Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062

Rusinos Burtici si bebici de iarna 2011-2012 cap4

Burtici dupa ce incheiem cap 3 va astept la discutii in noua casuta!
    Sa avem nastere usoara si bebei frumosi,sanatosi si papaciosi!

BEBELUSI DE IARNA 2011-2012:

-ADELINA-IOANA(PUI DE RAMONAMAGDALIN)DATA NASTERII:18.11.2011 ORA 9.30,3KG,CEZARIANA

-ILINCA(PUI DE ALINA_84)DATA NASTERII:20.11.2011 ORA 20.00,3.600KG,52CM NATURAL

-WILLIAM(PUI DE DANIELASIMA)DATA NASTERII:20.11.2011 ORA--,2.410KG,NATURAL

-SARAH(PUI DE PAPUSHICA)DATA NASTERII:21.11.2011 ORA 17.00,3.400KG,48CM,NATURAL

-TUDOR-GABRIEL(PUI DE GIOVY)DATA NASTERII:24.11.2011,ORA 00,50 3,845KG,NATURAL

BURTICI DE IARNA 2011-2012:

KAMMO:mamica Any,tatic:Adnan,DPN:14NOIEMBRIE 2011

SIMONAG:mamica Simona bb1:Miruna,bb2 DPN:2DECEMBRIE 2011BEBITA:PATRICIA

YOO:mamica Georgiana,tatic:Marius,DPN:3decembrie 2011

PUFUNOS:mamica Ana,tatic:Viorel DPN:7DECEMBRIE 2011

NATUSYK:mamica Natalia,tatic:Daniel DPN:8DECEMBRIE 2011BEBE:EDUARD

FOTINI24:mamica Angelica,tatic:Dorel DPN:9DECEMBRIE 2011 THEODORA

GREENTEA:mamica Simona,tatic:Bogdan DPN:9-11DECEMBRIE 2011

DENISSUK:mamica Denisa,tatic:Marcel DPN:11DECEMBRIE 2011BEBITA:MAIA

ALINAGHITA:mamica Alina,tatic:Ovidiu DPN :15DECEMBRIE 2011BEBITA:MARA

LAURAANA:mamica Laura,tatic:Iulian DPN:16DECEMBRIE 2011

ANA22MIRCEA:mamica Ana,DPN:19DECEMBRIE 2011BEBITA:ARIANA-ANDREEA

IULIATUDOR27:mamica Iulia,tatic:Nicu,DPN:17-28DECEMBRIE 2011,BEBE:RARES-CRISTIAN

HAIETY:mamica Elena,tatic:Aouni,DPN:3 IANUARIE 2012BEBE:OSSMAN-DAMIAN

JE_RAMY:mamica Ramona,tatic:Radu,DPN:4-7IANUARIE 2012BEBITA:STEFANIA-IOANA

BEBECRYS:mamica Cristina,tatic:Tiberiu,DPN:7IANUARIE 2012

IDEEA:mamica Deea,tatic:Cristian,DPN:15IANUARIE 2012BEBITA:DARIA

ANDREE27:mamica Andreea,tatic:Sebastian DPN:20IANUARIE 2012BEBE:ANDRES

MARY21SEP:mamica:Mary,tatic:Cipri,BB 1:Seba,BB2:Dani,BB3:Edward,DPN:20IANUARIE 2012

CARMEN_1185:mamica Carmen,tatic:Marian,DPN:21IANUARIE 2012

FLAVIA69:mamica Flavia,tatic:Cristi,DPN:25IANUARIE 2012

ADNANA_GIULIA:mamica Adnana,tatic:Sebastian,bb1:Giulia,bb2 DPN:18FEBRUARIE 2012BEBE:YANIS_ANDREI

ROY:mamica Loredana,tatic:Daniel DPN:4MARTIE 2012
    Modificata de giovy; 01.12.2011 la 13:47:28.

Floricica Senior je_ramy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    fetele, bine v-am gasit in casuta noua!

Roy, trebuie sa fim optimiste oricum ar fi, altfel nu rezolvam nimic in viata asta! din fericire sau nefericire (nu stiu cum sa o iau acum) am trecut prin multe lucruri foarte neplacute si am incercat dureri pe care nu credeam ca pot sa le indur si ca sa trec cu bine peste toate am invatat sa privesc tot ce e bun din tot raul si sa invat ceva decat sa-mi plang de mila. Si mi-a prins bine... Acum felul in care am dus si duc sarcina chiar nu cred ca are vreo importanta, ceea ce ma asteapta la capat de drum imi da putere si am incredere in Dumnezeu ca nu da nimanui mai mult decat poate duce si in mine ca pot duce la bun sfarsit orice imi doresc.
    Tuturor va doresc sa puteti vedea astfel lucrurile, dar fara sa treceti prin ce am trecut eu!

Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    si cica e normal sa uitam, nivelul hormonal influenteaza memoria pe termen scurt, asta nu inseamna ca nu ne vom aminti perioada asta, dar uitam diverse fleacuri :) vitaminele, daca le iei o data pe zi nu-i problema ca le iei seara, dar eu iau dimineata si seara pastilele alea, seara nu uit ca avem ritual inainte de a da stingerea, dar dimineata le cam uit

Floricica Nou Venita amamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2011
    Postari in forum
    267
    je_ramy...asta e cea mai buna motivatie sa trecem peste toate neplacerile sarcinii...depinde si de fiecare cu cat optimism priveste totul

roy
    roy este offline.
    Floricica Avansata roy's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2011
    Postari in forum
    1.227
    Bun gasit in noul capitol , sper sa fie un capitol doar cu vesti bune si cu bebici sanatosi .
    Modificata de roy; 17.11.2011 la 11:12:45.

Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    Citat Postat de amamaria Vezi mesajul
    je_ramy...asta e cea mai buna motivatie sa trecem peste toate neplacerile sarcinii...depinde si de fiecare cu cat optimism priveste totul
    de ce n-ai privi cu optimism? in tine creste ceva si nu orice, e o minunatie de copil care vine sa-ti faca viata mai frumoasa, sa-ti aminteasca sa privesti viata cu ochi de copil si sa te bucuri de toate lucrurile marunte din jurul tau. Daca asta nu e cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat sau ti se poate intampla inseamna ca ai trait degeaba. Dincolo de grijile zilnice, viata e foarte frumoasa daca sti sa o traiesti si sa te bucuri de ea!

roy
    roy este offline.
    Floricica Avansata roy's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2011
    Postari in forum
    1.227
    Asa e Je_ramy , fiecare ia din viata ce crede ca e mai bun si cei face bine . Si eu prefer sa vad partea plina a paharului in general, dar ca orice persoana mai am si momente cand sunt melancolica. Ai grija de tine si sa fii toata viata asa , pt ca dai si celor din jur din optimismul tau ( esti contagioasa) .

Floricica Debutanta Natusyk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    buna burtici vorbarete,bine vam gasit in noua casutatari mamicilor ce au rotungit saptaminile

Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    roy si eu am momente de slabiciune pe care le impartasesc doar cu sotul meu si nici cu el uneori. Nu stiu cum sau de unde, dar gasesc mereu putere inauntrul meu sa trec peste toate si pot sa rad chiar si atunci cand imi vine sa plang. Acum cel putin ca stiu ca am un bebe pe drum, nu mai vad nimic altceva, trec mult mai usor peste orice si chiar daca acum tun si fulger in juma de ora ma vezi razand :)
    ma bucur ca sunt contagioasa, inseamna ca nu intru degeaba pe-aici

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    alina si denissik foarte frumoase patuturile sa le stapineasca sanatosi bebicile,al nostru patut sta in cutii nul montam deocamdata deoarece trebuie sa ne mutam si sper ca Eduard sa vina la termen ca ar mai ramine vreo 5 zile pina neam muta ca sa nu doarma multe zile cu noi in pat

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    naster usoara pt Ramona sa de DD sa treaca cu bine peste cezariana

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari