Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabriela8282's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    Andra ma bucur ca ati luat bn in greutate si lungime si ca bbe e sanatos!
    Al meu asa e are timp sa creasca inca 9 sapt de acum in colo.. a zis dr ca i-a aprox 200 gr pe sapt..nu-mi fac griji cu greutatea ca suntem in grafic.

Floricica Nou Venita olidan's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2011
    Postari in forum
    78
    Andra ma bucur ca bebele tau a mai crescut si ca sunte-ti sanatosi. Acum dupa ce mi-ai spus ma gandesc ca totusi s-ar putea sa am o grasunica. Oricum ar fi sa de-a Dumnezeu sa se nasca sanatoasa.

Floricica Cu Vechime gabriela8282's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    Miha felicitari ..vad ca ati ajuns la termen.. nu faci cinste cu nimic nici macar o inghetata?:))..

Floricica Avansata catalin_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2012
    Postari in forum
    2.415
    Buna ziua, dragi burtici si mamici.Ce trece timpul asta, fetelor, sunteti multe aproape de termen, restul mai aveti putin :) sa dea DD sa aveti nastere usoara si bebei sanatosi.
    Felicit toate mamicile cu ocazia implinirii unei lunite sau rotunjirea saptamanilor (Andra, Andreea, Iulica, Sanziana, Claudia, Danutza), sper ca nu am uitat pe nimeni, la fel felicit si burticile pt rotunjirea saptamanilor :* si va multumesc pt urari, fetelor.
    Vroiam sa va intreb, voi cum ii hraniti pe bebei, adica asteptati sa se trezeasca, sa deschida ochisorii, apoi ii schimbati si le dati papa sau ii schimbati/alaptati in timp ce sunt inca adormiti, dar e timpul de papa? cred ca e mai indicata intrebarea pt mamicile care dau si lapte praf bebeilor? intreb pt ca al meu puiut, daca il las sa deschida ochisorii, incepe si plange pana il schimb, ii dau papa, si pana scot aerul nu mai adoarme, este treaz complet...asta ma refer pe timpul noptii.

Floricica Avansata catalin_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2012
    Postari in forum
    2.415
    Diana, domnisorica ta o ia pe urmele Alesiei si a mai tuturor fetitelor din casuta, nu vor sa vina asa repede, abia astept sa o vedem si pe ea:)Olidan, ma bucur ca sunteti mai bine si sa fie tot asa :)
    Gabi, ma bucur ca totul e bine cu bebele, ca s-a intors cu capsorul in jos :)

Floricica Avansata gabriella07's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2011
    Postari in forum
    2.006
    Citat Postat de gabriela8282 Vezi mesajul
    BUna fetelor! Andra,Andreea,Cata,Sanziana felicitari pt rotunjirile bebeilor! S-a creasca mari,frumosi,sanatosi si mancaciosi!
    Iasmina felicitari pt 36 de sapt.. inca o saptamana si ati ajuns la termen!
    Acum sa va zic ce am facut la eco.. bebe este bine,s-a intors slava domnului cu capusorul in jos,avem 1620 gr.. incet incet ne facem si noi mari..
    ma bucur ca sunteti bine,din ce observ bebe tau si a meu au pana acum cam aceiasi greutate,poate vom avea bebei cu aceleasi grame:)ma bucur ca sa intor asa vei naste normal

Floricica Novice ionne87's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2012
    Postari in forum
    492
    Buna burtici si mamici ! :*
    Ce mai faceti ? mi-ati lipsit, nu am mai intrat de mult... cum stau inca la socri, e mare "bataie" pe laptop, mai ales ca e si cumnatul meu in tara...iar eu am un puiut de ingrijit! :)
    Ma bucur sa vad ca sunteti bine, cresteti, si burticile si bebeii :)
    Felicitari sarbatoritilor de astazi, burtici si bebei ! :* :*

Floricica Novice ionne87's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2012
    Postari in forum
    492
    Azi avem si noi 6 saptamani, asa ca facem cinste cu tot ce va pofteste inima !

Floricica Novice iulyca23's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2011
    Postari in forum
    477
    buna mamici si viitoare mamici!noi suntem bine ne luptam cu colici dar o sa treacem noi si peste asta ,aseara a dormit de la zece pana la 4 dimineata apoi a papat si a dormit pana la 9,in schimb ziua nu prea doarme,noi avem 5300gr si 56cm.avem bebici mari ,felicitari MAMICILOR PT BEBELUSI MARI SI SANATOSI,LA MAI MULTE SAPTAMANI,LUNITE!

Membru inregistrat la
    09.11.2011
    Postari in forum
    477
    Citat Postat de catalin_a Vezi mesajul
    Buna ziua, dragi burtici si mamici.Ce trece timpul asta, fetelor, sunteti multe aproape de termen, restul mai aveti putin :) sa dea DD sa aveti nastere usoara si bebei sanatosi.
    Felicit toate mamicile cu ocazia implinirii unei lunite sau rotunjirea saptamanilor (Andra, Andreea, Iulica, Sanziana, Claudia, Danutza), sper ca nu am uitat pe nimeni, la fel felicit si burticile pt rotunjirea saptamanilor :* si va multumesc pt urari, fetelor.
    Vroiam sa va intreb, voi cum ii hraniti pe bebei, adica asteptati sa se trezeasca, sa deschida ochisorii, apoi ii schimbati si le dati papa sau ii schimbati/alaptati in timp ce sunt inca adormiti, dar e timpul de papa? cred ca e mai indicata intrebarea pt mamicile care dau si lapte praf bebeilor? intreb pt ca al meu puiut, daca il las sa deschida ochisorii, incepe si plange pana il schimb, ii dau papa, si pana scot aerul nu mai adoarme, este treaz complet...asta ma refer pe timpul noptii.
    cATALINA ,eu ziua il las sa se trezeasca singurel mai ales ca abia adoarme ,si eu patesc ca si tine daca nu e gata lapticul formula offf tare se mai supara dar il pacalesc eu, cu muzica sau cu suzeta,iar noaptea il mai trezesc eu ca altfel ar dormi nu se trezeste singur dar de cele mai multe ori il schimb ii dau sa pape apoi il pun la ragait si el tot doarme ehe tare somnoros si puturos mai este dar si mancacios

Membru inregistrat la
    09.11.2011
    Postari in forum
    477
    fetelor va si pune si eu poze cu bebe meu dar nu mai merge cablu de date

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari