Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita aly2015's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.09.2011
    Postari in forum
    146

Mamici si burtici de toamna 2015

sunt de acord] *Informatii utile:*corespondent luni de sarcina/saptamani:
    Luna 1= 01-05 sapt -----Luna 4= 14-18 sapt -----Luna 7= 28-31 sapt
    Luna 2= 06-09 sapt -----Luna 5= 19-22 sapt -----Luna 8= 32-36 sapt
    Luna 3= 10-13 sapt -----Luna 6= 23-27 sapt -----Luna 9= 37-40 sapt

Burticile care așteaptă comorile:

Pentru a pune tocker: se da click pe orice lilypie si ne directioneaza pe pagina lilypie.com. click pe pregnancy , apoi next, eu am dar pe cel din dreapta pt a aparea in săptămâni și zile, next din dreapta pt full tocker, apoi inca 3 pasi simpli cum sa arate tocker, next. La al treilea pas se pune doar data nasterii a lu bebe care ne-o da dr. Si next. Mai jos apare un cod care se copiaza*si se lipeste la semnatura. Aici ajungeti la semnatura. Modifica semnatura: https://www.copilul.ro/forum/usercp.php si salveaza.
    Modificata de aly2015; 07.04.2015 la 12:00:04.

Floricica Nou Venita roxyb's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2013
    Postari in forum
    64
    Buna!felicitari pentru bebe!sa aveti un copil sanatos,iar tu sa treci prin aceasta perioada fara probleme!sunt sigura ca sotul tau se va bucura si va fi placut surprins,indiferent cum ii vei spune

Membru inregistrat la
    21.09.2011
    Postari in forum
    146
    Mulțumesc frumos :) vreau sa-i fac un joc sa caute cadoul . Am sa cumpar ceva de bebe azi sau maine. Depinde cum gasesc:)

Floricica Avansata karla010's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Felicitări mami...eu sunt o burtica de vara si țin sa-ti urez bun venit in clubul mămicilor ������!!! Iti doresc sarcina ușoară si la termen !!!! Asteptam noutăți de la tine

Membru inregistrat la
    21.09.2011
    Postari in forum
    146
    Mulțumesc Karla. Felicitari si tie si eu iti doresc numai bine in sarcina si dupa. Deocamdată sunt ok cu ceva dureri de burta si piept.. nu stiu de ce ma trezesc noaptea pe la 2 si n-am somn.. ziua nu obisnuiesc sa dorm. Tu patesti asa? :)

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de aly2015 Vezi mesajul
    Mulțumesc Karla. Felicitari si tie si eu iti doresc numai bine in sarcina si dupa. Deocamdată sunt ok cu ceva dureri de burta si piept.. nu stiu de ce ma trezesc noaptea pe la 2 si n-am somn.. ziua nu obisnuiesc sa dorm. Tu patesti asa? :)
    In primul trimestru de sarcina cam asa este....se petrec ff multe schimbări in corp!eu am 2 in burtica si nici acum nu mi-au trecut grețurile,stările de rau si msi ales ma trezesc noaptea sa fac pipi

Membru inregistrat la
    21.09.2011
    Postari in forum
    146
    Doi!!! Fainnn. Am citit aici pe site ca la gemeni e mai probabil sa ai greturi. Dar poate iti trec:) si la mine au inceput. Nu foarte tare... sper sa fie ok

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de aly2015 Vezi mesajul
    Doi!!! Fainnn. Am citit aici pe site ca la gemeni e mai probabil sa ai greturi. Dar poate iti trec:) si la mine au inceput. Nu foarte tare... sper sa fie ok
    Asa este dar la mine au inceput sa se reducă ...cei drept am fost o norocoasa ca nu am vomitat ,nu mi-a fost fff rau!sa speram ca asa sa fie pana la sfârșit!in schimba la prima sarcina cu baiatul am dormit si mancam tor ce prindeam in afara de peste...vaiiii cand imi era foame imi venea sa plâng de nervi ,trebuia sa mananca repede ,de aia se si explica cele 28 kg luate in timpul sarcini :))))

Membru inregistrat la
    21.09.2011
    Postari in forum
    146
    Azi noaote am reusit sa dorm mai mult de la 22:00 la 4:00 :)) nush de ce cand ma trezesc am impresia ca e dimineata si numai adorm desi as vrea. Sunt o fire care se framanta pt orice:) ori o fi asta.. ori bebele .
    Saptamana trecuta ieseam in f zi sa ma plimb... treceam prin pădure si ma plimbam intr-un parc. Cand ajungeam acasa aveam o foame... si intr-o seara facuse sotul gratar am mancat un pic mai mult ca el ..cativa castraveți murați (eu de obicei nu mananc mult murat) apoi o banana si zic... parca as fi mancat si niste lapte cu cereale :)))))) sotul se uita la mine oare ce am patit. Iam zis... de la padure aer curat. Dar de 3 -4 zile nu prea am pofta de mancare. Inca nam pus nimic kg. Desi nam pofta incerc sa mananc pt bebe.
    Azi ii dau vestea sotului. N-am vrut sa io dau oricum. .. asa ca... a trebuit sa aștept pana azi ca e sambata sa fac ce mi-am propus. Am scris pe un tricou de-al meu alb... cu rosu: O sa fii TATIC. si o inima. Am cumpărat un body mai unisex si sosetele albe dragute pt bebe iar dedesubt testele de sarcina. Leam pus intr-o cutie . Ii fac un joc cand vine la amiaza acasa sa caute un cadou dragut... ce iam luat :p . ii las biletele prin casa cu indicii. P.s. cadoul o sa fie in padure :))))))
    Modificata de aly2015; 28.02.2015 la 04:38:00.

Floricica Nou Venita Ely2015's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2015
    Postari in forum
    138
    Buna,sunt si eu o burtica fericita de toamna,dpn 18 septembrie.Doresc tuturor burticilor sarcina usuoara si la termen urmata de o nastere usoara si bebei sanatosi.

Membru inregistrat la
    21.09.2011
    Postari in forum
    146
    Mulțumesc la fel, Elena. Ma bucur ca ni te-ai alăturat. Eu inca n-am fost la doctor. Din cate stiu ca se calculeaza sarcina din prima zi a ultimului cm. Duminica implinesc 6 saptamani. Cand trebuie sa merg la control sa vad daca s-a fixat bn sarcina? Trebuie sa merg deja? Voi cand ati fost prima data?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari