Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ancutza88's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.12.2011
    Postari in forum
    337

Burtici de toamna(2)

Burticile de toamna 2012:

delia100-nume mamica:Delia,nume tatic:Vasile,DPN:28 august 2012
    Ina-nume mamica:Elena,nume tatic:Iulian,DPN:29 august 2012Eliza Maria
    mary_nfs-nume mamica:Mariana,nume tatic:George,DPN: 30 august 2012
    ancutza88-nume mamica:Anca,nume tatic:Teo,DPN:2 septembrie 2012Ariana
    gabrielle_rainbow-nume mamica:Gabriela,nume tatic:Adi,DPN:5 septembrie 2012
    anaid27-nume mamica:Diana,nume tatic:Ionut,DPN:5 septembrie 2012
    iuliannnna-nume mamica:Iulia,nume tatic:George,DPN:6 septembrie 2012
    Clara-Claudia-nume mamica:Clara,nume tatic:Dan,DPN:9 septembrie 2012
    Madalina2808-nume mamica:Madalina,nume tatic:Iulian,DPN:10 septembrie 2012
    madaiasi-nume mamica:Madalina,nume tatic:Daniel,DPN:22 septembrie 2012Alexandru
    nicoletaa-nume mamica:Nicoleta,nume tatic:Cristian,DPN: 23 septembrie 2012
    Elyanna-nume mamica:Nicoleta,nume tatic:Romo,DPN:25 septembrie 2012
    stelu-nume mamica:Steluta,nume tatic:Cristi,DPN:25 septembrie 2012
    ana_cotofana-nume mamica:Ana,nume tatic:Mircea,DPN:28 septembrie 2012
    Andreea_86-nume mamica:Andreea,nume tatic:Sergiu,DPN:30 Septembrie 2012
    corinuka-nume mamica:Corina,nume tatic:Daniel,DPN:5 octombrie 2012David
    selena34-nume mamica:Selena,nume tatic:Valentin,DPN:10 octombrie 2012
    ana_bu-nume mamica:Ana,nume tatic:Andrei,DPN:18 octombrie 2012
    adi_eva-nume mamica: Adriana,nume tatic:Dan, DPN: 24 octombrie 2012Rares Andrei
    izabela09-nume mamica:Izabela,nume tatic:Daniel,DPN:25 octombrie 2012
    lauramaria5-nume mamica:Laura,nume tatic:Marius,DPN:2 noiembrie 2012
    alineus3-nume mamica:Alina,nume tatic:Ionut,DPN:6 noiembrie 2012
    oanaflori-nume mamica:Oana,nume tatic:Bubu,DPN:15 noiembrie 2012
    boboceii-nume mamica:Cristina,nume tatic:Dany,DPN:29 noiembrie 2012
    monica2012-nume mamica:Monica,nume tatic:Ciprian,DPN:26 decembrie 2012

Mamicile de ingerasi plecati prea devreme:denyy10,angel27

Marie, Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale, intru care bine am nadajduit. Amin.
    Modificata de ancutza88; 13.07.2012 la 15:36:18.

Floricica Debutanta Clara-Claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2011
    Postari in forum
    785
    ne-am mutat intr-o noua casuta. superrrrrrr
    va pup pe toate burticile

Floricica Nou Venita anaid27's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2012
    Postari in forum
    135
    Salut toate burticutele!vad ca v-ati mutat in casuta noua!Noi intram cam rar....din pacate....V-am mai spus ca imi ocup timpul cu crosetatul ma linisteste am postat pe facebook aici astept pareri :) https://www.facebook.com/media/set/?...6972286&type=3
    Felicitam si noi burticutele care au rotunjit.Va pupam.
    Noi am facut morfologia,suntem bine si va atasam si noi pozica de la morfologie 22 saptamani

Floricica Avansata selena34's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2011
    Postari in forum
    1.343
    Anaid, mainile tale fac minuni. Nu am mai vazut asa frumoase hainute tricotate sau crosetate!!! Sunt foarte elegante, moderne, cochete, f. frumoase!!! Spor la treaba sa ai si o sarcina usoara in continuare.

Membru inregistrat la
    23.12.2011
    Postari in forum
    337
    Citat Postat de anaid27 Vezi mesajul
    Salut toate burticutele!vad ca v-ati mutat in casuta noua!Noi intram cam rar....din pacate....V-am mai spus ca imi ocup timpul cu crosetatul ma linisteste am postat pe facebook aici astept pareri :) https://www.facebook.com/media/set/?...6972286&type=3
    Noi am facut morfologia,suntem bine si va atasam si noi pozica de la morfologie 22 saptamani
    wow Diana,ce talent ai!sunt ft frumoase hainutele facute de tine

Floricica Debutanta nicoletaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2010
    Postari in forum
    857
    Citat Postat de anaid27 Vezi mesajul

superrrrrr Diana,ai putea sa te gandesti serios de o mica afacere,fie ea si online,chiar sunt super dragute..ce mi-as dori si eu sa stiu,am avut odata tentativa dar nu a tinut prea mult ma-m limitat la un fular:))

Floricica Nou Venita anaid27's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2012
    Postari in forum
    135
    Va multumesc frumos fetelor!Deocamdata ma limitez doar la a face hainute pentru printesa mea,dar cand ma voi mai specializa poate incerc sa fac si pentru alte printese :)

lna
    lna este offline.
    Floricica Novice lna's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    561
    Buna dimineata!
    Sa fie un capitol plin de vesti bune, bebelusi miscaciosi si mamici sanatoase!
    In primul rand felicitari fetelor pentru adaugarea unei noi saptamani! De la noi aveti o mana de cirese, suntem asa mari... avem 26 de saptamani!
    Cori felicitari pentru vestile bune de la eco, bine ca ai scapat de grija colului. Se mai intampla sa ne fie si rau, poate ai tensiunea scazuta, d-aia ai ametit.
    Adi ma bucur ca l-ai simtit pe elefantel, asa incepe si apoi sa vezi cand ti-o trage cate un piciorus de te ia cu ameteala, vorbesc din experienta. Multa sanatate, sa treaca repede repede raceala!
    Selena daca iti poti lua medical mai devreme ar fi perfect, pe primul loc acum este puiul din burtica, sefii cu pretentiile lor sunt pe ultimul loc. Durerea mea de burtica este la fel ca durerea de ovare, mai intensa in partea stanga, dar cred ca puica mea se impinge cu piciorusele p-acolo.
    Nicoleta arunca un covrigel d-ala si la mine, eu ma tin de ceva vreme sa incerc sa fac gogosi, ba chiar imi cumparasem si finetti, dar am mancat finetti separat, iar gogosile cand mi-o trece lenea.
    Mihaela bine ai venit printre noi, sarcina usoara si bebe sanatos!
    Ancutza ce mai faci, nu prea mai stai la povesti, nici tu Boboceii?
    Fetelor sunt atat de bucuroasa, seful meu organizeaza interviuri. Cred ca luni m-a vazut ca mi-e f rau si cine ma suna, imediat ii spuneam ca ma simt rau ca ma doare burta de la statul pe scaun, asa ca s-a hotarat sa ia taurul de coarne ca nu-i de gluma. Asa ca din iulie sunt cu voi in fiecare zi la povesti. Si ca sa-mi mai faca o bucurie, mica mea nu s-a prea miscat ieri, asa ca stand la masa cu tati, am strigat-o "Fi-to ce faci acolo?", iar ca raspuns pisica mi-a dat imediat un sutulet de l-a vazut si tati. Imi venea sa o mananc, asa draga mi-a fost, chiar daca probabil i-am stricat somnul de frumusete.
    Pupam toate valizele cu material pretios in ele.
    Modificata de lna; 23.05.2012 la 06:52:26.

Membru inregistrat la
    23.12.2011
    Postari in forum
    337
    Neatza!Felicitari burticilor care rotunjesc saptamanile azi
    Corinuka felicitari pt vestile bune de la eco!
    Eu am observat ca daca stau mai multe ore pe scaun incep sa am contractii,deci la inceputul lui iunie s-ar putea sa intru in concediu.Din pacate am si colul cam scurt(2,6) si nu am voie sa fac efort.

Floricica Nou Venita oanaflori's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2012
    Postari in forum
    156
    wow!!! un nou capitol!!! la cat mai multeeeee....cu bebicii langa noi!!! Eu nu prea am ce vesti sa va dau...inca nu am terminat cu renovarea apartamentului.Va pup fetelor!!!

Floricica Novice boboceii's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    521
    Bun gasit burtici in noua casuta,sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa venim numai cu vesti bune si sa avem bebelusi sanatosi si papaciosiM-am uitat pe prima pagina si am vazut k sunt penultima kre o sa nasca,crek o sa fiu un pic invidioasa cand o sa va stiu cu bebeii la san iar eu o sa fiu inca in asteptare,dar o sa-mi treaca,important e bebeii sa fie bine,sanatosiFelicitari fetelor kre rotunjesc astazi saptamanileNoi va pupam si imi doresc din tot sufletul sa avem un capitol numai si numai cu vesti buneeeeAsa sa ne ajute Dumnezeu!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari