Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta nicoletaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2010
    Postari in forum
    857

Burtici si mamici din Italia

Viitoare mamici si nu numai va astept aici sa impartasim cea mai frumoasa meserie aceea de a fi mamica.
    Va astept cu drag la discutii!!!

Floricica Avansata karla010's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    buna Nicoleta si eu locuiesc in Italia si am o sarcina de 7 saptamani e primul meu bebelus,eu si taticul lui ni l-am dorit fff mult...te pupam si iti dorim o sarcina usoara..:)

Floricica Debutanta nicoletaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2010
    Postari in forum
    857
    Citat Postat de karla010 Vezi mesajul
    buna Nicoleta si eu locuiesc in Italia si am o sarcina de 7 saptamani e primul meu bebelus,eu si taticul lui ni l-am dorit fff mult...te pupam si iti dorim o sarcina usoara..:)

karla in primu rand iti doresc o sarcina usoara la termen...si un bebe sanatos si mancacios..de unde din Italia esti?
    eu mai am putin si nasc tot prima sarcina si e un bebe mult dorit..pupici

Floricica Avansata karla010's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Eu locuiesc In zona Marche!tu? Urmaresc cu mare placere ce scrieti voi si am vazut ca ai nascutt...felicitariiiiiiiiiiiiiii!!!

Floricica Nou Venita andr33a89's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2012
    Postari in forum
    17
    Buna mamici.Sunt in Italia de un an.E prima oara cand scriu pe un forum si am putine emotii:P..Sunt insarcinata in 15 sapt si jum si nu am facut nici un eco decat analize la sange si urina si nici alea nu au fost citite de un doctor.Nu ma condamnati pe mine ci pe sistemul de aici pentru ca fiecare ma trimite in alta parte si nu rezolv nimic,sunt ca o papusa pentru ei.ma chinui sa ma programez pt un eco si am sunat in nenumarate locuri si unii imi spun k ma programeaza in dec altii in februarie..altii imi spun ca nu mai sunt locuri ...si altii ca imi trebuie trimitere de la ginecolog...Iar ginecolog nu am pt ca nu pot sa ma programez la el fara un eco ...si tot asa prob dupa probleme.Nu stiu ce sa ma mai fac..As vrea sa vin in Romania sa nasc dar as vrea si aici sa nasc ca sa fiu langa sotul meu.Imi cer scuze pt pov mea lunga sper ca nu v-am plictisit.Va rog frumos sa nu ma condamnati ca nu am nici o vina.As vrea sa cunosc si alte mama din italia care au nascut sau trebuie sa nasca mai exact din Verona ca sa imi dea niste sfaturi.Va pup si va urez sarcina usoara

Floricica Nou Venita luminel.nastas's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2012
    Postari in forum
    87
    salutare mamicilor sunt si eu o mamica in italia...chiar ar fi o ideie sa scrim de unde anume suntem ...ca la cum e viata asta departe de ai ns..poate si ne vedem si afcem vreun club a mamicilor din romania...eu sunt din VERONA..

Membru inregistrat la
    07.11.2012
    Postari in forum
    17
    Buna si eu sunt tot din Verona...de unde anume?

Membru inregistrat la
    21.08.2012
    Postari in forum
    87
    mdaaaaaaaaaaa am trecut si eu la inceput prin asa ceva ...pina nu miam facut tessera ..acuam sunt ok avem doc si facem si ecografii...din cite stiu eu fara tesera nu faci nimika ...eu am trecut acuma nu demult fiidca sunt si eu ca si tine la 16 saptamini...deja daca am trecut iti spun ..chiar de sunt cu cetatenia romana fiidca sunt din RM ...mia fost ff fgreu...a trebuit sotul sa ma puna in caricul lui si pe baza aceasta miam facut tesera ...cind miam facut tessera miau dat un doc de familie am mers la el si iam spus ca sunt insrcinata ...si mia dat indrepatare la spital la genicolog de acolo am facut consult si deja mergem mai departe...esti norocoasa ca esti la verona ..eu sunt la peschira del garda...si am dorit atre acolo ...o cunascuta de a mea a nascut la un doc de la verona si e ff multumita...si am vrut si eu doarca nu pot ffindca sunt cu rezidenta aici...daca ai intrebari te ajut cu placere ...stiu ce inseamna cind te trimat dintrun loc in altu...de asta nu iubesc poporul asta...isi bat joc de noi stranierii

Membru inregistrat la
    21.08.2012
    Postari in forum
    87
    nu sunt analfabeta :) asta am vazut cite greseli gramaticale am facut...le am facut din graba sorry fetelor

Membru inregistrat la
    07.11.2012
    Postari in forum
    17
    da ms ...eu am toate actele, nu am prob din kuza actelor ci din kuza k trebuie sa astept dupa astia sa ma bage in seama sa imi vina randul pe lista lor ...mi'au dat un nr de la pescheria sa sunt pt eco ...si sincer nici nu mai stiu ce a sp pt k am sunat in nennumarate locuri si m'am saturat de astia ...o sa ma duc vineri la medicul de fam iar sa ii spun ce am facut ...si dk nu ma va indruma cumva mai rpd undeva ...am sa ma duc la privat si dupa ce fac eco o sa incerc sa ma programez pt ginecolog ...vai vai te manaca cainii cu tara asta imputita.am crezut k stai mai pe aproape de verona ....am crezut k ne vom intalni ..eu stau in borgo roma dk ai auzit ..te pup si sarcina usoara:P

Membru inregistrat la
    21.08.2012
    Postari in forum
    87
    da am auzit ..la peschiera ecograful este un neamt si vb italiencele ca e cel mai bun din regiune...iar adca tiau dat si la peschiera poti sa incerci dar sa stiii ca mai devreme de decembrie nu vred ca vei avea ...eu am fost ieri si mam prenotat la ginecolog pe 6 decembrie ..oricum succese ...si sa fiti bravi si sanatosi noi ne mai auzim

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari