Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991

Burtici de vara 2011

Buna, viitoare mamici de vara 2011! Am deschis topicul pentru a ne aduna aici sa stam de vorba si sa ne impartasim simtirile din aceasta frumoasa perioada din viata noastra! Eu sunt insarcinata in 4 saptamani si sunt nerabdatoare sa devin pentru a doua oara mama. Mi-am dorit enorm sa-i fac o surioara sau un fratior lui Andrei, baietelul meu de un an si 8 luni. Dupa cateva luni in care bebe numarul doi s-a lasat asteptat, acum cateva zile am aflat vestea cea mare.

Floricica Nou Venita chika's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    97
    buna!
    eu sunt la prima sarcina, am aproape 6 saptamani, DPN - iunie 2011. la noi bebe s-a lasat asteptat fix 1 an de zile, adica in septembrie anul trebut am inceput sa lucram la proiect si in septembrie anul acesta s-a aratat minunea. tot ziceam ca bebe e incapatanat ca ta-su, tot ca el face...visul meu era sa raman in octombrie ca sa nasc in iulie, nu stiu de ce, am o pasiune pt luna asta, tot in iulie este nascut si sotul meu, am facut si nunta...dar ce mai conteaza, bine ca a venit, sunt nerabdatoare sa inainteze sarcina, sa mi se vada si mie burtica.

Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    chika, iti inteleg nerabdarea in legatura cu burtica, ca vrei sa se vada. eu sunt la a doua sarcina si de abia astept, d-apai tu. bebe, intr-adevar s-a lasat cam mult asteptat. cum de ai avut rabdare? la noi bebe nr 2 a venit dupa 5 luni si mi s-a parut o vesnicie, mai ales ca baietelul s-a lipit din prima luna, si ma asteptam ca acum sa fie la fel. si pana la urma nu conteaza cand o sa se nasca, ce zodie o sa fie, daca va fi baiat sau fata. sanatos sa fie! eu sunt de parere ca nimic nu e mai important ca sanatatea!

Floricica Nou Venita chika's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    97
    Citat Postat de pnik13 Vezi mesajul
    chika, iti inteleg nerabdarea in legatura cu burtica, ca vrei sa se vada. eu sunt la a doua sarcina si de abia astept, d-apai tu. bebe, intr-adevar s-a lasat cam mult asteptat. cum de ai avut rabdare? la noi bebe nr 2 a venit dupa 5 luni si mi s-a parut o vesnicie, mai ales ca baietelul s-a lipit din prima luna, si ma asteptam ca acum sa fie la fel. si pana la urma nu conteaza cand o sa se nasca, ce zodie o sa fie, daca va fi baiat sau fata. sanatos sa fie! eu sunt de parere ca nimic nu e mai important ca sanatatea!
    imi cam faceam griji, tocmai de aceea incepusem sa fac analize dar le-am oprit din lipsa de finante, tati era speriat sa nu aiba el vreo problema cu toate ca spermograma lui era perfecta...nu visam decat copilasi, innebunisem pe toata lumea din jurul meu, numai despre asta vorbeam, calculam perioada de ovulatie, teste peste teste...chiar radeam cu al meu ca aveam un recipient pt cand faceam teste de ovulatie/sarcina si chiar cu o sambata inainte sa fac testul (pozitiv)l-am aruncat, am zis ca nu-mi mai trebuie ca nu mai fac nici un test...si sambata urmatoare s-a anuntat bebe. poate ca noi suntem printre cele norocoase...prietena mea, cu toate analizele perfecte, asteapta de 6 ani minunea...

Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    chika, se pare ca nu mai vor burticile sa ni se alature. cred ca le trebuie putin curaj! pana una alta, stam noi doua de vorba, da? in legatura cu analizele, si eu eram pe punctul de a-mi reface cateva, dar n-am mai apucat fiindca intre timp am aflat ca la mine in burtica se ascunde un bebe. cu finantele tare greu, intr-adevar. sunt foarte scumpe. si eu am facut test in fiecare luna si luna asta a dat domnul sa iasa pozitiv. nici nu vreau sa ma gandesc cat de greu trebuie sa le fie celor care nu-si pot indeplini visul de a deveni mame.

Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    buna ziua, burtici! speram ca nu o sa scriu de una singura pe aici, si sa stau de vorba cu voi, cele cale veti aduce pe lume bebelusi la vara. asteptam impresii de la primul eco. eu il fac abia saptamana viitoare pe primul si sunt taRE nerabdatoare sa vad ca e totul in regula. sunt ingrijorata ca daca la o zi dupa ce mi s-a pozitivat testul aveam deja greturi si ameteli, acum nu mai am nimic de genul. niciun simptom. poate o usoara oboseala. ma tot intreb daca puiul din burtica e bine. of, greu mai trece timpul cand astepti ceva foarte mult. gata cu monologul! ma duc in dormitor, la celalalt pui al meu, care doarme. ca de obicei dupa prima ora de somn se uita in camera dupa mine. daca nu sunt acolo, nu mai doarme. daca ma vede se culca la loc. va pup, burtici si va astept sa stam de vorba

Floricica Nou Venita miha3lala's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2009
    Postari in forum
    4
    buna!!!

Lilypie Maternity tickers

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    BUNA fetele...vreau sa va urez sarcina usoara si sa se adune cat mai multe burtici...si sper sa ma numar si eu printre ele,incepem si noi proiectul BB 2.incepand de luna viitoare pt.ca acum sunt racita...

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    chika te asteptam sa iti faci cont...

Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    mihaela bun venit,sarcina cat mai usoara iti urez

Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    mihaela, bine ai venit! vad ca ai sase saptamani de sarcina! iti doresc si de acum inainte sarcina usoara, iar tu si bebe sa fiti sanatosi! de unde esti? vad cazinoul din constanta in fundalul pozei de la avatar. ai ajuns la primul eco?

denyy, te asteptam cu drag la noi in casuta! sper ca visul sa devii mama pentru a doua oara sa ti se implineasca cat mai repede! si noi am inceput proiectul bebe 2 cand strumful avea 1 an si 3 luni. multa bafta si cele doua liniute sa nu se lase asteptate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari