omul ala... sa va mai spun ca venea zilnic la vizita si statea cel putin o ora, analiza copilul din cap pana-n picioare, asista la baita lui, ne explica absolut tot ceea ce doream sa stim si raspundea f calm si detaliat la fiecare intrebare... mai mult decat atat ne-a pus la dispozitite nr de tel personal cu precizarea ca-l putem suna oricand daca avem probleme... slava DD n-am avut si sper sa nu avem... oricum ar fi e un medic exceptional
    multumim domnule dr Cristescu!

Floricica Senior mihaelaadrian25's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2008
    Postari in forum
    3.162
    si eu am numai cuvinte de lauda pt. d-na dr. neonatolog Diana Farcas, care la nastere a facut tot ce i-a stat in putinta pentru a salva viata baietelului meu( s-a nascut cu circulara de cordon si a fost in mare pericol). de asemenea, pana la varsta de 1 an am mers periodic la consultatii (nu a fost nevoie, din fericire, de vizite acasa, aici venea medicul de familie). la consultatii se comporta exemplar, consulta foarte amanuntit copilul, imi raspundea la orice intrebare. la telefon raspundea oricand o sunam, a avut adi o raceala si am sunat-o si in concediu... nu mai spun cum stia sa vorbeasca cu adi,a ajuns sa se ataseze de ea. din pacate dupa varsta de1 an, nu mai consulta copiii, si am fost nevoiti sa cautam alt pediatru.
    multumim, doamna Farcas Diana pentru tot ce ati facut pentru noi!!! din pacate, medicii si OAMENII ca dumneavoatra sunt rari!

Floricica Nou Venita tucurasu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    5
    Buna,ma numesc Cristina,sunt din Bucuresti si vreau sa-i multumesc dr. Ciprian Pop-Began
    Obstretica-ginecologie, Spitalul Universitar de Urgenta Elias ,cu care am nascut o splendoare de fetita pe 17.02.2009,pentru ca mi-a adus pe lume cel mai frumos cadou.
    Este un doctor cu care m-am simtit in siguranta inca de la prima consultatie si cu siguranta va fi dr cu care voi naste si cel de-al doilea bebe,cand va fi sa fie. Este un dr cu multa rabdare si dispus sa-ti raspunda la cele mai plictisitoare intrebari.
    Asa ca, mamici, vi-l recomand din tot sufletul

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    Vreau si eu sa o laud pe dr mea, dr fusu di ploiesti, care m-a urmarit si a controlat sarcina de la inceput. Parerea mea este ca este cea mai buna dr din ploiesti! O recomand din tot sufletul

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    dr. ZHANER MIHAELA.
    ODOBESCU TIMISOARA

Floricica Nou Venita bebedari's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2010
    Postari in forum
    6
    Buna fetelor ,

il recomand cu toata increderea pe dr-ul safta veaceslav , maternitatea filantropia. Mai am in jur de 3 saptamani si nasc cu dumnealui. Pe tot parcusul sarcinii s-a comportat exemplar. Nu am ce sa ii reprosez din punct de vedere profesional. Nu am emotii nici in privinta nasterii pentru ca stiu ca nu va face rabat de la profesionalismul de care a dat dovada pana acum. Va doresc sa alegeti ce este mai bine pentru voi si bebelusii vostrii.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari