Ultimele discutii din forum
    floloredana
    Guest
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    am vb cu doctorul din pacate abea pe 28 ma poate vedea..la alcineva nu prea m-as duce...inca am acele dureri ca la cm mai ales la efort..si fac pipi fff des si ma doare spatele jos destul de rau..chiar nu stiu ce sa fac.
    Si eu am avut dureri foarte mari de burta..si ceva scurgeri maronii..Pana am ajuns la medic de ingrijorare am slabit vreo 3 kg.Dar cand i-am zis de simtome..mi-a zis ca organismele noastre trec printr-o transformare si e normal sa mai avem si astfel de simptome dar nu e obligatoriu.Nu fiecare femeie le are.mi-a zis ca atunci cand mai am dureri mari sa i-au un NoSpa..e bun si pentru gravide.Iar pe reteta mi-a dat Arefam si Elevit. Sper doar sa nu te ingrijorezi foarte tare ..pentru ca vad ca multe postari sunt ft dure..Ar trebui ca pe acest forum sa gasim sprijin..sa ne impartasim experientele...doar ca unele fete exagereaza si o dau in dramatic din orice...Te imbratisez si D-zeu sa aibe grija de noi toate

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    multumesc,nu ma deranjeaza ce spun fetele foarte rau..eu nu am scurgeri deloc,doar dureri de burta ,stare de greata(fara voma) si ceva ameteli,mie ff frica sa nu fie extrauterina ca la miscari bruste ma doare rau ca un junghi in dreapta mai ales..azi merg sa mi fac o transvaginala sper sa se vada ceva desii cred ca e ff mica sarcina,mnacar poate ma linisteste cumva ma rog sa vada un punctulet mic acolo in uter unde trebuie,eu mai am avut o sarcina acum 5 ani si am o fetita superba ))) dar cu ea nici un simptom nu am avut))),stiu ca nu toate sarcinile sunt la fel..sper sa fie bine

tabitha
    Guest
    E bine ca faci o ecografie transvaginala,o sa fii linistita dupa.Junghiul pe care il simti intr-o parte poate fi un semn al unei sarcini extrauterine,dar nu neaparat.Sanatate!

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Cryssa m-as bucura ft tare sa fie sarcina daca iti doresti...asteptam vesti, bune pe cat se poate!

Si eu astept cu sufletul la gura sa vad daca apar cele 2 liniute Eu am ceva ameteli, cateodata ma doare burta si la fel...merg des la toaleta. Astept cu nerabdare rezultatul...

floloredana
    Guest
    multumesc,nu ma deranjeaza ce spun fetele foarte rau..eu nu am scurgeri deloc,doar dureri de burta ,stare de greata(fara voma) si ceva ameteli,mie ff frica sa nu fie extrauterina ca la miscari bruste ma doare rau ca un junghi in dreapta mai ales..azi merg sa mi fac o transvaginala sper sa se vada ceva desii cred ca e ff mica sarcina,mnacar poate ma linisteste cumva ma rog sa vada un punctulet mic acolo in uter unde trebuie,eu mai am avut o sarcina acum 5 ani si am o fetita superba ))) dar cu ea nici un simptom nu am avut))),stiu ca nu toate sarcinile sunt la fel..sper sa fie bine
    Inteleg ce simti..eu am fost la aproape 6 saptamani..mi-a facut o transvaginala si nu s-a vazut nimic..nici macar un punct..acum astept..sapt viitoare merg iar

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Draga mea...si la mine debutul sarcinii a fost cu dureri...desi ulterior, am avut o sarcina normala....Dar in primul trimestru aveam niste dureri si junghiuri in ovare, care ma apucau din senin...Imi amintesc ca mi se umplea fruntea de sudoare, ma prindeam de birou si 5 minute eram in agonie...Mi s-a explicat apoi ca erau contractii, care se pot datora atat procesului de nidatie, sau, cum a fost cazul meu, unei decolari.....Desi aveam dureri foarte mari si sarcina decolase, nu am pierdut sange deloc....
    Transvaginala am facut-o la 7 saptamani....
    Inainte sa ajung la ginecoloaga mi-am sunat dr. de familie care mi-a spus sa iau No-Spa fara pb., pt. ca durerile afecteaza si mai mult sarcina...si antreneaza si ele contractii si implicit o posibila desprindere....

Sanatate maxima!

Floricica Nou Venita Mamy3's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2013
    Postari in forum
    133
    d

eu cred ca este vorba despre disconforul pe care il simtim pana se fixeaza bine sarcina. si eu, la primele 2 sarcini nu am avut nici un simptom, am avut fetite, insa acum la baietel, de la inceput am simtit o presiune dureroasa jos, si tot timpul aveam impresia ca parca scap ceva...
    in fine, dupa 3 luni a trecut, sarcina s-a fixat si ridicat bine, si asta a fost.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Dragelor,nu am aflat nimic..am endometrul de 1.24 cm si doctora a zis ca ovarele s-ar putea pregatii de sarcina dar ca e fff mica si nu poate vedea nimic..a zis ca inauntru nu indica nimic ca ar fi extrauterina dar a zis ca este posibil sa fie sarcina si sa revin miercuri pt a repeta ecografia...voi ce credeti?

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Cred ca daca faceai testul BHCG aflai rapid si sigur 100%...

tabitha
    Guest
    Dragelor,nu am aflat nimic..am endometrul de 1.24 cm si doctora a zis ca ovarele s-ar putea pregatii de sarcina dar ca e fff mica si nu poate vedea nimic..a zis ca inauntru nu indica nimic ca ar fi extrauterina dar a zis ca este posibil sa fie sarcina si sa revin miercuri pt a repeta ecografia...voi ce credeti?
    Inseamna ca sarcina este foarte mica,cam 4 saptamani,din moment ce nu se vede nimic.Bine ca ai scapat de stresul unei extrauterine,poti sta linistita pana saptamana urmatoare .

Floricica Debutanta denysa88's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2011
    Postari in forum
    661
    si eu am avut crampe usoare pe la 4 saptamani, chiar inainte de data la care trebuia sa imi vina cm. dupa aceea de la 4 la 6 sapt simteam o presiune in partea dreapta si cateodata mai simteam niste intepaturi usoare in partea drapta si mai rar in stanga. de aceea imi era si mie frica sa nu fie extrauterina, insa totul e bine, si bebe e fixat unde trebuie. ar fi bine sa iei nospa daca mai ai dureri. sper ca saptamana viitoare sa se vada bebele si sa fie totul bine!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari