Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta Natusyk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    la noi e baiatel prima oara cind nea zis ca e baietel eram in rom si am mers la clinica privata sa vedem ce e si se vede foarte bine neau dat si poze iar a 2 oara nea zis aici cind am mers la morfologie de 21 saptamini si au confirmat si astea ca e baietel la nume nu a fost problema ca noi avea nume si pt fetita si pt baiat chiar de la inceput,iar cit tine de hainute si lucrusoare eu nu am luat dupa culori adica nici albastre nici roz am luat verzui crem maro care sa mearga si la fetite si la baietei.........de mult timp esti aici?

Floricica Nou Venita ioana_ag's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2011
    Postari in forum
    9
    Am mai cumparat si noi culori neutre la hainute dar f putine,si avem si rochitele, ca doar vine Craciunul si alte sarbatori la care trebuie sa ne prezentam frumos.
    Eu sunt aici cu fata de 2 ani jumatate,iar sotul meu are 4 ani!sper la cat mai multi :D

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    va doresc si eu citi mai multi ani pe aici,apropo de fetita cea mare: merge aici la gradinita?ii place a invatat limba? a si mai zimi te rog o chestie asta daca esti la curent desigur,ce acte tia trebuit pt prenatal si de cind se primeste la ei prenatalul mersy mult :*

Membru inregistrat la
    13.11.2011
    Postari in forum
    9
    Da fata noastra merge la gradinita de doi ani de zile si la anul va incepe scoala.Cu limba se descurca foarte bine din pacate pentru noi e mai greu cu limba romana.
    pentru prenatal nu stiu sa iti spun de acte pentru ca eu stau acasa de la 5 luni in concediu medical si automat am intrat in prenatal.
    Am fost si m`am interesat atunci la comuna si mi-au trimis niste hartii acasa. una am completat`o cu medicul de familie si cealalta singura si am trimis`o inapoi la comunca.
    Tu lucrezi acum ? ca aici am auzit ca intri in prenatal cu 4 saptamani inainte si nu cu 8 .Eu insa nu am putut face fata unde lucram si mi-au dat medical.

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    eu am lucrat dar acum nu mai lucrez pt ca nu mai pot face fata iar cit tine de prenatal am fost la comuna si acei de acolo mia zis ca nu trebuie sa duc nici un act ca inainte cu o zi sa nasc o sami bage prenatalul si nustiu ce sa cred........deaceia ma interesez daca e adevarat ceea ce miau zis mie

Membru inregistrat la
    13.11.2011
    Postari in forum
    9
    Pai daca iti da de cand nasti deja cred ca nu mai e prenatal,e concediu de maternitate.poate nu ai lucrat destul de mult ,ceva conditii trebuie sa aiba si ei ca sa iti dea banii respectivi,dar eu nu le stiu..eu am lucrat aproximativ 2 ani pana sa intru in medical..
    Sper sa nu te poarte prea mult pe drumuri,desi nu le sta in caracter,sa rezolvi la momentul potrivit fara prea multe drumuri.

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    buna ioana tu cind ai muncit ce fel de contract ai avut full time sau par time??? si cam ce bani iti baga astia lunar pt prenatal?

Floricica Nou Venita marren's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    16
    Buna fetelor! Iar o sa imi ziceti ca nu am mai intrat dar vreau sa va dau o veste:pe 11.11.11 am adus pe lume fetitza mult asteptata!!! Am nascut vineri dimineata la 6 si marti am venit acasa de la spital,mai exact de la hotelul spitalului.Stiu ca aveti o gramada de intrebari pt mine dar o sa va zic pe scurt,iar cand o sa am timp mai mult o sa mai detaliez. Am nascut in Aalborg,natural,dupa 8 ore de travaliu si fara nici un medicament sau epidurala.A fost groaznic!!Dar a meritat! Dupa 2 ore de la nastere ne au trimis cu taxi,pe care l a platit spitalul,la hotel Challenge,unde am avut impresia ca sunt vreo vedeta,sauu de parca le as fi umplut buzunarele cu bani! Am stat 4 zile pt ca atat am vrut sa stau,m am simtit in siguranta acolo,dar poti sa pleci si dupa 2 zile daca vrei. Nu mai vb de cele 3 mese pe zi...super bune! Intrebati ma ce vreti sa stiti si o sa va raspund,chiar daca poate cu intarziere,dar ma intelegeti,nu i asa?
    Va pup pe toate si aveti grija de voi!

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    marren felicitari pt fetita sa fiti sanatoase si sa va aduca doar bucurii ce data frumoasa a ales fetita sa vina pe lume........vreau sa te intreb daca a asistat si sotul cu tine in timpul nasterii?si daca ai avut dureri groaznice de ce nu ai cerut sa ti se dea medicamente? teau taiat si daca tea durut cind tea cusut?ai incercat sa ceri nasterea in apa??? si cind teai dus la matrenitate cind ti sau inceput contractiile sau ai mai stat acasa? ai chemat ambulanta sau ai plecat cu masina? aaaaaaaa si zimi te rog in ce ai fost imbracata in timpul nasterii? sper sa poti raspunde cit mai curind pupici

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    marren sotul tau a stat cu tine in hotel a platit ceva in plus? in hotel te vizitau asistentele sau medicul?si in timpul nasterii tea asistat medicul sau moasele?

Membru inregistrat la
    13.11.2011
    Postari in forum
    9
    Felicitari marren! sa va traiasca buburuza si sa va aduca multe multe bucurii! intrebari nu iti pun astept sa raspunzi la cele puse de Natusyk.Multa sanatate !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari