Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexandraalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    2
    si care sunt vitaminele pe care ar trebui sa le iau pe parcursul sarcinii.......(eu sunt la prima sarcina)

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Felicitari pentru sarcina si sa fie intr-un ceas bun!

Vitaminele nu se iau "dupa ureche" si se iau in urma unui set de analize la recomandarea medicului care iti urmareste sarcina.

Multa sanatate Alexandra!

Floricica Nou Venita iriska92's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2013
    Postari in forum
    6
    Buna la toti,am o mica nelamurire,2luni am luat rigevidon 21+7 pentru reglarea cm,ultima folie am luat in iunie acuma,pina la ciclu am avut relatii neprotejate,a ejaculat in vagin,dupa sa termint ciclu si peste 2-3zile am avut iar relatiii la fel a ejaculat in vagin,sarcina poate fi in asa caz?mersi de atentie

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Posibil orice,dar mai ai nevoie de timp pentru a stii sigur daca este sarcina.

Multa sanatate si sa fie cum vrei tu!

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    BUna...iriska92,pana vei ajunge la medic ,cu exceptia acidului folic pe care il poti lua,nu lua absolut nimic,medicul iti va da o serie de analize si in functie de rezultat,el iti va recomanda vitamine prenatale.

Floricica Nou Venita iriska92's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2013
    Postari in forum
    6
    Citat Postat de denyy10 Vezi mesajul
    BUna...iriska92,pana vei ajunge la medic ,cu exceptia acidului folic pe care il poti lua,nu lua absolut nimic,medicul iti va da o serie de analize si in functie de rezultat,el iti va recomanda vitamine prenatale.

da dar inca nu sunt sigura de acest lucru,as vrea un bebe,astept sa vad ce va fi,poate va fi minunea pentru mine :) oricum la medic nu am ce face pina la primele simptome.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari