Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime sarai27's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    6.407
    Citat Postat de helleborerose Vezi mesajul
    Fetelor, ce de bebelusi avem pe forum :)) Bravo, sunt mandra de noi :)
    Eu am o pofta permanenta de dulce. Nu stiu ce sa mai fac.
    Si eu la fel.In unele zile reusesc sa ma abtin destul de bine,dar si cand incep recuperez bine din urma:(mi-e asa frica sa nu iasa un gigant si sa ma chinui rau la nastere din cauza asta...

Floricica Avansata nnisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2010
    Postari in forum
    1.401
    stefania multumesc mult ..... si ....sa aveti pofta!

Floricica Cu Vechime sarai27's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    6.407
    Nnisa, nastre usoara si recuperare rapida dupa nastere!sa ai un bebe sanatos,frumos si mancacios!te asteptam sa ne povestesti cum a fost...

Membru inregistrat la
    01.05.2010
    Postari in forum
    1.401
    multumesc sarai....doamne ajuta sa fie bine....sunt stresata un pic, ma doare capu si bebe e foarte agitat....

Membru inregistrat la
    01.05.2010
    Postari in forum
    1.401
    dragi mamicute pe mine m-a invatat medicu pediatru ca un galbenus de ou pus in apa cand ii fac baita este cea mai buna hidratare.....

Floricica Senior carla24's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2009
    Postari in forum
    3.005
    Gata am terminat de citit!
    Andreea ai grija cu efortul mai odihneste-te si tu.

Eu sunt ingrozita, stau in casa cu nepotelul de 4 ani si a venit in vizita cealalta nepotica de 3 ani, iar sora iei mai mare de 10 ani, ia surprins in dormitor dezbracati unul peste altul, pe mine una m-au socat adica de unde ideile astea la varsta asta, dar ceilalti toti radeau, si bineinteles dupa ce am zis si eu si soacra ca nu e ceva normal si nu e deloc de ras au inceput sa isi certe copii!!!!!Mi se pare un lucru foarte grav dar poate sunt eu exagerata cine stie....

Floricica Senior carla24's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2009
    Postari in forum
    3.005
    Ma duc sa imi fac un dus si ma bag la nani, noapte buna!

mamalee
    Guest
    si eu as fi speriata daca as vedea asa ceva cu copilul meu intamplandu-se...nu as fi suparata deloc pe el...ci as fi ingrozita de mine, m-as ingrijora daca am facut sau permis ceva care sa-mi afecteze copilul...sunt destule faze si la filme...si chiar cu hannah montana asta...ma enervez cateodata cand aud la fetele mele expesii de ale hannei montana...mereu le amenint ca le opresc cablul...de fapt am si facut o cerere de suspendare pt luna asta, dar vad ca tot mai merge...maine cred ca scot banana din spate si le zic ca s-a oprit cablul...eu la un film nu m-am mai uitat de la anu` nou.
    Citat Postat de carla24 Vezi mesajul
    Gata am terminat de citit!
    Andreea ai grija cu efortul mai odihneste-te si tu.

Eu sunt ingrozita, stau in casa cu nepotelul de 4 ani si a venit in vizita cealalta nepotica de 3 ani, iar sora iei mai mare de 10 ani, ia surprins in dormitor dezbracati unul peste altul, pe mine una m-au socat adica de unde ideile astea la varsta asta, dar ceilalti toti radeau, si bineinteles dupa ce am zis si eu si soacra ca nu e ceva normal si nu e deloc de ras au inceput sa isi certe copii!!!!!Mi se pare un lucru foarte grav dar poate sunt eu exagerata cine stie....

mamalee
    Guest
    cateodata insa...adultul priveste numai prin ochii lui de om cu ganduri mudare...copiii sunt curati la minte, inocenti, ei chiar daca vad si executa poate...nu realizeaza ca fac ceva rau...la ei este joaca, distractie...nu au pe cel rau in ei...oricum, trebuie explicate chestiile astea inainte ca ei sa ajunga la varsta la care e normal sa stie si vorbesc pe la spatele tau despre asta...cu altii....

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    Fetele vesti de la Alinutza, mi-a trimis mesaj acum o ora - azi la 21:30 s-a nascut Cristian, 3,420 Kg, 53 cm!!!!! deja la 22:30 bea laptic!!!
    Cristian bine ai venit!!! Sa fii sanatos si cuminte!!!!

De ieri dimineata a stat Alinutza cu dureri... dar a trecut, ne saluta pe toate!

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    Citat Postat de kity Vezi mesajul
    Cred ca se refera la pielea foarte uscata,un pic rosie si iritata,care ustura(asta cred ca se intampla doar la formele mai complicate);dar daca hidratezi pielea de bebe foarte bine dupa baita cu cremute nu cred ca sunt probleme,decat in cazul celor mai sensibili!Si eu sunt pro mustela,dar doar daca e vorba de complicatii pt ca e o gama foarte scumpa si nu cred ca ne permitem sa dam 70 ron pe o crema daca bebe nu are probleme;eu sunt pro produse bio(fara parabeni) pt bebelusi fara probleme cu pielea
    si sanosan are produse fara parabeni
    am vazut chiar ieri la farmacie

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari