Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita monica2012's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2012
    Postari in forum
    4

Burtici din Botosani, Iasi, Suceava

Buna,
    Ma numesc Monica, sunt din Bt si am aflat de curand ca sunt insarcinata, mai exact in prezent am 6 saptamani
    Este o sarcina mult asteptata, cam de un an jumatate, care a venit intr-un moment in care ne pierdusem orice speranta ca vom putea concepe un bebe pe cale naturala si chiar incepusem sa facem analizele premergatoare fiv. Asadar, sarcina a venit ca un miracol mult asteptat si din acest motiv am o multime de intrebari si nelinisti, in legatura cu sarcina, nasterea si tot pachetul care vine cu ele.
    As dori sa discut in special cu mamicile din zona Moldovei (dar nu numai) despre medici, teste, alimentatie, nastere, maternitate privata sau publica, in Bt sau Is sau Sv....
    Mie, de exemplu, imi supravegheaza sarcina d-na dr. Puflea, cu care ma simt foarte confortabil, care este super amabila si draguta. Din punctul meu de vedere este foarte importanta si legatura pe care o stabilesti cu medicul tau obstretician, nefiind suficient sa fie un bun profesionist. Pe de alta parte ma gandesc daca n-ar fi bine sa discut si cu un medic dintr-o unitate medicala cu mai multe dotari despre eventualele teste care trebuie facute in sarcina...
    Va astept sa ne impartasim reciproc experientele unice prin care trecem in aceasta perioada minunata !
    Pupici pt toate burticile !

Floricica Debutanta indyra's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2011
    Postari in forum
    684
    Buna Monica.Felicitari.Eu sunt din Suceava, mai exact din Falticeni.Abia am aflat si eu ca am bebita, am fost la un control si mi-a spus ca am 6 saptamani.Cum te-ai simtit pe parcursul sarcinii?Eu am mari emotii, sunt la prima sarcina si traiesc intens fiecare senzatie.

violeta.l
    Guest
    Buna fetelor!

Eu sunt din Iasi si sunt la prima sarcina..

Floricica Debutanta indyra's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2011
    Postari in forum
    684
    Felicitari si tie Violeta.Cum te simti?

violeta.l
    Guest
    Citat Postat de indyra Vezi mesajul
    Felicitari si tie Violeta.Cum te simti?
    Ramona, ma simt foarte binee chiar! Am scris si pe topicul in care participam amandoua ca nu prea sunt urme de greturi...Si apropo, acum observ ca avem aceleasi sapt de sarcina, adica teoretic bebelusii nostri au aceeasi varsta..:D

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari