Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alina2011's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2011
    Postari in forum
    1

Cine a nascut recent cu dr. Dinu Silviu din Bacau?

Buna ziua, Sunt o viitoare mamica si sunt intr-o dilema,dupa amiaza am programare la dr.dinu silviu, la clinica materna.Imi poate spune si mie cineva la ce ar trebui sa ma astept de la acest doctor...?
    Intre timp am fost la dr.Beleuta Octavian, nu mi-a placut cum s-a comportat,parca am fi niste animale...in fine...e parerea mea.

Floricica Debutanta tatianadaniel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2010
    Postari in forum
    630
    Buna!
    Nu am nascut cu el, dar pe timpul sarcinii la el am fost.
    Sunt multe pareri impartite despre el, la consultatii e ok, numai ca mereu se grabeste si daca nu intrebi tu ceva.. ramai cu consultatia rapida...
    Spre sf sarcinii mia facut niste probleme, mia facut un vaccin ca sa se dezvolte plamanii lui bebe in caz de nastere prematura, dar dr cu care am nascut mia spus ca a fost o greseala.. ca acea injectie putea declansa nasterea... nu mai tin minte numele vaccinului, de ceva am sa caut...
    acum nu stiu f multe...
    daca te-a ajutat la ceva....

nastere usoara

Floricica Nou Venita crinamm's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2011
    Postari in forum
    29
    [QUOTE=tatianadaniel;2451660]

Spre sf sarcinii mia facut niste probleme, mia facut un vaccin ca sa se dezvolte plamanii lui bebe in caz de nastere prematura, dar dr cu care am nascut mia spus ca a fost o greseala.. ca acea injectie putea declansa nasterea... nu mai tin minte numele vaccinului, de ceva am sa caut...
    acum nu stiu f multe...
    daca te-a ajutat la ceva....

Si noi am facut acel vaccin (DEXA) si nu am avut nici o problema , si stiu multe mame care l-au facut fara sa aiba nici o consecinta negativa.
    Am auzit ca e unul dintre cei mai buni doctori.

Floricica Debutanta tatianadaniel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2010
    Postari in forum
    630
    Citat Postat de crinamm Vezi mesajul

Si noi am facut acel vaccin (DEXA) si nu am avut nici o problema , si stiu multe mame care l-au facut fara sa aiba nici o consecinta negativa.
    Am auzit ca e unul dintre cei mai buni doctori.
    nici eu nam avut nici o problema, dar ma speriase dr cu care nascusem. (in leg cu acel vaccin)
    din auzite asa este Dinu pare sa fie unul dintre cei mai buni. dar acum... fiecare cu parerile lui...

Floricica Nou Venita crinamm's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2011
    Postari in forum
    29
    Sigur.Eu am nascut cu Cruceanu , si in ceea ce o priveste pe ea sunt parerile impartite.

Floricica Avansata Andreea_Rainbow's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2010
    Postari in forum
    2.069
    Alina,eu am nascut primul baiat cu dr.Dinu, si a fost totul in regula.am fost foarte multumita de dansul, a dat dovada de profesionalism si respect fata de pacienti, cel putin in cazul nostru.In primul rand l-am apreciat mult pentru faptul ca a venit de acasa sa ma asiste la nastere, ceea ce nu toti medicii fac, desi la controalele din timpul sarcinii asta promit.nu s-a lasat asteptat, in maxim 20 de minute dupa ce l-am sunat, si-a facut aparitia la spital.
    in al doilea rand, chiar si dupa nastere, a venit in fiecare zi sa ma vada, pe perioada spitalizarii, sa se asigure ca totul este in regula, le spunea mereu asistentelor sa-mi aduca gheata sa-mi pun pe burta, si sa nu uit, nu mi-a acceptat banii decat dupa 3 zile de la nastere, a zis ca asteapta sa vada ca este totul bine.eu am apreciat lucrul asta, pentru ca am auzit cazuri cand medicul a cerut banii inainte de nastere, iar comportamentul lor a fost corespunzator platii facute.dar sa stii ca despre orice medic vei auzi mereu atat pareri bune, cat si proaste, stii cum e vorba aia, nu poate fi multumita toata lumea.
    eu am nascut cu el in urma cu 5 ani si jumatate, dar cred ca si acum este un medic de apreciat, nu cred ca timpul poate schimba asta, sau daca da, doar in mai bine.
    Nastere usoara si un bebelus sanatos!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari