Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dr_bordeianu2006's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2006
    Postari in forum
    7

Raceala si tuse in sarcina!

Buna fetelor!
    Eu am reusit sa racesc rau la 14 saptamani de sarcina.Eram disperata ca nu stiam ce sa iau dar am rezolvat!
    Am luat Eferalgan efervescent, oscilicoccinum, stodal sirop, ceai de lamaie cu miere,frectie cu carmol, si am reusit sa o dreg dar a fost cumplit!

Floricica Nou Venita dr_bordeianu2006's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2006
    Postari in forum
    7
    Ce ati mai luat de tuse voi?
    Ca nu mai stiu ce sa iau nu imi trece tusea1

Floricica Debutanta LavinutzaB's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2012
    Postari in forum
    1.145
    Buna!Incearca sa iti faci sirop de ridiche neagra.Mie mi-a trecut cu asta.
    Sarcina usoara in continuare.

Floricica Nou Venita nadiuska007's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.01.2013
    Postari in forum
    3
    salut burticilor! sunt in saptamina a 8.si eu sunt racita.ieri am avut temp. 37.5,dureri de git ,nas infundat.medicul mi-a spus ca trebuie singura sa ma lupt cu temp.cu ceaiuri de musetel si lamie + la asta miam frecat picioarele cu otset si temp. mi-a trecut.din pastile am luat doar faringosept de git si m-am uns cu balsam vietnamez "STELUTA" .

Floricica Nou Venita Minnie88's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2012
    Postari in forum
    291
    Buna burtici! Eu am avut durere in gat si usoara tuse, am iesit acum 2 zile cu gatul descoperit afara.
    Am simtit imediat ca ma paste o raceala. Am baut multe ceaiuri cu lamaie si miere, am luat osciloccocinum si am facut baie cu sare la picioare. Pt dureri de gat se poate face si gargara cu sare. Mie mi-a trecut acum. Multa sanatate!

Floricica Nou Venita scurtumina's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2013
    Postari in forum
    21
    buna fetelor si eu am fost racita pe pacrursul sarcinii si am baut f multe ceaiuri de lamaie si miere, mi-am mai facut si ceai de ceapa impotriva tusei,iar pt temperatura mi-am facut frectie cu otet,si mi-am mai pus si cartof dat pe razatoare la gat, mi-am mai tinut si picioarele in apa calda(desi unde persoane zic ca nu e prea indicat)

Floricica Nou Venita ALEBEL's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2013
    Postari in forum
    3
    Oricat de mult m-am straduit sa ma feresc de raceala, tot m-a captat. Sunt in saptamana a 6-a . Faza e ca prind exact primele 3 luni, 3 luni de iarna, in toamna nu m-am racit deloc, dar se pare ca tot nu am scapat :(
    Incerc cu ceai, lamaile, miere si multe fructe / citrice. Infuzie, aburi. Am sunat medicul de familie si a spus sa iau paracetamol simplu si vitamina C simpla. Dar parca tot am o retinere sa iau medicamente, am citit prospectele si practic e interpretabil....scrie la recomandarea medicului. Momentan ma incapatanez sa nu iau. Sper sa si functioneze.

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Citat Postat de ALEBEL Vezi mesajul
    Oricat de mult m-am straduit sa ma feresc de raceala, tot m-a captat. Sunt in saptamana a 6-a . Faza e ca prind exact primele 3 luni, 3 luni de iarna, in toamna nu m-am racit deloc, dar se pare ca tot nu am scapat :(
    Incerc cu ceai, lamaile, miere si multe fructe / citrice. Infuzie, aburi. Am sunat medicul de familie si a spus sa iau paracetamol simplu si vitamina C simpla. Dar parca tot am o retinere sa iau medicamente, am citit prospectele si practic e interpretabil....scrie la recomandarea medicului. Momentan ma incapatanez sa nu iau. Sper sa si functioneze.
    Poti lua Oscilococcinum,miere amestecata cu lamaie si poti bea ceai de musetel cu lamaie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari