Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita georgicutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2009
    Postari in forum
    23
    Tot am cautat pe aici ... si nici vorba de mamici din Ploiesti ( sau nu am vazut eu).

Fetele va invit aici sa vorbim despre bebeii nostri , despre doctorii care ne supravegheaza in sarcina si ...de ce nu , despre maternitatea unde o sa nastem.

Va pup! O zi faina !

Floricica Novice yonaindra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2009
    Postari in forum
    354
    ma inscriu! :)] chiar ma gandeam ca nu este un topic special pentru noi asa cum au alte burtici din alte orase :)din cate vad suntem la aceeasi varsta de sarcina cu bebeii cum iti merge?

Membru inregistrat la
    26.08.2009
    Postari in forum
    23
    da...chiar k e tare ! au aceeasi varsta bebeii!! sa ne traiasca!!!
    mai mie imi merge foarte bine , adica pana acum am avut o sarcina suuuper usoara .
    la ce medic mergi ?

Membru inregistrat la
    02.07.2009
    Postari in forum
    354
    geo, si eu tot fetita am .hai ca ne-am nimerit nu gluma. si eu sunt bine desi in primul trimestru mi-a fost rau dar a trecut. am dubla incompatibilitate de rh si de grupa cu sotul , am rh negativ dar pana acum sunt bine si sunt optimista. am fost la morfologie de trim II sapt asta si e ok doar ca are circulara de cordon, adica are cordonul in jurul gatului insa din cate am inteles, mai ales ca e micuta si mai are timp sa creasca, se poate sa se elibereze pana ajungem la nastere, pentru ca se misca destul de mult. astept si parerea medicului meu.
    eu pana acum 1 luna am mers la medsana la avram raluca, care lucreaza si la maternitate si e foarte ok,insa am schimbat pentru ca am decis sa nasc la clinica Eva in brasov asa ca acum merg la un medic de acolo, mai exact la Antonya Livia si ma bucur de pe-acum ca am luat decizia asta.
    ma bucur ca esti bine! iti doresc sarcina usoara in continuare. tu la cine mergi ? ai decis cum nasti? va pupic pe amadoua [imbratisarea]

Membru inregistrat la
    26.08.2009
    Postari in forum
    23
    vaii yonaidra !!! dar chiar k ne-am innimerit eu merg la Al Medica Berlin, la dna doctor Golosneanu ,cu care o sa si nasc , dar la Campina. Eu sincer sunt ffff multumita de dansa , este o dulceatza !!Si am fost si noi la eco de trim II si ne-a spus k avem o fetitza perfecta ,pe care o sa o nasc prin cezariana .Acum sa vedem cum ecurge sarcina pana la sfarsit , k eu sincer as vrea sa nasc normal .
    Urmatoarea vizita la doctor va fi pe 11 nov... asa k abia astept sa vad ce mai face BBlusa .
    Te pup si iti doresc sarcina usoara in continuare [imbratisarea]! Astept noutati !

Membru inregistrat la
    02.07.2009
    Postari in forum
    354
    noi avem urmatoarea vizita luni pe 9 si abia astept sa merg sa vada si medicul meu ultimele analize si morfologia si sa ma linisteascsa cu cordonasul ala in jurul gatului....oof[in regula]
    de ce zici de cezariana daca tu ai vrea normal?

Membru inregistrat la
    26.08.2009
    Postari in forum
    23
    eu zic ca o sa fie bine !!!! nu iti mai face griji [imbratisarea]ai incredere in DD .
    si am zis cezariana pt k asa mi-a spus doctora ... k sunt strimta in bazin...
    in fine , o sa mai vb cu ea despre asta miercuri.
    ce poti sa imi zici despre clinica eva? pret ...doctor ...conditii...
    pup!

Membru inregistrat la
    02.07.2009
    Postari in forum
    354
    salutare burtica! nu am mai scris de ceva timp...destul de ocupata cu munca si toate cele :)
    Am fost la control si slava celui de sus ne-a linistit d-na antonya ca suntem bine. mici lipsuri de calciu dar iau vitamine si un sirop de calciu si o sa fie ok. mi-a spus ca de pe 10 feb sa ma pregatesc sa nasc :) desi am dpn25, cred ca o sa nasc mai devreme...
    despre clinica tot ce pot sa-ti spun e ca e super ok, calitate vs pret e foarte rezonabila , adica ai conditii foarte bune si pretul este unul oricum mult mai mic decat la alte clinici particulare de genul asta din tara, mai exact din Bucuresti ca e mai aproape de noi. pana acum numai de bine despre eva am auzit si vizita acolo mi-a confirmat 100% asta ca sa nu mai zic de medic, pe care mi l-au recomandat tot fetele de pe site si nu regret deloc. e super ok si sincer sunt foarte impacata ca am luat decizia sa merg acolo...sper sa decurga totul bine si fara probleme.
    In rest...pustoaica mea se misca nevoie mare, drept dovada si "semnul de buna purtare" cordonasul de pe langa gat...dar sunt linistita ca o sa fie ok! la tine cum merge? cum va simtiti?
    te pup !

Membru inregistrat la
    26.08.2009
    Postari in forum
    23
    Buna iubita!
    Ma bucur tare mult ca te -ai linistit , sunt mandra de tine . Nu iti face griji pentru lipsa de calciu ... e "normal" la gravidutze. Dar tu nu iei si vitamine? Eu iau Centrum.Despre noi ce sa iti spun?! Suntem la fel de bine , am fost in vizita la dna doctor (miercuri) si ne-a asigurat ca totul este foarte bine , mi-a spus ca am 100% fetitza , care este foarte energica , iar despre mine k sunt o mamica "k la carte " .
    Si sa stii k m-am hotarat : o sa nasc cu dansa , la Campina :)!Adik este o scumpica de doctora si am incredere in dansa ,sincer. Mie nu mi-a spus cand anume sa ma pregatesc de nastere , dar am DPN pe 25 feb :).Mai vedem ce se mai intampla , eu de pe 30 nov o sa stau acasica :) si o sa am timp mai mult sa o vizitez si atunci o sa stiu si eu ff clar.
    Te pup si sarcina usoara in continuare ! Pup si BBlina ta ! [imbratisarea]

Membru inregistrat la
    02.07.2009
    Postari in forum
    354
    salutare ! si eu iau vitamine dar iau elevit pronatal, asta mi-au recomandat ambii medici pana acum...ma bucur ca sunteti bine amadoua si ca ai primit felicitari.e deosebita si unica perioada asta pentru noi si cred ca si tu ca si mine te descoperi din ce in ce mai mult
    sunt mandra de tine ca ai decis sa mergi la campina si nu la maternitate in ploiesti pentru ca sitm bine ce conditii sunt si cum esti tratata plus ca e foarte bine ca esti foarte multumita de medicul tau.
    eu m-am sfatuit cu d-na doctor in leg cu prenatalul si cam de pe 5 dec cel mai devreme as putea sa stau acasa... sa vad cum ma simt si decidem atunci pt ca oricum la ea mai mergem abia pe 10 dec, dar cred ca o sa stau pentru ca desi vin la munca doar 6 ore de cand am ramas insarcinata, in ultimul timp obosesc mult mai repede si cred ca mi-ar prinde bine sa ma relaxez mult ca o sa am nevoie...
    ai cumparat lucruri pentru zanica ta? eu inca nu am luat si ma gandesc sa incep sa le iau cat mai repede..ma refer la patut , carut etc...astea mai "elementare" desi toate sunt elementare pana la urma ...

Membru inregistrat la
    26.08.2009
    Postari in forum
    23
    ufff mai ce sa zic despre cumparaturile astea..:(( pe mine ma innebuneste toata lumea ca nu e bine sa ii cumperi nimci inainte ca nu stiu ce se intampla. am stat de vb si cu sotul meu si am hotarat sa cumparam lucrurile elementare ( asta pt k nu vreau sa aleaga altcineva in locul meu ) :P
    mai vedem :)
    tu ?! ai luat ceva? dar macar te-ai orientat de ceva?
    pup

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari