Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior Cosmina Marina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2010
    Postari in forum
    4.337

Rusinos Mamici de vara 2011

Am trecut de la Burtici de vara 2011 la Mamici de vara 2011
    cosmina_marina, robertha, organza, angeilita, avvva, ileana81, dalicris, arysha, pnik13, chika, miha3lala, lucyaa, Ariana12, MadalinaSD, Toate......

Membru inregistrat la
    18.08.2010
    Postari in forum
    4.337
    Fetelor sper k aici sa ne putem destainuii cu experiente frumoase !!!!

Floricica Avansata angeilita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    buna!!!ff bn te-ai gandit ..in curand nu o sa mai fi burtica de vara ci o sa fii si u mamica de vara 2011!cred k abia astepti si cred k ai mari emotii..imi aduc minte de mn,k eu in noaptea dinaintea nasterii n-am dormit deloc,n-am putut ,am avut fff mari emotii...e asa frumos sa fii mamica...vei vedea!U nassti normal???iti doresc sa ai ai o nastere usoara,o fetita sanatoasa si papacioasa!!!te pup!Mamici voi ce mai faceti???Pnik u cmf?

Membru inregistrat la
    18.08.2010
    Postari in forum
    4.337
    Citat Postat de angeilita Vezi mesajul
    buna!!!ff bn te-ai gandit ..in curand nu o sa mai fi burtica de vara ci o sa fii si u mamica de vara 2011!cred k abia astepti si cred k ai mari emotii..imi aduc minte de mn,k eu in noaptea dinaintea nasterii n-am dormit deloc,n-am putut ,am avut fff mari emotii...e asa frumos sa fii mamica...vei vedea!U nassti normal???iti doresc sa ai ai o nastere usoara,o fetita sanatoasa si papacioasa!!!te pup!Mamici voi ce mai faceti???Pnik u cmf?
    Ms frumos angelita de incurajari...noi suntem bine...mai avem un picut...emotii sunt...deocamdata putinele...ink nu vreau sa ma stresez..."Doamne cum o fi...ce-o fi,...."Las lucrurile sa decurga de la sine... ;) Voi naste natural...asa mi-a zis si dr-ul data trecuta la echo...sa vad ce-mi mai zice azi...;)

Membru inregistrat la
    18.08.2010
    Postari in forum
    4.337
    Buna si celorlalte fete pe care nu le am in lista mea de messenger....am fost la echo...totul e bine....dar inainte de a pleca de acasa...am fost insemnata cu rosu pe chilotel si pe hartie (scz k va zic asta) dar va spun asa k sa stiti...Bebelina noastra are aproximativ 3600 g...si mi-a zis dr-ul k dk nu in seara asta...pana duminica sunt gata cu fetita in brate....

Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    cosmina ai o fetita maricica...felicitari....al meu a avut 3300g..waw mai ai fff putin si iti puiuta in brate

Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    buna fetelor!avem si noi o problema cu constipatu..dr mi-a zis sa-mi mai bag termometru sau cate un supozitor,dar a inceput sa faca nu mai asa cu termometru sau supozitor...azi-dimi i-am bagat la fel termometru k nu mai putea de burtica..face gros...si am observat si putin sange ,e posibil sa-l fi ranit cu termometru..of!ii dau si ceiut Baby drink...o sa ma duc azi la farmacie...k supozitoarelele si termometru vad k dau dependenta!MI-a zis cineva k laptele praf il constipa...eu ii dau Milupa!pupici

Membru inregistrat la
    18.08.2010
    Postari in forum
    4.337
    Fetelor gata am nascut si eu...o fetota de 3400 gr...52 cm...a primit nota 8 la nastere pt k s-a nascut cu cordonul ombilical in jurul gatului...dar akm e foarte bine,papa, doarme....
    Am plcat vineri noapte spre sambata..pe la ora 00 si ceva...m-am dus de urgenta la spital in urma contractiilor care la inceput knd am inceput sa le simt eu mai bine...din 10 in 10 minute...mai apoi din 7 in 7 min..mai apoi din 5 in 5 minute... Am plecat cu cumnata mea la spiutal cu masina...direct imbracata in camasa de noapte si capod...acolo a urmat restul....
    Nasterea...nu a durut...m-a durut un pic knd m-a cusut si akm k se inchid cusaturile ...dar foarte putin a fost ok nasterea...ma gandeam la ceva mai greu ...travaliul a durat in jur de 30-40 min ...si cred k in 5 minute am nascut...

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Cosmina, travaliul doar 40 de minute? Fain. Si la mine a durat putin, dar de la ora 3 dimineata pana la 7.45 cand am nascut ingerasul. In ultima ora am avut contractiile alea de impingere, cand credeam ca mi se rupe fundul, dar tot l-am tinut si fuga la spital. Te asteapta fetele pe burtici de toamna sa le dai detalii. Iti zic ca nici la mine nu a durut nasterea, dar a durat vreo 15 minute, pe masa. In schimb, cusaturile.. Eu am avut si ruptura de vagin, am vaginul si perineul rigide, asa ca, in ciuda anesteziei, am simtit TOATE cusaturile din vagin, adica o multime, ca vaginul pocneste mereu in zig-zag. AUCH!! Am crezut ca raman fara aer!

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Ok, povestea mea. Apoi urmati voi, fetele. Sa va povestesc cum a fost. Duminica seara, dupa ce am termninat de facut o musaca cu vinete, din care am gustat abia joi si nu imi mai trebuie, seara, pe la ora 11, al meu iubitel isi aminteste ca nu am mai facut noi nimic cam de o saptamana (de cand cu tavanul). Deci, hai sa rezolvam si asta (in ultima vreme, pentru mine avea implicatii strict medicale). De obicei, in ultimele 2 luni, dupa fiecare contact, ma cam luau contractii, dar stiam ca este normal din cauza componenetelor spermei. Acum s-a intamplat la fel, dar stiam ca asa trebuie sa fie. NUmai ca, nu au incetat pana pe la 12, dar am zis ca si asta e normal, mi se mai intamplase de vreo 3 ori, o data m-au tinut toata noaptea si ziua urmatoare, dar erau neregulate si usoare. La 3 dimineata m-am trezit sa merg la baie. Contractiile inca existau, dar erau MAI PUTERNICE, CONSTANTE si regulate!! Cand am coborat din pat, am eleiminat prima parte din lichid. Am putut de la 3 jumatate sa realizez ca erau din 10 in 10 minute, dar nu m-am dus la spital. Nuu. Vroiam sa merg cand erau din 5 in 5 minute. Ceea ce s-a intamplat pe la ora 4. Auch!! La ora 5 erau deja la fiecare 2 minute. Daca nu era teama de blestematele noastre de spitale, plecam atunci. La ora 6 am inceput sa sangerez si contractiile erau foarte dure! La 6.30 a inceput ultima ora, cu contractii la 30 de secunde. Cam tot pe atunci au inceput cele de impingere. Acum nu pot sa imi dau seama ce gandeam exact atunci de nu am plecat totusi, eram constienta ca fie e ceva grav, fie sunt cele de expulzie. Soacra mea mi-a zis ca sunt normale sangerarile acum, dar nu intelegea de ce nu sunt la spital ( ea era la tara). Am apucat sa mai fac un dus si sa ma spal pe ochi, tinandu-ma cu putere de pereti, cada si chiuveta, durerile sunt intr-adevar ciudate, macar atat pot spune in faza asta, ceva ce te si paralizeaza, dar in mod straniu, te si elibereaza, nu stiu cum sa va explic, am chemat un taxi si la 7.30 am ajuns la spital. Am fost dusa direct in sala de nasteri, urcata pe masa, facuta in toate felurile de doctorita mea, care a fost de garda atunci si m-a intrebat de ce nu l-am nascut acasa, daca tot am venit atunci si dupa o anestezie in vena si recoltare analize, in 15 minute se nastea cel mic. Pe masa nu am simtit decat impingerea, durere nu, nici macar la iesirea capului. Dilatatie am avut doar 2, dar era coborat pe col si forta iesirea. Va zic din inima ca nu m-au durut nasterea si travaliul cum m-au durut cusaturile. Am zis de vreo cateva ori ca mi se opreste inima!!! Imi batea tare in urechi si simteam ca nu mai am aer. Bebelusul a avut scor 9, si la 1 si la 5 si la 10 minute, aspirase mucus de pe canal si i s-a facut manevra de dezobstructie.

Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    Felicitari! Cosmina sa va traiassca fetita si sa va bucurati de ea!multa sanatate ,sa fie cumintica,papacioasa si u la fel!recuperare rapida dupa nastere!pupici dulci pt printesa ta de la baiatul meu!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari