Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anaid27's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2012
    Postari in forum
    135
    Salut toate burticile!Ma alatur si eu voua,am 6 saptamani si mai am un baietel de 2 ani si 5 luni.
    Modificata de anaid27; 14.01.2012 la 14:04:37.

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Buna anaid...felicitari pt.burtica ,sa ai o sarcina usoara si la termen...sa iti traiasca baietelul si sa ii faci o surioara...
    Te asteptam la discutiile zilnice...sa lasat asteptat bb2?

Floricica Nou Venita mary_nfs's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2012
    Postari in forum
    14
    buna burticilor,azi am fost la eco si d-nul dr.mi-a zis ca nu vede cum ii bate inimioara cu toate ca eu am 7 saptamani,sunt foarte speriata,mi-a zis sa ma duc peste o luna,e grav nu e,mi-a lasat un gust amar dr. nici macar nu m-a lamurit daca e bine sau nu.voi ce ziceti, e normal sa nu ii vada inimioara la 7 sapt?ce sa fac ,sa-mi schimb doctorul?

Floricica Avansata diana.raluk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    1.434
    Citat Postat de mary_nfs Vezi mesajul
    buna burticilor,azi am fost la eco si d-nul dr.mi-a zis ca nu vede cum ii bate inimioara cu toate ca eu am 7 saptamani,sunt foarte speriata,mi-a zis sa ma duc peste o luna,e grav nu e,mi-a lasat un gust amar dr. nici macar nu m-a lamurit daca e bine sau nu.voi ce ziceti, e normal sa nu ii vada inimioara la 7 sapt?ce sa fac ,sa-mi schimb doctorul?
    buna! inimioara batand ar trebui sa se vada de la 6 saptamani, cel putin la mine asa a fost... eu in locul tau m-as duce si la un alt doctor ginecolog pentru o a doua parere... esti din Targoviste?

Membru inregistrat la
    14.01.2012
    Postari in forum
    135
    Multumesc frumos!Da s-a lasat asteptata sarcina aproape 1 an.Si noi ne-am dori o fetita dar acum sa fie sanatos est ecel mai important.

Membru inregistrat la
    14.01.2012
    Postari in forum
    135
    Si eu am fost la 6 saptamani si s-a vazut activitate cardiaca ,dar nu am ascultat bataile inimii.Nu stiu daca nu se auzeau sau nu mi-a pus Dr sa le ascult.Mai asteapta o saptamana si mergi din nou la ecograf.Depinde foarte mult si de cat de performant este ecograful.

Membru inregistrat la
    14.01.2012
    Postari in forum
    135
    Burtici voi cum va simtiti?Eu ma simt de parca a trecut trenul peste mine :) Ma incearca si o raceala,am si o stare generala de rau,gustul si mirosul modificat,parca sunt mai accentuate ca la prima sarcina.Sper sa treaca aceste simptome repede ca deja nu ma mai suprt.....

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Buna fetele...la 7 saptamani este activitate cardica,sa te intorci peste 1 luna nu este normal,daca este suspect ca sarcina nu evolueaza,normal ar fi fost sa te trimita la un eco mai performant,sa aibe un rezultat cat mai curand posibil...
    Mergi la un alt dr,urgent eventual sa aiba un eco transvaginal...Anaid si la mine s-a lasat bb2 asteptat 1 an de zile,m-am confruntat cu o metroanexita,pe care am tratat-o si in noiembrie am ramas insarcinata doar ca am avut avort menstrual iar in decembrie am ramas din nou gravida...sper ca de aceasta data sa fie totul bine si sa duc cu succes sarcina pana la capat ...

Membru inregistrat la
    14.01.2012
    Postari in forum
    135
    Citat Postat de denyy10 Vezi mesajul
    Buna fetele...la 7 saptamani este activitate cardica,sa te intorci peste 1 luna nu este normal,daca este suspect ca sarcina nu evolueaza,normal ar fi fost sa te trimita la un eco mai performant,sa aibe un rezultat cat mai curand posibil...
    Mergi la un alt dr,urgent eventual sa aiba un eco transvaginal...Anaid si la mine s-a lasat bb2 asteptat 1 an de zile,m-am confruntat cu o metroanexita,pe care am tratat-o si in noiembrie am ramas insarcinata doar ca am avut avort menstrual iar in decembrie am ramas din nou gravida...sper ca de aceasta data sa fie totul bine si sa duc cu succes sarcina pana la capat ...
    Felicitari ,sarcina usoara si la termen!Te deranjez daca te rog sa imi calculezi si mie sexul copilului?Am vazut ca postai un grafic undeva dar am incercat si nu mi-a iesit .

Membru inregistrat la
    12.01.2012
    Postari in forum
    14
    buna,am facut eco in targoviste,dar eu sunt dintr-un sat de langa tgv.dar am vb cu o cumnata de-a mea si mi-a facut programare la dr.rotaru de la spitalul elias, bucuresti.am auzit ca este bun. ma gandesc ca odata ce am greturi si sanii sensibili totul e bine cu bebe. Va doresc sarcini usoare si bebei sanatosi

Membru inregistrat la
    12.01.2012
    Postari in forum
    14
    nu mi-a facut eco transvaginal ci pe burta.dupa calculele mele am 7 saptamani iar cand i-am spus a zis ca nu am 7 am 5-6 pentru ca nu ii bate inimioara,dupa care s-a uitat mai atent si mi-a zis ca "parca vad ceva ceva" eu acum ce sa cred?nu m-a lamurit cu nimic trebuia sa-i pun eu intrebari. sarcina usoara iti doresc si la termen

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari