Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 30
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita dr_bordeianu2006's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2006
    Postari in forum
    7

Mamici vara 2013!

Buna fetelor!
    Eu sunt o mamica care naste in iulie al doilea bebe!

Floricica Cu Vechime doxy_w's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2008
    Postari in forum
    9.395
    Buna Adina! Si eu o sa nasc in iulie al doilea bebe. Se pare ca e fetita. Vad ca nu prea sunt mamici care nasc vara aceasta.

Floricica Novice oanaelena28's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    307
    Buna fetelor, eu o sa nasc la sfarsitul lui iunie primul bebe

Floricica Nou Venita valentina_c's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2012
    Postari in forum
    286
    Buna, si eu tot la sfarsitul lui iunie o sa nasc primul bebe. acum am 21 d saptamani si asteptam eco d trimestru 2(p 25 feb) k sa vedem cum s mai distreaza bebe in burtik.poate n mai dati si noua sfaturi k aveti deja copilasi.va pup, sa avem toate sarcini usoare si nasteri la termen cu bebei sanatosi si sa auzim numai d bine.:*
    Modificata de valentina_c; 11.02.2013 la 14:01:55.

Membru inregistrat la
    13.06.2012
    Postari in forum
    286
    oana elena, burtica ta pare mai mare decat a mea, desi ieri la eco dr a zis k bebe are peste 400 gr,si am si 5 zile avans:)oare unde s ascunde??
    vroiam sa va intreb, voi ati inceput sa luati in greutate considerabil?eu am luat cam 1kg p luna pana acum, in medie.:*

Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    307
    Citat Postat de valentina_c Vezi mesajul
    oana elena, burtica ta pare mai mare decat a mea, desi ieri la eco dr a zis k bebe are peste 400 gr,si am si 5 zile avans:)oare unde s ascunde??
    vroiam sa va intreb, voi ati inceput sa luati in greutate considerabil?eu am luat cam 1kg p luna pana acum, in medie.:*
    Acuma e si mai mare decat in poza, parca creste vazand cu ochii. Eu nu am mai fost la eco de la 16 sapt, dar am programare pt morfofetala de trim 2 miercuri . Abia astept sa-mi vad comoara, nu am mai fost la eco 4d pana acuma si precis acuma ne zice sigur ce e

Cat despre kg eu pana sa raman insarcinata aveam 53 kg, m-am cantarit aseara si am 66,5. Sarcina usoara in continuare sa ai!!!! Pupici

Floricica Nou Venita Minnie88's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2012
    Postari in forum
    291
    Burtici, va asteptam si la noi la burtici de toamna 2013. Eu ar trebui sa nasc la inceputul lui septembrie, dar daca voi face cezariana, asa cum as vrea, sigur va fi august. Ma cam speriati cu kg, eu deja sunt plinuta, am dat vreo 3 kg pana acum pt ca mi-e rau si mi-am propus sa iau decat 10 kg toata sarcina. Apa inca nu retin, dulciuri si paine nu prea mananc. Voi la cate sapt ati inceput sa luati in greutate? Ati luat fara sa mancati mai mult decat de obicei?

Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    307
    Citat Postat de Minnie88 Vezi mesajul
    Burtici, va asteptam si la noi la burtici de toamna 2013. Eu ar trebui sa nasc la inceputul lui septembrie, dar daca voi face cezariana, asa cum as vrea, sigur va fi august. Ma cam speriati cu kg, eu deja sunt plinuta, am dat vreo 3 kg pana acum pt ca mi-e rau si mi-am propus sa iau decat 10 kg toata sarcina. Apa inca nu retin, dulciuri si paine nu prea mananc. Voi la cate sapt ati inceput sa luati in greutate? Ati luat fara sa mancati mai mult decat de obicei?
    Minnie nu are importanta cate kg punem, important e ca bebeii sa fie sanatosi, kg le dam noi jos pe urma!!!! Eu am pus in primele 3 luni foarte mult, cam 10 kg, nu mi-a fost greata deloc si nici stari de voma nu am avut, din contra daca nu mancam pana la refuz, mi se facea rau!!! Acum nu mai am treaba, mananc moderat, nu mai am pofte deloc :)

Eu scriu la burtici de "primavara 2013 si nu numai", acolo sunt de cand am aflat de sarcina, dar va mai citesc si pe voi cand am timp!!! SA ai o sarcina cat mai usoara si la termen!!! Pupici

Membru inregistrat la
    13.06.2012
    Postari in forum
    286
    Citat Postat de oanaelena28 Vezi mesajul
    Acuma e si mai mare decat in poza, parca creste vazand cu ochii. Eu nu am mai fost la eco de la 16 sapt, dar am programare pt morfofetala de trim 2 miercuri . Abia astept sa-mi vad comoara, nu am mai fost la eco 4d pana acuma si precis acuma ne zice sigur ce e

Cat despre kg eu pana sa raman insarcinata aveam 53 kg, m-am cantarit aseara si am 66,5. Sarcina usoara in continuare sa ai!!!! Pupici
    eu am facut eco 4d la 13 sapt si 3 zile, si mi-a spus d atunci k e baietel.ieri mi-a confirmat si la 2d.nu e pudic deloc bebe:))
    si eu tot 53 kg aveam inainte sa raman.acum nu m-am mai cantarit, dar sapt trecuta, luni aveam sub 58..m-am gandit k nu am luat prea mult din cauza k am avut o perioada in care vomitam mai des si nu avea c sa s depuna, dar in general mananc orice, la orice ora, mai ales noaptea.:))
    problama la mne era k m-am ingrijorat k nu ma ingras.peste sani si fund am aceleasi dimensiuni k inainte
    Modificata de valentina_c; 11.02.2013 la 14:47:00.

Membru inregistrat la
    13.06.2012
    Postari in forum
    286
    neata burtici! azi facem cinste k e ziua noastra.facem 21 d saptamani:)
    sa aveti o zi calduroasa si lipsita d griji! :*

Floricica Nou Venita Minnie88's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2012
    Postari in forum
    291
    Felicitari pentru rotunjire, Valentina! Ecografia 4D facuta la 13 saptamani era cea pentru dublu test? Si eu voi face dublu test la 13 sapt si aunt tare curioasa daca se va vedea ceva...

+ Raspunde
Pagina 1 din 30
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari