Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioana_ag's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2011
    Postari in forum
    9
    buna, eu am nascut in Romania primul copil ,a venit si cel de-al doilea si mi-au venit hartiile pentru banii de vacanta, dar eu sincer nu am primit bani extra :) doar alocatia pentru copii si cam atat momentan. pupici si bebici sanatosi

Floricica Nou Venita ioana_ag's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2011
    Postari in forum
    9
    Eiyliyn,ai rezolvat ceva cu medicul? din pacate nu iti pot spune prea multe deoarece nu cunosc pe nimeni care sa fi fost in situatia aceasta dar cred ca poti da un tel la cabinetul unde este incris sotul tau si sa intrebi,sunt convinsa ca te pot lamuri ei.

Floricica Nou Venita marren's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    16
    Citat Postat de ioana_ag Vezi mesajul
    Eiyliyn,ai rezolvat ceva cu medicul? din pacate nu iti pot spune prea multe deoarece nu cunosc pe nimeni care sa fi fost in situatia aceasta dar cred ca poti da un tel la cabinetul unde este incris sotul tau si sa intrebi,sunt convinsa ca te pot lamuri ei.
    Buna Eiylyn! sper sa nu fie prea tarziu pt un raspuns. Daca sotul tau are acte,tu trebuie sa mergi sa depui actele pentru rezidenta,care o sa iti vina intr-o saptamana,cam asa.Apoi te duci la Komuna si depui actele pt Yellow Card si din acel moment poti merge la Dr. de familie,chiar daca yellow card ul nu ti a venit.Pt actele de rez. iti trebuie certificatul de casatorie,contractul de munca al sotului,2 poze gen pasaport,C.I. la amandoi. Bafta si sarcina usoara!!!

Floricica Nou Venita eviasis's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2012
    Postari in forum
    1
    Hej gravidutze din Danemarca. Ma bucur tare mult ca v am gasit numai ca nu stiu daca este cineva de nov.2012. As avea si eu ceva intrebari dar poate si raspunsuri pt voi. Sapt. trecuta am avut un test de urina in care mi a iesit ceva zahar, lucru care ma ingrijoreaza putin, sapt viitoare trebuie sa merg din nou la un test dar nu mai am rabdare...stiti ceva despre asta?

Floricica Nou Venita skkumpik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    4
    sal sunt si eu noua. Eu voi naste in noiembrie dar nu am facut testul de glucoza.

Floricica Nou Venita marren's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    16
    Citat Postat de eviasis Vezi mesajul
    Hej gravidutze din Danemarca. Ma bucur tare mult ca v am gasit numai ca nu stiu daca este cineva de nov.2012. As avea si eu ceva intrebari dar poate si raspunsuri pt voi. Sapt. trecuta am avut un test de urina in care mi a iesit ceva zahar, lucru care ma ingrijoreaza putin, sapt viitoare trebuie sa merg din nou la un test dar nu mai am rabdare...stiti ceva despre asta?
    buna! eu am nascut anul trecut in nov. am facut testul dar din fericire a iesit bine! din cate stiu eu,nu trebuie sa mai mananci dulciuri,si paine mai putina! sarcina usoara! pupici

Floricica Nou Venita alexandra_gheorghita's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2012
    Postari in forum
    1
    buna ,ma numesc Alexandra sunt insarcina in sase luni si va rog sa ma ajutati cu o problema .Eu nu am lucrat in Danemarca doar sotul lucreaza as dori sa stiu daca se poate sa platesc cateva luni la stat pt a lua prenatalul.Daca se [poate unde ar trebui sa ma duc si ce trebuie sa fac ,multumesc frumos astept cu nerabdare raspunsul .

Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de alexandra_gheorghita Vezi mesajul
    buna ,ma numesc Alexandra sunt insarcina in sase luni si va rog sa ma ajutati cu o problema .Eu nu am lucrat in Danemarca doar sotul lucreaza as dori sa stiu daca se poate sa platesc cateva luni la stat pt a lua prenatalul.Daca se [poate unde ar trebui sa ma duc si ce trebuie sa fac ,multumesc frumos astept cu nerabdare raspunsul .
    Ca sa poti lua prenatal trebuie sa ai lucrate minim 13 saptamani. Nu stiu daca poti plati la stat si sa fii platita ca si cum ai muncit.

Floricica Nou Venita Laura_Adriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2012
    Postari in forum
    1
    Buna,sunt in Dk de 10 luni cu prietenul meu;am venit ca praktikanti aici.Imi doresc un bebe ,dar nu stiu daca am nevoie de un contract normal pt a beneficia de ajutorul prenatal...nu m-am interesat inca la ei,ma gandeam ca poate e aici cineva ,care a fost in situatia mea? merci

Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de Laura_Adriana Vezi mesajul
    Buna,sunt in Dk de 10 luni cu prietenul meu;am venit ca praktikanti aici.Imi doresc un bebe ,dar nu stiu daca am nevoie de un contract normal pt a beneficia de ajutorul prenatal...nu m-am interesat inca la ei,ma gandeam ca poate e aici cineva ,care a fost in situatia mea? merci
    buna Laura,ca sa beneficiezi de prenatal trebuie sa ai minim 13 saptamani lucrate, nu conteaza daca esti practicant sau muncitor.Si eu sunt pacticant si am o fetita de 2 luni jumate.

Floricica Nou Venita Lpciucgabrielageorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2014
    Postari in forum
    14
    Buna seara,mai esti in danemarca?Mai stii cum a decurs nasterea?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari