Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 35
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777

Burtici de vara-toamna 2013(2)

Burtici de vara-toamna 2013 care isi asteapta minunile

Rugaciune pentru pruncul din burtica:

"Fie ca Dumnezeu Atotputernic, care a creat o viață nouă, să binecuvânteze copilul din pântecul acestei femei. Dumnezeu ți-a oferit bucuria de a fi mamă: fie ca El să te binecuvânteze cu o sarcină sănătoasă și lipsită de pericole. Astăzi Îi mulțumești lui Dumnezeu pentru darul pe care l-ai primit prin copilul tău: fie ca El să vă ofere ție și copilului tău o zi în care să împărtășiți bucuriile nesfârșite ale cerului".

Sa binecuvanteze copilul cel nenascut al :

Lor3dana : mami Loredana, tati George, DPN 9 iunie 2013, bebe Remus Stefan
    valentina_c : mami Valentina,tati Marius, DPN 25 iunie 2013, bebe
    erria : mami Valeria, tati Vlad, DPN 21 iulie 2013, bebe
    Mary_BB : mami Maria, tati Sebastian, DPN 29 iulie 2013, bebe
    grasut : mami Nicoleta,tati Sandel, BB1 Alexandra, DPN 02 august 2013
    Mona26: mami Mona, tati Cristi, DPN 11 august 2013, bebe Alessia si bebe Nicholas
    Claudia_M: mami Claudia, tati Daniel, DPN 14 august 2013, bebe Maria
    sunraze : mami Diana,tati Stelian, DPN 15 august 2013, bebe Milena Maria
    Onuk : mami Oana, tati Ionel, DPN 28 August, bebe Otilia Alexandra
    buttercup : mami Anca, tati Alex, DPN 05 septembrie 2013, bebe Sara-Maria
    minnie88 : mami Gabriela, tati Valentin, DPN 11 septembrie 2013, bebe Sofia Elena
    Ralu1983 : mami Raluca, tati Argentin-Teodor, DPN 20 septembrie 2013, bebe Eduard Teodor
    boca.iulia : mami Iulia,tati Nicu,BB1 Adelina-Paula, DPN 21 septembrie 2013
    Andrushka32: mami Andra, tati Bogdan, DPN 25 septembrie 2013
    rsnejok: mami Snejana, tati Denis, DPN 25 septembrie 2013
    Katakata : mami Catalina, tati Dan, BB1 Daria Maria, DPN 28 septembrie 2013
    lauramaria5: mami Laura,tati Marius, DPN 30 septembrie 2013, bebe Mihai
    tiruta124 : mami Cristina, tati Dorel, BB1 Nicolae, DPN 1 octombrie 2013
    reeea13 : mami Andreea,tati Radu, DPN 6 octombrie 2013
    madalinutzamamy : mami Madalina,tati Florin, BB1 Darius-Florin, DPN 8 octombrie 2013
    anisha : mami Ana-Maria,tati Bogdan, BB1 Alexandru-Andrei, DPN 19 octombrie 2013
    denyy10 : mami Denisa, tati Mirel, BB1 Andreea-Rihanna, DPN 30 octombrie 2013
    Ela2013 : mami Ionela, tati Marian, DPN 4 noiembrie 2013, bebe Alina Mihaela
    Karina3: mami Corina, tati Adrian, DPN 11 Noiembrie 2013
    ioana_28 : mami Ioana, tati Simi, BB1 Ioana Simina, DPN 18 noiembrie 2013
    Ioana_Ona27 : mami Ioana, tati Nicu, DPN 28 Noiembrie

Comorile noastre scumpe

Remus Stefan : 5 iunie 2013, 3800 g, 53 cm mami Lor3dana
    Razvan: 21 iunie 2013, 3400 g, mami valentina_c

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Bun venit in noua casuta!...pentru orice modficare astept mp.Eu acum m-am intors de la medic,bb are 1200,arata f.bine,cu 1 saptamana mai mult ca dezvoltare,placenta gradul 1 de maturare,voi naste mai devreme cu o luna pt.ca este subtiata cezariana,peste 4 saptamani merg sa fac dexametazona si sa imi dea lista pt.operatia.

Floricica Nou Venita ela2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2013
    Postari in forum
    181
    Multumim Deny pentru noua casuta! Sper sa iti fie bine si sa cresteti cat mai mult pana la cezariana! Sunteti cu o saptamana mai maricele decat noi :) Dupa cum ziceam si ieri, abia astept sa imi vad si eu galmuta cat e de grasuna :)

Floricica Nou Venita karina3's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2006
    Postari in forum
    86
    Buna Ela,

Cum te mai simti?

Noi am fost in concediu de odihna 3 sapt.De luni am inceput la serviciu.Din 2 sept intru in prenatal!!!

Am fost la control sapt trecuta. In afara de lichid amniotic in exces totul e in regula, bebelusul era cu 6 zile mai dezvoltat decat nr. de sapt de sarcina.I s-a vazut bine fata iar medicul a zis ca e un bebelus bucalat!Avea niste obrajorii...nu-mi pot scoate din minte imaginea....si niste talpi asa micutze pe care le tot misca....

Abia astept sa-l/ sa o tin in brate!

Sarcina usoara!

Floricica Nou Venita Ralu1983's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2013
    Postari in forum
    217
    Denny, multumim frumos pentru noua casuta! Ma bucur pentru tine ca esti oki!!!!:):) Iti doresc ca bebe sa ia cat mai mult in greutate pana la momentul cezarienei si sa fiti amandoi sanatosi!

Bravo fetelor, inseamna ca aveti niste bebei grasuni si sanatosi. Noi maine mergem la control si apoi mai revin cu vesti.

Zi frumoasa tututor.

Floricica Nou Venita anisha's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2011
    Postari in forum
    110
    Bine v-am gasit in casuta noua!!!Denyy,ai putea sa faci niste modificari :sunt foste gravidute care au nascut si eventual celor care au aflat ce poarta in pantec sa le treci sexul bebelusului.Astept vesti despre voi,cele care mergeti sa ii vedeti pe bobocei,dar si despre restul.Ralu,iti doresc multa sanatate si fericire!La multi ani!!!!!!

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Astept MP cu modificari,va rog...Da si eu sper sa ia cat mai mult in greutate pana voi naste.

Floricica Nou Venita anisha's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2011
    Postari in forum
    110
    O sa fie totul bine,Denyy!Am fost si eu la doctor cu analizele,mi-a recomandat sa ma odihnesc mai mult si sa ma hidratez,in rest e bine,mai merg in septembrie,pana atunci ma apuc de curatenie,dar am grija,e mama la noi si ma ajuta,sa profit de ea :)

Floricica Nou Venita Ralu1983's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2013
    Postari in forum
    217
    Multumesc frumos Anisha!

Va pup

Floricica Nou Venita ela2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2013
    Postari in forum
    181
    Bine-ai revenit Karina din vacanta!

Eu azi am avut toata ziua pulsul crescut. Am fost la medicul de familie sa-mi iau rezultatele la analize si unele au iesit mai mari, altele mai mici, din cate am inteles sunt rezultate specifice trim 3 de sarcina, deci nu ar tb sa imi fac probleme. Doar hemoglobina mi-a iesit cam mica, si se pare ca ar fi un inceput de anemie. Voi vedea ce zice si ginecologul. Mi-am luat si tensiunea si o aveam 9.6. Parca un pic cam mica mi-a zis doctora. Mi-a recomandat sa stau in casa, sa ma odihnesc, sa beau multe lichide.

In rest, eu intru in concediu incepand cu 9 sept. Nici nu pot descrie cat imi doresc sa vina mai repede concediul! Nu ma mai pot concentra deloc la munca... si ma simt cu musca pe caciula.Noroc ca mai pot lucra de acasa si asa ma mai pot odihni cate un pic in cursul zilei, macar stau in pat, chiar daca nu reusesc sa adorm.

Va pup! Si ma bucur ca sunteti active pe forum!

Floricica Nou Venita andrushka32's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2013
    Postari in forum
    75
    Buna fetelor! Noi ne-am intors de la medic, am facut ecografie si si secretia de col pentru Streptococul de tip B.
    Bebele e bine, in grafic, are 2200 gr, iar placenta nu mai este asa de jos, s-a mai ridicat, cu gradul de maturare 2, colul inchis de 3 cm. Urmeaza ca saptamana viitoare sa facem un test de nonstres. In urma discutiei cu medicul ar trebui sa nasc (prin cezariana) intre 17-21 septembrie. Urmeaza ca la inceputul lui septembrie sa stabilim data exacta. Mi-a mai recomandat sa stau in continuare cuminte si sa ma odihnesc.

+ Raspunde
Pagina 1 din 35
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari