Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata alinutza24's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2009
    Postari in forum
    2.018

Burtici de primavara-vara (7)

miriam82 - Maria - Bucuresti - Tudor - DPN 01.03.2012

iulia_R - Iulia - Constanta - Vlad - DPN 28.03.2012

paulici - Paula - Satu Mare - Natalia Mihaela - DPN 07.04.2012

loredana222 - Loredana -Galati -Mihail Sebastian - DPN 8.04.2012

ramoss - Ramona - Hunedoara - Sara Florentina - DPN 8.04.2012

claudia_claudia - Claudia - Satu Mare - Alesia Tania - 18.04.2012

Madalik - Madalina - Palos de la Frontera - Filip Iulian - DPN 30.04.2012

simonasymonyk - Simona - Bucuresti - Andrei - DPN 30.04.2012

AdelaNatalia -Adela - Oslo - Amelia Nicolle - DPN 04.05.2012

sosoalex - Alexandra - Drobeta Turnu Severin - Sarah Andreea -DPN 08.05.2012

ionne87 -Ionela -Arad -Amedeia -DPN 08.05.2012

scorpion02 - Ina - Iasi - Armand - DPN 06.05.2012

andragrig - Andra - Bucuresti - Iannis Gabriel- DPN 14.05.2012

iulyca23 - Alina Iulica - Iasi - David Andrei - DPN 15.05.2012

ssinziana - Sanziana - Bucuresti - Casiana-Ioana - DPN 22.05.2012

catalin_a - Catalina - Constanta - nume bebe ? - DPN 02.06.2012

levin - Nicoleta - Sibiu - nume bebe ? - DPN 06.06.2012

andreeaMT - Andreea - Bucuresti - Andrei - DPN 08.06.2012

danutza6 - Daniela - Bucuresti - David Andrei - DPN 09.06.2012

diana.raluk - Diana G. - Targoviste/Castellòn de la Plana - Iris Maria - DPN 11.06.2012

cwistinutza - Cristina - Constanta - Amalia Maria - DPN 19.06.2012

grapa_alecsandra - Alecsandra - Roman - Eduard Andrei - DPN 28.06.2012

alinutza24 - Alina - Italia - Rebeca - DPN 06.07.2012

nicoletta89 - Nicoleta - Italia - nume bebe ? - DPN 07.07.2012

iassmina - Iasmina - Suceava - nume bebe ? - DPN 12.07.2012

mikis_id - Mihaela- Galati- bebe surpriza - DPN 05.07.2012

olidan - Olivia - Oravita - Maria - DPN 15.07.2012

diana_cds - Diana - Nicosia, Cipru - Matheos Alexandros - DPN 19.07.2012

andreeaserban - Andreea - Bucurest - nume bebe ? - DPN 19.07.2012

gabriella07 - Gabriela - Caras Severin - Luisa Maria - DPN 20.07.2012

crisstina82 - Cristina - Bistrita Nasaud - nume bebe ? - DPN 30.07.2012

MagdaKina - Ploiesti/Japonia - nume bebe ? - DPN 04.08.2012

gabriela8282 - Gabriela - Constanta - nume bebe ? - DPN 15.08.2012

valencia - Valentina - Arges - bebeii surpriza - DPN 21.08.2012

delia100 - Delia - Iasi - bebe surpriza - DPN 28.08.2012

ralu88 - Raluca - Baia Mare - Antonio - DPN 29.08.2012

Un capitol plin de vesti bune si cat mai multi bebici!
    Modificata de alinutza24; 15.05.2012 la 18:13:40.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    buna fetelor :) am venit si eu de la eco :) m-a cam enervat aia ca a durat foarte putin si nu am putut decat sa o vad foarte putin pe bebitza.S.a facut asa maricica de cand nu am mai vazut.o.s-a vazut in toata splendoarea si ea si cordonul ombilical.
    dupa ce am facut eco m-am intors in cabinetul doctorei cu care o sa nasc si mi-a facut control si mi-a zis sa incerc sa o mai tin macar pana pe 9 mai pentru ca burtica s-a lasat,ea este intoarsa cu capul in jos si are 2600 grame si asa ar putea sa mai ia in greutate.In legatura cu mine se pare ca rinichiul meu este din ce in ce mai rau,in schimb al fetei s-a facut mai bine,iar asta ma bucura foarte mult.oricum a zis ca asta nu putem trata decat dupa ce nasc.Asa ca nu stiu ce o sa fac...nu sunt obisnuita sa stau intr-un loc si degeaba :(( o sa ma plictisesc groaznic.

Floricica Avansata alinutza24's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2009
    Postari in forum
    2.018
    Citat Postat de ssinziana Vezi mesajul
    buna fetelor :) am venit si eu de la eco :) m-a cam enervat aia ca a durat foarte putin si nu am putut decat sa o vad foarte putin pe bebitza.S.a facut asa maricica de cand nu am mai vazut.o.s-a vazut in toata splendoarea si ea si cordonul ombilical.
    dupa ce am facut eco m-am intors in cabinetul doctorei cu care o sa nasc si mi-a facut control si mi-a zis sa incerc sa o mai tin macar pana pe 9 mai pentru ca burtica s-a lasat,ea este intoarsa cu capul in jos si are 2600 grame si asa ar putea sa mai ia in greutate.In legatura cu mine se pare ca rinichiul meu este din ce in ce mai rau,in schimb al fetei s-a facut mai bine,iar asta ma bucura foarte mult.oricum a zis ca asta nu putem trata decat dupa ce nasc.Asa ca nu stiu ce o sa fac...nu sunt obisnuita sa stau intr-un loc si degeaba :(( o sa ma plictisesc groaznic.
    Sanziana ma bucur ca fetita e bine, lasa ca nu mai e asa mult si sunteti la termen. Ma bucur ca e mai bine fetita cu rinichiul, si imi pare rau ca tu ai probleme cu rinichiul. Multa sanatate si stai cuminte in pat sa creasca bebelina mare.

Floricica Nou Venita olidan's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2011
    Postari in forum
    78
    ione, patutul l-am luat din Real, Timisoara de la Bebe design. Ei au si site dar pe site nu am gasit oferta aceasta dar daca vrei ii poti contacta , ii intrebi de oferta si poate il poti comanada si asa. Acesta este site-ul lor Home • bebe design - pătuĹŁuri copii . Mikis de ce este de rau ca bebe este intors cu capul in jos de pe acum si ca placenta este de gr. 1? Si la mine era intors cu capul in jos, placenta mi-a fost de gr. 1 de la 24 de saptamani. Mie doctorul mi-a spus ca acum bebelusul se intoarce cu capul in jos, deci este normal deasemenea mi-a spus ca se mai poate intoarce inapoi cu capul in sus dar nu mi-a recomandat repaus . Mi-a spus doar ca daca totul este bine ne vedem peste 4 saptamani.

Floricica Avansata diana.raluk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    1.434
    Alina, multumim pentru noul capitol!

Sa dea Dumnezeu sa fie un capitol plin de vesti bune, nasteri la termen si bebei sanatasi, mancaciosi si norocosi!!

Sanziana, pentru bebe facem orice si un pic de repaus la patut nu strica! trebuie sa ajungeti la termen, hai ca nu mai e mult! Nu stiam ca si tu ai probleme cu rinichiul, sper sa se rezolve cat mai repede si sa fie totul bine!

Floricica Avansata catalin_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2012
    Postari in forum
    2.415
    Fetelor, sper sa fie un capitol numai cu vesti bune, cu siguranta va fi cu multi bebei :)Sanziana, ma bucur ca fetita este bine, ca rinichiul ei estemai bine, imi pare ràu pt tine ca e pb cu rinichiul si cu statul in oat, dar ce nu facem noi ot bebeii nostri?! stai linistita in pat, ca sa stea bebelina in burtica mai mult.
    Alinutza, felicitari pt cele 30 de saptamani, sa mai stea bebe pana la termen in burtica.

Floricica Avansata andragrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Si iata-ne la un nou capitol.......sa dea DD sa avem parte de un capitol plin de vesti bune,bebici sanatosi si nasteri usoare

Sanziana sa-ti traiasca grasunica ....bine ca e bine bebelina si sa dea Domnul sa treci cu bine peste probl cu rinichii...

Floricica Avansata gabriella07's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2011
    Postari in forum
    2.006
    bine v-am gasit in noul capitol,sa fie un capitol plin de vesti bune si de bebei super sanatatosii si fericiti:)

Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    multumesc pentru incurajari fetelor :*
    da,eu am probleme cu rinichiul stang si fata cu cel drept.este ceva ereditar,cel putin la mine.la ea mai sunt sanse sa se retraga complet.

Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    chiar :) voi ce ziceti ?:) este ok cu greutatea ei ?

Floricica Novice ionne87's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2012
    Postari in forum
    492
    Bun gasit in noul capitol !
    Sanziana, imi pare rau pt problemele tale cu rinichiul ... fii tare, o sa vezi ca o sa te vindeci dupa ce nasti ! :* felicitari pt grasunica ! mai ai si tu putin pana o tii in brate!
    Miki, sunt sigura ca nu e o problema faptul ca bebele e intors deja, doar e mai harnicut ! :)
    Alinutza, felicitari pt cele 30 de saptamani ! sa cresteti mari si sanatosi !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari