Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    ma duc sa ma uit la un film
    vorbim mai tarziu

Floricica Senior athena's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    4.078
    Gata,am trecut intr-un nou capitol.
    Ma scuzati ca am iesit asa fara sa anunt dar am intrat la 14 la munca si a trebuit sa plec.

Floricica Cu Vechime simonikka's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2007
    Postari in forum
    7.571
    patul nostru este de 160x200
    dacă la 2x2 e îngrămădeală, oare cum ar arăta 4 pers în patul nostru
    aoleu
    și-așa acuma dorm unele nopți cu capul pe noptieră din cauza Ștefaniei

Floricica Novice jesyika's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2009
    Postari in forum
    472
    Fetelor,o intrebare ptr. cele ce au mai nascut...: cum este cu toaleta inainte de nastere? Te faci acasa sg.sau asta se face in spital?... ai timp acasa?(adica ,nu e prea mare durerea, ?)

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    4.078
    Jessika eu m-am internat in spital deja "aranjata"pt ca eram programata sa-mi induca nasterea.Cred ca daca nu esti pregatita iti fac ei toaleta,dar eu una de frica sa nu ma duc nepregatita,in ultimele 2 saptamani ma faceam din 3 in 3 zile.

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    4.078
    Cred ca,conteaza si unghiul in care e facuta poza.Patul chiar nu pare de 2 pe 2.In realitate e mai mare.
    Teoretic avem loc in pat toti 3,dar sotul doarme pe o jumatate si pe cealalta dorm eu cu Matei,care se intoarce pe toate partile si ma loveste.

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    4.078
    Andreea,mie imi plac mult lenjeriile de la Ikea,sunt calitativ bune si preturile incep de la 30 ron.Cearsaful e luat de la Metro si am dat vreo 20 ron pe el,alea de la Ikea sunt fara elastic,cele cu elastic costa vreo 70 ron.
    Pot spune ca suntem fani Ikea,o sa va arat camera lu Matei si va veti da seama de ce.

Floricica Cu Vechime simonikka's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2007
    Postari in forum
    7.571
    și eu sunt fan ikea dar atât
    nu am nicio șansă să-mi iau ceva "măreț" decât dacă deschid la bv
    mă refer la lucruri mari, că mărunțișuri tot am mai luat

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Buna, e tare frigggg afara. Si eu sunt fan Ikea, dar bani ioc, cel putin deocamdata :))

lorito
    Guest
    jessika,eu tot asa,in ultimele 2,3 saptamani imi faceam freza la 2 zile
    nu am inteles care e faza cu durerea,chiar dc ti se rupe apa,nu te doare nimic,daca la asta te refereai
    am auzit niste variante de prin spitale ca desi ai lama ta personala,te rad cu a lor,deci no thanks...

mamalee
    Guest
    si eu am facut la fel ca si athena...la prima sarcina ,in ultimele saptamani ma faceam la 2-3 zile...e mai bine decat sa suporti umilinta asistentelor deja scarbite de acolo:)
    la a doua sarcina am facut toaleta in cada cu ras si tot...chiar cand incepusera contractiile...ma facea sora-mea, ca sotul era plecat...si de durere de la contractii si de la pozitia in care stateam pt ras, imi tremurau picioarele tare de tot:)))
    deci e mai bine sa fii prevazatoare si sa te ingrijesti mai des in ultimele 2 saptamani:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari