Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159

cum ati ales numele bebelului

Eu mi-am dorit un baietel si ma pregatisem cu numele Eduard Mihai , dar este fetita si ne-am hotarat cu greu ce nume sa-i punem . Sotului ii place numele Maria si a trebuit sa cautam un nume care sa se potriveasca , din multele incercari am ales Miruna, credem ca este numele potrivit.

La voi cat de greu a fost alegerea numelui ,???

Floricica Novice Alinam19's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Bună,

pe fetița mea a chemat-o Emma, 7 luni în burtică. Sora mea și-a dorit s-o cheme așa, încă de când am aflat că sunt însărcinată. Când aveam 8 luni de sarcină tatăl ei și-a dorit să-i punem numele Sophia-Elena și așa a rămas. Mă bucur pentru alegerea făcută.

Lilypie First Birthday tickers

Floricica Senior Dana2101's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    2.735
    De cand am aflat ca vom avea o fetita, am spus ca o va chema Catalina-Elena si pe toata peioada sarcinei asa am vorbit cu ia.
    Pe 27 decembrie de sf Stefan am fost prog pentru nastere, vorbind cu mamicile din salon ce nume pun la copii lor si auzind ca toate pun numele de Stefan si Stefana, atunci m-am hotarat si eu sa-i pun numele Camelia-Stefania.

Floricica Avansata adnana_giulia_yannis's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    1.957
    eu de inainte sa fiu insarcinata ziceam ca daca o sa am o fetita ii pun RIANA-TEODORA .cand am ramas insarcinata la fel am zis pana a zis sotul ca daca e fetita ii punem MARIA ca pe soacra mea si atunci m-am razgandit si eu si in loc de RIANA i-am pus GIULIA .de pe la 12 saptamani de sarcina ne-am razgandit cu GIULIA-MARIA si asa ramas.acum sunt insarcinata iar in 7 saptamani aproape si am zis ca daca e baiat ii punem MATIAS ANDREI ,acum sa vedem daca va fi baiat,,,

Floricica Avansata oanamylove's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    1.399
    Eu vreau pt fetita mea Izabela, e un nume care mi-a placut de cand eram micuta. La un moment dat nu-mi mai placea, dar am zis ca ramane asa ca parca asta i se potriveste si sotului ii place.La restul daca le place sau nu, nu ma intereseaza:)). Daca era baiat cu siguranta era Ianis, si tot voi pune numele asta daca voi avea vreodata un baietel.

Floricica Senior andrea31's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2009
    Postari in forum
    4.380
    eu decand ma stiu am avut o obsesie pentru numele de Lucacand am aflat ca e baietel ne-am bucurat enorm,deci o sa-l cheme
    Luca Mario,

Floricica Nou Venita bia.david.mony's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2010
    Postari in forum
    118
    salutare!!! sunt insarcinata in 9 saptamani, inca nustiu ce o sa am, dar sincer va spun eu simt ca o sa am baiat,nustiu de ce, dar asa simt eu, daca o sa fie baiat o sa.l cheme david-iuliansi daca dd imi sa o fata o s-o cheme bianca-maria,

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari