Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata blacky's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2009
    Postari in forum
    2.286

Burtici de iarna- primavara 2011 (2)

Buna ziua,
    Va astept cu drag sa continuam odiseea sarcinii impreuna.

NICK-name DPN MINUNEA NUME / DATA NASTERII /
    anutzadragutza 25 dec 2010 Nicholas Andrei - 3200gr/ 50 cm (cezariana - 16 dec 2010)
    dana2101 27 dec 2010 Camelia Stefania - 3300gr/ 51 cm (cezariana - 27 dec 2010)
    elybacau 10 ian 2011 Radu Mihai - 3600gr/ 52 cm (cezariana - 30 dec 2010)
    claudiamariana 20 ian Maria - 3350gr/ 53 cm (cezariana - 5 ian 2011)
    mylla202000 28 ian Robert Andrei - 3300gr/ 54 cm (cezariana - 26 ian 2011)
    ralukrissty 27 ian 2011 Eric Cristian - 3600gr/ 51 cm (cezariana - 27 ian 2011)
    mihaelaadrian25 13 febr Antonia Valentina - 3100gr/ 52 cm (natural- 29 ian 2011)
    princess 14 febr Lucas - 3800gr/ 54 cm (cezariana - 4 feb 2011)
    nykogaby 18 febr Ryanna Gabriella - 3010gr/ 49 cm (natural- 6 feb 2011)
    ruxidadi 11 febr Laura Maria - 3800gr/ 52 cm (natural - 7 feb 2011)
    blacky 24 febr Eduard Andrei - 3300gr/ 50 cm (cezariana - 21 feb 2011)
    alexxia 8 martie Alexia Maria - 3900gr/ 52 cm (natural -11 martie 2010)
    crysha2005 17 martie Matei Cristian - 3600gr/ 49 cm (cezariana - 13 martie 2011)
    claudia252820 18 martie Rebeca Maria - 2700gr/ 47 cm (cezariana - 7 martie 2011)
    gongi 19 martie Ariana Gabriela - 3400gr/ 52 cm (cezariana- 10 martie 2011)
    norocel 25 martie Nicolas - 3450gr/ 52 cm (cezariana- 25 martie 2011)
    codyna 6 apr Robert - 3000gr/ 51 cm (cezariana- 24 martie 2011)
    ADY_ELA 8 apr - 3600gr/ 52 cm (natural- 4 aprilie 2011)
    alexandrinas 16 apr
    kiky 3 mai
    ralucy 3 mai
    floretronela 10 mai
    IrinaLucian 10 mai
    Modificata de blacky; 10.04.2011 la 10:38:56.

Floricica Senior elybacau's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    10 baietei si 9 fetite in topicul nostru si inca 2 mamici care inca nu stiu ec poarta burtica lor. s-a echilibrat balanta fetelor!!!
    bien v-am gasit in noua noastra casuta,multumim blacky ca ne-ai facut-o!

Floricica Veterana floretronela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2005
    Postari in forum
    11.002
    Bun gasit in casuta noua!
    Ely sa ai nastere usoara, bebe sanatos si papacios. Sa ne anunti si pe noi ca a venit piticul!
    Irina felicitari ptr jumatatea drumului! Eu maine dau de baut pe tema asta!
    Restul fetelor va imbratisez cu drag pe toate, nu prea am timp de scris ca sunt tot o agitatie.,.. smotru asa usurel, cadouri.. eh o gramada de treaba! Dar sa stiiti ca va citesc!

Floricica Nou Venita codyna's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    157
    Bine v-am gasit si in aceasta ,,casa nou'' Multa bafta Ely si sa ai parte de o nastere usoara, o sa intram de revelion sa va cantam ,,La multi ani'' la amandoi !
    O mica pb - mama mea ma tot bazaie cum ca mi-ar fi coborat burta fata de acu cateva zile , tot cotrobai pe net despre aceasta chestie nu ma prea dumiresc. Nu pot sa spun ca mie mi se pare ca ar fii mult mai jos decat acum cateva zile dar ...na..cu cat ma uit mai mult - logic, incep sa mi se para diverse lucruri. Ati patit asa ceva sau este doar o impresie a mamei mele ?

Floricica Senior claudia252820's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.07.2010
    Postari in forum
    3.390
    eu am avut cev problele, am placenta praevia si col deshis. Am stat in spital, acum sunt in cm si iau tratament, mi-am simtit bebelusul timp de 2 sapt numai jos, in zona inghinala. De doua zile insa, nu mai am nici o problema, nu mai am intepaturi si sper sa fie totul bine. va pup

Floricica Novice gongi's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2010
    Postari in forum
    508
    Buna dragelor.......iata ne in casa noua!
    Multumesc pentru urari....sunteti dragute. Acum venim de la o intalnire HOT cu nenea dr care ne a confirmat ca e FETITA. Suntem cei mai fericiti!!!!
    Totusi am si o umbra de tristete......ca nu s a intors si cica trebuia dar totusi mai are timp.
    Ai vostri la cat s au intors?
    Ely suntem cu sufletul alaturi de tine cu fiecare zi care trece.... o sa fie bine si o sa veniti amndoi sanatosi si voiosi.
    claudia eu sunt in RM de 2 luni si iau mai multi bani decat luam cand mergeam la serviciu desi aveam si sporuri....cred ca e 75% din brut sau incadrare.....oricum mai putin decat luai nu o sa iei
    irina trec asa repede saptamanile ca mi e si ciuda...ai sa vezi ce repede vine marele moment. Sarcina usoara in continuare.

Floricica Senior claudia252820's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.07.2010
    Postari in forum
    3.390
    Gongi, se pare ca avem acelasi nr de saptamani. Spune-mi te rog cand ai avut tu ultima menstruatie, ptr ca am impresia ca eu mi-am gresit tickerul si calculele, ceea ce ar insemna k as avea doar 25 de sapt:( si de Craciun nu as mai implini 7 luni de sarcina. astept raspuns.pup!

Floricica Debutanta alexandrinas's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2010
    Postari in forum
    1.191
    hello burtici...bun gasit in casa noua....e casuta in care se da startul venirii bebelusilor....trec saptamanile incet incet..
    eu dimineata am fost sa-mi fac analizele...am stat doua ore jumate...am facut si cea pt diabet...grrrrr ce dulce era solutia aia...mi-a luat sange la inceput...apoi dupa o ora de la baut solutia..apoi inca o ora...m-a intepat de trei ori si am donat 5 sticlute din alea de sange...imi venea sa ii zic"doamna,dar nu te opresti?"...vineri merg sa iau rezultatele si sper sa fie bine...clar ca o sa am cateva sub nivel ca alimentatia mea mai lasa de dorit...dar asta cu diabetul,anticorpii pt rh si toxoplasma sa iasa bine...ca in rest o sa iau vitamine daca e ceva bai....
    gongi la multi ani sotului tau..sanatate si cat mai multe bucurii...felicitari si pentru confirmare...inca o fetitza...
    ely chiar ca mai ai putin...stau si ma gandesc ca daca nu imi suspendau prima tentativa de inseminare acum eram si eu pe ultima 100 de metri...

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    Citat Postat de alexandrinas Vezi mesajul
    hello burtici...bun gasit in casa noua....e casuta in care se da startul venirii bebelusilor....trec saptamanile incet incet..
    eu dimineata am fost sa-mi fac analizele...am stat doua ore jumate...am facut si cea pt diabet...grrrrr ce dulce era solutia aia...mi-a luat sange la inceput...apoi dupa o ora de la baut solutia..apoi inca o ora...m-a intepat de trei ori si am donat 5 sticlute din alea de sange...imi venea sa ii zic"doamna,dar nu te opresti?"...vineri merg sa iau rezultatele si sper sa fie bine...clar ca o sa am cateva sub nivel ca alimentatia mea mai lasa de dorit...dar asta cu diabetul,anticorpii pt rh si toxoplasma sa iasa bine...ca in rest o sa iau vitamine daca e ceva bai....
    gongi la multi ani sotului tau..sanatate si cat mai multe bucurii...felicitari si pentru confirmare...inca o fetitza...
    ely chiar ca mai ai putin...stau si ma gandesc ca daca nu imi suspendau prima tentativa de inseminare acum eram si eu pe ultima 100 de metri...
    dar tu asa ai ramas insarcinata ? prin inseminare? si ai numai o fetita? adiac stiu ca de obicei se prind mai multi ca se ia inainte nu stiu ce tratament hormomal care face si dubla ovulatie... nu stiu daca e sigur ceea ce zic.

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    v-as ruga mult sa mai postati ce e nevoie pt spital ca nu gasesc pagina si nu vreau sa uit ceva...

Floricica Senior Dana2101's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    2.735
    buna seara fetelor
    ma numesc Dana, fiind o mamica care naste in decembrie am zis sa ma alatur si eu de voi
    burtica mea ascunde o fetita care va veni pe 27 decembrie, si vom face cezariana

la toate gravidutele le doresc sarcina usoara la termen, si copii sanatosi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari