Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Am descoperit o rochie in sifonier care imi sta foarte bineeeeee, acum ca am si sanii cat casa sunt foarte sexi in ea :)) Inainte imi era cam mare, ce-i drept. Nu prea am avut cu ce sa ma imbrac in ultimul timp, noroc cu rochiile astea mai largi, gen indian. Mai am una din panza topita alba si gata graderoba mea pentru vara. Inca mai am de dat 10 kilograme jos.

Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Hello, nnisa. Voiam sa te intreb, e normal sa se intareasca taietura aia de la operatie?

stefaniajohansson
    Guest
    Citat Postat de sarai27 Vezi mesajul
    Buna ziua!
    Stefania sper sa nu vina azi nici o scrisoare in posta,ceea ce sa insemne ca analizele au iesit BINE!
    a venit posta si nici urma de scrisoare de la laboratoarele PKU ;P Yupiiiiiiiiiiiiiiii

stefaniajohansson
    Guest
    Lori, multumesc:) ............................

stefaniajohansson
    Guest
    eu sunt un pic ingrijorata. i-a cazut buricul lui Matteo insa are ceva puroi (sau cred ca e puroi)..nu mai stiu cum tre sa fie, dar nu mi se pare normal

Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Stefania, si eu am patit-o. Ii supura putin. Pediatra mi-a zis sa dau acolo cu un betisor de urechi inmuiat in iod (betadina). Vad ca i s-a uscat.

stefaniajohansson
    Guest
    o sa sun si eu la info medicale sa vad ce-mi spune..oricum, nu stiu daca coincid denumirile medicamentelor..

Floricica Avansata nnisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2010
    Postari in forum
    1.401
    Citat Postat de mamalee Vezi mesajul
    la noi nu cred ca exista asa ceva. la fete cand le-am nascut mi-au luat probe de sange pt analize, urina, mi-au facut radiografie la plamani...insa acum nimic-nimic,,spitalele noastre sunt pe butuci...altfel ar avea bani macar de seringi....testele astea daca sunt se fac in particular contra cost...in nici un caz la spital...eu cand spun spital romanesc ma gandesc la o cladire prapadita, cu personal sictirit si cu wc-uri si dusuri stricate(cel putin asa am experimentat eu acum la nastere)...ca sa tragi apa trebuia sa tragi de o sforicica bagata in bazin(si bazinul era jos nu sus:))) iar dusul era plin de piatra si rupt la capat, doar furtunu de el:))...iar caditza era infundata de se umplea ochi in cateva secunde :))) ce bine ca am stat doar 3 zile....

Romania pentru mine este incadrata intr-un tablou sinistru, deplorant......macabru......inclusiv oamenii pe strada, merg cu capul plecat si ii mai vezi ca ofteaza......daca se intampla sa stai la rand sa cumperi ceva vei auzi in jurul tau numai discutii pesimiste......credite, rate, banci, intretinere....bla, bla bla.....nu stiu aeroportul di Timisoara dar il cunosc pe cel din Bucuresti....nu poti merge si tu ca omu linistit sa-ti faci treaba ca numa ce auzi in spatele tau...."taxi, doriti un taxi? pana unde vreti sa mergeti?......"
    Doamne fereste sa ajungi in spilale, nu vorbesc de personalul acrit care te intampina, vorba Anei.....si apropo de wc-uri imputite.....un sondaj de opinie arata ca suntem pe locul 2 dupa India, la capitolul toalete......inca se mai poarta pe la tara wc-ul in fundul gradinii.......
    Dar un lucru foarte important din Romania lipseste.....camerele de supraveghere......intri intr-o institutie publica iar camerele lipsesc cu desavarsire......tribunalele....( doamne mi-a fost dat sa vad ochilor cum un dosar aflat pe rol era desfacut pentru a i se face copii decatre o femeie aflata la arhiva....fara a fi supraveagheata de camere....), mall-urile la fel, statiile de metrou, intersectiile.....bla bla bla.....lista poate continua.....dar deja m-a luat depresia numai scriind aici cateva randuri.....

Membru inregistrat la
    01.05.2010
    Postari in forum
    1.401
    Citat Postat de stefaniajohansson Vezi mesajul
    eu sunt un pic ingrijorata. i-a cazut buricul lui Matteo insa are ceva puroi (sau cred ca e puroi)..nu mai stiu cum tre sa fie, dar nu mi se pare normal
    La fel am patit si eu stefi, m-am speriat si am plecat cu copilul sa-i vada medicul buricu, la fel avea ceva care arata a infectie, insa doctotul mi-a zic sa ma linistesc, nu este infectie si trebuie sal curat timp de trei zile cu betisoare sterile si sa nu dau cu absolut nimic.....
    baita i-am facut imediat a doua zi
    imediat dupa ce a cazut buricul mi se parea tare urat putin "bulbucat".....insa in timp s-a retras

Membru inregistrat la
    01.05.2010
    Postari in forum
    1.401
    Citat Postat de helleborerose Vezi mesajul
    Hello, nnisa. Voiam sa te intreb, e normal sa se intareasca taietura aia de la operatie?
    ...adica sa inteleg ca o simti tare la palpat ?...(sorry fetelor....este vorba de operatia de cezariana, nu va ganditi la altceva)
    este normal pentru ca operatia este inchisa in 6 straturi.....si e normal sa fie asa...insa cu timpul se va reveni la "aproape normal" si in interior

Membru inregistrat la
    01.05.2010
    Postari in forum
    1.401
    Citat Postat de helleborerose Vezi mesajul
    Am descoperit o rochie in sifonier care imi sta foarte bineeeeee, acum ca am si sanii cat casa sunt foarte sexi in ea :)) Inainte imi era cam mare, ce-i drept. Nu prea am avut cu ce sa ma imbrac in ultimul timp, noroc cu rochiile astea mai largi, gen indian. Mai am una din panza topita alba si gata graderoba mea pentru vara. Inca mai am de dat 10 kilograme jos.
    si eu ma aflu in aceeasi situatie.....10 kg in plus....si nu vad sa le dau jos atata timp cat alaptez.....incerc sa mai putin....insa cand imi simt sanii putin moi nu mai conteaza kilogramele mele, important este copilul meu....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari