Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita stefy6's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.09.2009
    Postari in forum
    160
    Gata!!!

Am ajuns departe cu discutiile!

Floricica Novice jesyika's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2009
    Postari in forum
    472
    buna fetele!!! ma bucur ca am ajuns intr-un nou capitol!eu sunt fericita...in primavara o sa se mareasca familia( am 2 papagali-perusi care fac oute) yupii... in legatura cu numele -daca e fata mi-as dori MARINA -SOFIA, si daca e baiat imi trece prin cap numai MARIO nici nu stiu .. poate e un semn...[bebe de craciun]pe 22 aflam si noi...

Membru inregistrat la
    22.09.2009
    Postari in forum
    160
    fetelor, parca mai ieri intram aici, nestiutoare, curioase si cu burticile mici :)))

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Hello, jesyika! Pup.
    Fetelor, bine ne-am gasit in noul capitol. Sa fie cu noroc.

Membru inregistrat la
    30.08.2009
    Postari in forum
    472
    fetele, care deja ati trecut prin experienta asta ( nasterea) aseara ne intrebam eu si sotul : oare cum va fi , in acel moment cand esti acasa si te apuca durerile ... eu asta ma intrebam : daca nu vor fi dureri foarte mari, si eu voi zice " lasa ca trece", as vrea sa povestiti macar un pic cum a fost ... sau cat dureaza -de cand te apuca durerile , pana nasti .... am o mie de intrebari..

Membru inregistrat la
    30.08.2009
    Postari in forum
    472
    buna helle!!.. mai stii cand ma preocupam , ca nu-l simt? acum imi da niste lovituri... tare sunt curioasa ce face el acolo.. cum se joaca , ca ieri l-am simtit ffffoarte puternic! al tau helle , ce mai face?..

Membru inregistrat la
    22.09.2009
    Postari in forum
    160
    Cred ca noi ii vom pune numele Petru Calin...

pregnancy calendar

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Jesyika, il simt si eu pe bebe al meu, dar slab deocamdata. Astept cu nerabdare sa-l simt mai tare.

Floricica Veterana cojocariuf's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    16.061
    salutare!
    bun gasit in casuuta noua! sa auzim numai vesti bune, burtici fericite si bebelusi sanatosi!
    jesyika, fiecare femeie are parte de o experienta diferita la nastere, simte durerile diferit, etc.
    dar, in general de la primele dureri pana la nasterea in sine e cale lunga si nu ai cum sa nu'ti dai seama ca a venit momentul...durerile incep ca cele de la menstruatie, pot fi si sau numai dureri de spate...odata ce contractiile au ajuns la 5 minute e cazul sa pleci la spital...desi pot dura ore bune pana sa nasti e bine sa fii acolo...daca se rupe apa acasa, la fel, fuguta la spital ca e risc de infectie si ti se vor administra antibiotice...la fel daca incepi sa elimini dopul gelatinos...
    pe masura ce durerile cresc in intensitate, colul se va dilata si se va apropia momentul nasterii...
    cu siguranta fiecare mamica isi va da seama cand ii va veni vremea sa aduca pe lume minunea mica!

la mine s'a fisurat apa acasa in seara de 18 sept, pe la 21 au inceput contractii rare, care la ora 2 noaptea erau din 5 in 5 minute...am facut dus, am plecat la spital si acolo mi'au spus ca am abia dilatatie 1 spre 2...mi'au administrat antibiotic ca mi se fisurase apa si am ramas sa astept...a doua zi la 10 mi'au dat o pastila pentru dilatare ca nu aveam dilatatie, doar dureri...la 13, a doua pastila, la 14 mi'au administrat prima doza de anestezie epidurala, la 18 aveam dilatatie 6 si la 22.45, pe 19 sept, am nascut...deci, a durat ceva...v'am povestit in mare!!!

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    buna fetelor

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    v-am zis ca ieri am avut simptome de raceala si cand am ajuns acasa mi-au trecut
    dar de dimineata m-am trezit cu o ureche infundata si nici acum nu s-a desfundat
    mi-a facut o colega un masaj senzational - m-a mai pus pe picioare
    leacuri babesti pentru raceala stie cineva?
    nu vreau sa iau pastile

cred ca de saptamana viitoare reincep sa merg la acupunctura ca trebuie sa ma pun pe picioare

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari