Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita wunderbar's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2011
    Postari in forum
    2

Caut un medic bun la un spital de stat

Sunt noua pe acest forum, in caz ca am gresit postarea acestui topic aici,rog moderatorul sa-l mute unde crede de cuvinta.
    Problema mea este ca mi-am dorit un copil foarte mult, acum sunt insarcinata in 13 saptamani, am facut analize de sange,precum si cele specifice sarcinii ( listeria,citomegalovirus,toxoplasmoza)>Din fericire rezultatele au fost bune.Problema mea este ca nu am un doctor care sa ma supravegheze ( locuiesc in Bucuresti) ,din motive financiare.M-am tot documentat si am vazut cate analize mai am de facut....sincer nu credeam sa fie chiar asa de complicat.....Nu ma pot bucura de aceasta sarcina, am probleme financiare, probleme cu serviciul,de familie....incerc sa-mi pastrez calmul,insa in fiecare zi ma enervez si stiu ca nu este bine.
    Spuneti-mi va rog un doctor bun si care sa nu fie scump....
    Multumesc.

Floricica Veterana adi_eva's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.05.2008
    Postari in forum
    16.904
    Buna,
    E clar ca iti trebuie un spital de stat. Am o prietena care a mers pana de curand la Polizu, nu mai retin numele doctorului dar imi spunea ca acolo nu se practica atat de mult metoda "plicului dat la dr" ca in alte spitale; a facut acolo gratis analize de sange si ecografii, mai putin morfologiile.

Floricica Novice Lilus's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2010
    Postari in forum
    488
    Citat Postat de wunderbar Vezi mesajul
    Sunt noua pe acest forum, in caz ca am gresit postarea acestui topic aici,rog moderatorul sa-l mute unde crede de cuvinta.
    Problema mea este ca mi-am dorit un copil foarte mult, acum sunt insarcinata in 13 saptamani, am facut analize de sange,precum si cele specifice sarcinii ( listeria,citomegalovirus,toxoplasmoza)>Din fericire rezultatele au fost bune.Problema mea este ca nu am un doctor care sa ma supravegheze ( locuiesc in Bucuresti) ,din motive financiare.M-am tot documentat si am vazut cate analize mai am de facut....sincer nu credeam sa fie chiar asa de complicat.....Nu ma pot bucura de aceasta sarcina, am probleme financiare, probleme cu serviciul,de familie....incerc sa-mi pastrez calmul,insa in fiecare zi ma enervez si stiu ca nu este bine.
    Multumesc.
    Daca ai un doctor de familie ar putea sa-ti dea el o trimitere la un gincolog la stat, in vreo policlinica sau spital si sa nu platesti nimic,mie asa a vrut doctora sa-mi dea cand am fost sa o anunt ca am ramas insarcinata si sa ma ia in evidenta dar am refuzat si am ales privatul pt ca am considerat ca-si dau mai mult interesul.Incearca sa te mai linistesti ca stresul nu-i bun pt sarcina , gandestete la minunea din burtica ta ce iti va face viata mai frumoasa cand va veni pe lume si alunga celelalte ganduri negative.
    Pupici ,o sarcina usoara si dusa cu bine la termen !!!!

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Verisoara mea a anscut la Polizu cu Anca Toader si crede-ma ca a fost mai mult decat spagara duduia. Pe mine la prima sarcina m-a urmarit in paralel cu medicul cu care am nascut , un medic de la Batistei. Il cheama Gheorghe Mihailescu. Iti trebuie o trimitere de la medicul de familie pentru ginecologie la Batistei. Ca medic este foarte bun, insa destul de glumet, uneori prea glumet....dar eu nici nu prea tin la gluma, asa ca pentru mine a contat doar ca omul stia ce face.

Eu am nascut cu dr. Brasoveanu de la spitalul Sf. Constantin si Elena (fost Titan) si datea consultatii si la spital,si ii dateau mamicile cat vroiau.

Floricica Nou Venita roxpau's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    94
    Citat Postat de wunderbar Vezi mesajul
    Multumesc.
    Buna eu am nascut acum 2 luni la Spitalul judetean Ilfov ( fostul Titan ) cu doamna dr Bernevig Mihaela un doctor extraordinar care ma ascultat de fiecare data mi-a raspuns la toate intrebarile , nu este un medic care te trateaza in functie de cat de mare este spaga ti-o recomand din tot sufletul .... si personalul de la spital a fost de nota 20 + conditile care sunt mult mai bune decat in alte spitale daca vrei mai multe informatii despre dr trimitemi PM

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari