Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita RoxanikaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.05.2012
    Postari in forum
    131

Burtici de Iarna 2012

Suntem un nr. de 23 Gravide Fericite,11 viitoare mamici de fetite,4 viitoare mamici de baietei , o viitoare mamica de Gemeni (fetita si baietel),7 sarcini cu surprize
    si o mamica de

--------------------------------------------------------------------------------------------------
    AnitaL -Nume mamica:Anita-din Belgia-
    Mare , mare fericire pt.ca am nascut!!!
    Richy Antonio

---------------------------------------------------------------------------------------------------

jules26-Nume mamica:-din Bucuresti-gravida cu-DPN:? Octombrie 2012 Spitalul CF2
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    mihaelanikol-Nume mamica:Mihaela-din Bucuresti-gravida cu-DPN:16 Noiembrie 2012 Spitalul MedLife
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    mary.stroe-Nume mamica:Mariana-din Bucuresti-gravida cu-DPN:19 Noiembrie 2012 Nastere prin cezariana la Spitalul Elias
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    boboceii-Nume mamica:Cristina-din Italia-gravida cu KEVIN-GEORGE-DPN:29 Noiembrie 2012 Nastere Naturala
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    mady2012:Nume mamica:Madalina-din Ploiesti-gravida cu -DPN:6-9 Decembrie 2012 Nastere Naturala Spitalul Polizu

RoxanikaR-Nume mamica:Roxana-din Bucuresti-gravida cu Alis Cristina-DPN: 14 Decembrie 2012 Nastere prin cezariana la spitalul Cantacuzino.
    AlessN-Nume mamica: Alessandra-din Danemarca-gravida cu Hanne Amelie -DPN: 15 Decembrie 2012 Nastere naturala.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    anca81zk-Nume mamica:Anca-din Germania-gravida cu-DPN:20 Decembrie 2012 -Nastere Naturala, este la a doua nastere fiind deja mamica de Rebeca
    ELEnNa_12-Nume mamica:Elena-din Bucuresti-gravida cu Edward -DPN: 22 Decembrie 2012 Nastere Naturala,Spitalul Regina Maria
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    mada10-Nume mamica:Madalina-din Bucuresti-gravida cu-Matei DPN: 23 Decembrie 2012 Nastere Naturala,Spitalul Filantropia
    flu_flu-Nume mamica:Oana-din Tg Jiu-gravida cu -DPN:30 Decembrie 2012
    Lenutka-Nume mamica:-din -gravida cu -DPN:31 Decembrie 2012
    roz_2013:Nume mamica:Simona-din-gravida cu -DPN: ? Ianuarie 2013
    laura9-Nume mamica:Laura-din Ploiesti-gravida cu -Isabela Maria-DPN:20 Ianuarie 2013 Nastere Naturala,Maternitatea Ploiesti
    fly82-Nume mamica:Andreea-din Bucuresti-gravida cu -Ariana DPN:23 Ianuarie 2013 Nastere Naturala la Spit.Polizu
    bumbi-Nume mamica:Ana-din Bucuresti-gravida cuEmilia Ioana -DPN:25 Ianuarie 2013 Spitalul Municipal
    Klaudytza-Nume mamica: Claudia-din Brasov-gravida cu -Ana Carolina -DPN: 27 Ianuarie 2013
    anna_creteanu-Nume mamica:Ana-din Atena-gravida cu- Iorgos-DPN:3 Februarie 2013 Nastere Naturala

ana.b-Nume mamica:Rodica-din Galati-gravida cu -Ana-DPN:15 Februarie 2013 Nastere Naturala la Spitalul Clinic de Urgenta Galati
    Cami29-Nume mamica:Cami-din Bucuresti-gravida cu-Amelia Maria si Leon Petru -DPN:17 Februarie 2013 Nastere prin cezariana
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    olga.naconecinii-Nume mamica:Olga-din Rep.Moldova-gravida cu -DPN: Februarie

cristinaxxx-Nume mamica:Cristina-din-gravida cu-DPN:
    dany30-Nume mamica:Dana-din Iasi-Din pacate sarcina ei s-a oprit din evolutie la 10 saptamani si acum are un .Ne rugam pt linistea ta Dana si suntem alaturi de tine.Dumnezeu sa fie alaturi de tine.
    Dumnezeu sa ne ajute sa avem sarcini usoare si copilasi sanatosi si frumosi!
    Modificata de RoxanikaR; 15.11.2012 la 17:57:12.

Membru inregistrat la
    16.05.2012
    Postari in forum
    131
    Nu e nimeni pe aici sa nasca la iarna?Eu o sa nasc in Decembrie

Floricica Avansata dany30's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    2.483
    buna
    sunt Dana si o sa nasc tot in decembrie

Membru inregistrat la
    16.05.2012
    Postari in forum
    131
    Buna Dana , deci nu sunt singura:)))Eu sunt in Buc si o sa nasc la Cantacuzino. Tu?

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    2.483
    eu sunt din iasi,merg la acelasi medic la care am fost si la prima nastere

Floricica Nou Venita ELEnNa_12's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2012
    Postari in forum
    73
    Buna seara! :)
    Sunt Elena si acum 2 saptamani am aflat ca port in pantece un bebe care acum are 7 saptamani :) Suntem bucurosi si asteptam maine sa aflam exact cand ar trebui sa nasc. Sigur in decembrie, dar sper sa fie inainte de sarbatori. :)
    Mi-am propus sa nasc la Regina Maria, cu Dr. Rahimian. Maine avem prima intalnire si sper sa decurga totul bine.

Astept de ceva timp topicul acesta pentru a reusi sa intru in legatura cu voi, mamici cu burtici mici. :)

Aveti probleme, gen greturi, voma, pofte etc ...? :)

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    2.483
    bine ai venit elena
    asteptam cat mai multe mamici cu burtici mici,sa crestem impreuna si sa ne impartasim emotiile si sentimentele

Floricica Nou Venita mihaelanikol's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2012
    Postari in forum
    60
    buna ziua burtici,
    eu sunt noua p-aici. avem 14 saptamani si abia astept sa ma duc miercuri la Medlife sa ne interesam de pachetele de nastere, poate o sa ma inscriu si la un medic acolo. am o doctora ginecolog, care e foarte bina dar nu asista la nastere.
    va pup

Membru inregistrat la
    16.05.2012
    Postari in forum
    131
    Doamne nu mai am rabdare , pe 28 trebuie sa ma duc la eco iar si pana atunci stau cu stress pt ca vreau sa fie totul bine

Floricica Nou Venita mihaelanikol's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2012
    Postari in forum
    60
    buna,

inca mai am stare de greata dupa ce mananc. astept sa fac 4 luni poate dispar, acum am 14 saptamani. Plus ca nu suport fumul de tigara si stau izolata de cei din familie, ca avem si fumatori printre... cu toate ca as vrea sa stau si eu cu ei. pofte... sa zicem ca am visat intr-o seara ca mergeam cu al meu sa cumparam cozonac si a 2a zi mi-am cumparat. si mai imi plac capsunile. eu vreau sa nasc la medlife, ma duc miercuri sa ma interesez de pachete de nastere si medici.
    te pup

Membru inregistrat la
    16.05.2012
    Postari in forum
    131
    Eu nu mai am greturi de o saptamana si ma intreb daca este normal.Si sanii nu mai sunt chiar asa de sensibili ca pana acum.Oare o fi normal?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari