Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062

Rusinos Burtici de iarna 2011-2012 cap 3

Dragi burtici va astept in noua casuta,sa continuam cu spor discutiile,ca am fost tare harnicute in cap precedent!
    Sa avem o sarcina usoara in continuare iar celor care sunt pe ultima suta de metri le doresc nastere usoara,bebei cuminti ,sanatosi si papaciosi!

BURTICI DE IARNA 2011-2012:

GIOVY:mamica Ioana,tatic:Gelu,bb1:Amalia , bb2 DPN:16NOIEMBRIE 2011BEBE TUDOR-GEORGE

KAMMO:mamica Any,tatic:Adnan,DPN:14NOIEMBRIE 2011

SIMONAG:mamica Simona bb1:Miruna,bb2 DPN:2DECEMBRIE 2011BEBITA:PATRICIA

RAMONAMAGDALIN:mamica Ramona,tatic:Adrian,DPN:3DECEMBRIE 2011BEBITA:ADELINA-IOANA

YOO:mamica Georgiana,tatic:Marius,DPN:3decembrie 2011

PUFUNOS:mamica Ana,tatic:Viorel DPN:7DECEMBRIE 2011

NATUSYK:mamica Natalia,tatic:Daniel DPN:8DECEMBRIE 2011BEBE:EDUARD

FOTINI24:mamica Angelica,tatic:Dorel DPN:9DECEMBRIE 2011

GREENTEA:mamica Simona,tatic:Bogdan DPN:9-11DECEMBRIE 2011

PAPUSHICA:mamica Rebecca,tatic:Raducu DPN:11DECEMBRIE 2011BEBITA:SARAH

DENISSUK:mamica Denisa,tatic:Marcel DPN:11DECEMBRIE 2011BEBITA:mAIA

ALINAGHITA:mamica Alina,tatic:Ovidiu DPN :15DECEMBRIE 2011BEBITA:MARA

LAURAANA:mamica Laura,tatic:Iulian DPN:16DECEMBRIE 2011

ANA22MIRCEA:mamica Ana,DPN:19DECEMBRIE 2011BEBITA:ARIANA-ANDREEA

HAIETY:mamica Elena,tatic:Aouni,DPN:3 IANUARIE 2012BEBE:OSSMAN-DAMIAN

JE_RAMY:mamica Ramona,tatic:Radu,DPN:4-7IANUARIE 2012BEBITA:STEFANIA-IOANA

BEBECRYS:mamica Cristina,tatic:Tiberiu,DPN:7IANUARIE 2012

IDEEA:mamica Deea,tatic:Cristian,DPN:15IANUARIE 2012BEBITA:DARIA

ANDREE27:mamica Andreea,tatic:Sebastian DPN:20IANUARIE 2012BEBE:ANDRES

CARMEN_1185:mamica Carmen,tatic:Marian,DPN:21IANUARIE 2012

FLAVIA69:mamica Flavia,tatic:Cristi,DPN:25IANUARIE 2012

ADNANA_GIULIA:mamica Adnana,tatic:Sebastian,bb1:Giulia,bb2 DPN:18FEBRUARIE 2012BEBE:YANIS_ANDREI

ROY:mamica Loredana,tatic:Daniel DPN:4MARTIE 2012
    Modificata de giovy; 12.11.2011 la 10:32:24.

Floricica Debutanta danielasima's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    691
    buna Giovy, (sper ca ma mai tii minte)
    Ma bucur sa vad ca si la voi vine baby boy. cum te simti ce face Amy?
    Si la noi vine babe boy dar e un pic mai mic.
    Numai bine si sarcina usoara la toate gravidutele

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Buna Daniela,nu te-am mai vazut de multisor pe forum,ce mai fc David???Tu in cate sapt esti graviduta???Apropo,felicitari!

Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    691
    MS,
    nu am mai intrat de f mult timp.
    eu am 36 de sapt.
    David e bine, mare si rau.

stii cumva unde trebuie sa pun codul de la lilypie ca nu mai gasesc? ms

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    oau nu e dieferenta mare,pai te asteptam si pe tn pe topic la discutii!Tot in Londra sunteti???Daca da ,la ce spital nasti???Eu in Barnet,poate ne intalnim pe acolo!!!Codul de lylipie il copii...in partea dr sus in colt ai contul meu,acolo intri la panou de control,modifica semnatura salvezi si gata!
    Tot baietel o sa ai si tu???

Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    691
    Ms am reusit
    Da tot in londra suntem, stam in Wembley si o sa nasc la Northwick Park Hospital.
    Ce face Amy ii place la Londra?

Eu azi am avut scan si ma cam ingrijorez ca mi-a zis dr. ca e cam mic bebe si nu am nici prea mult lichid.
    Sarcina ta cum e cum te simti?
    F frumos ca la voi vine un baietel dupa o fetita. felicitari

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Vad ca apare 37de sapt si 6zile la tikerul tau,cum de ti-a facut scan la 37sapt,din cate stiu se fac doar 2pe sarcina,la 12sapt si la 20sapt,eu doar doua am facut!Amalia e bn,obraznica pe zi ce trece,ii place aici,deja a inceput sa vb si in engleza!De la anul va merge si la gradi,a fost pana acum dar la una romaneasca,la anu vreau sa o dau la stat!
    Noi locuim in Colindale,asa ca poate ne intalnim dupa ce nastem amandoua cu bebeloii si bebei.
    Sa dea Dumnezeu sa fie bn si sa creasca bebe pana nasti,tinem pumnii!V-ati gandit deja la nume?
    Sarcina mea e bn,mersic de intrebarea,cica bb a crescut bn si e totul ok,acum suntem in asteptare sa vedem cand o vrea sa vina pe lume!Normal ar trebui sa nasc pe 16noiembrie,dar eu sper sa nasc mai devreme,tu pe cat ar trebui sa nasti???
    Modificata de giovy; 28.10.2011 la 18:05:37.

Membru inregistrat la
    01.06.2009
    Postari in forum
    691
    da normal am 36 de sapt maine, faza e ca nu am stiut data ultimei menstruatii si la primul scan mi-au zis ca, calculeaza din 5 feb. au zis ca pe 26 noi.tre sa nasc dar pe atunci am 42 de sapt nu pre inteleg nici eu cum au calculat dar in fine.
    eu miam facut testul pt sindrom down si mia iesit risc. dupa am cerut testul amniocentes care a fost ok dar am pierdut putin lichid si din cauza asta miau facut mai scanuri, lam recuperat am fost si in tara in vara dar azi mia zis iar ca nu am suficient lichid si ca bebe e cam mic iar daca nu recoper lichidul o sa rebuiasca sa nasc cand am 38 de sapt.
    sper sal recoper ca si inainte sa recuperat acum ramane de vazut
    bebe e f activ toata ziua ma loveste.

Ma bucur ca ii place lui Amy aici, si eu mai merg cu David la stay and play dar nu lam dat la gradi inca numai de la anul.

la nume ne tot gandim mie imi place William acum mai vedem noi pana atunci.
    Ma bucur ca sarcina ta e bine sper sa o duci cu bine pana la termen. pupici

Floricica Novice ana22mircea's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.07.2011
    Postari in forum
    548
    Am gasit si eu capitolul 3, de fapt mi-a dat Adnana link-ul, mersi :)Sa fim la fel de harnice si la acest capitol si sa fie plin de vesti bune si mamici fericite!

Floricica Senior je_ramy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    Buna dimineata burtici
    Bine v-am gasit in noua casuta!
    danielasima sarcina usoara in continuare, o nastere usoara si la termen si un bebe sanatos!

Ana superba printesica ta, sa stea cumintica acolo pana la termen si sa aveti o prima intalnire frumoasa si usoara!

Eu am avut o noapte alba, am dormit de la 23 pana la 2 si apoi m-am chinuit sa adorm pana dimineata si am mai dormit pe la 6 vreo jumatate de ora si gata. Probabil din cauza gandurilor si a stressului, nu ma lasa si pe mine macar pana la nastere sa stau linistita Parintii mei sunt in conflict cu casa, al meu sot nu vrea sa investeasca in casa ca "de unde isi mai recupereaza el banii?" si in conditiile de fata nu am cum sa stau cu fata, ar trebui sa renovez o camera si o baie. As fi deci nevoita sa ma mut la bloc cu socru-miu si sincer nu as vrea, soacra-mea sta la tara, si in loc sa ma ajute pe mine cineva ar trebui sa stau sa-i mai fac si lu socru-miu curatenie si mancare si oricum si acolo ar trebui sa renovez ca sa pot sta. O situatie de tot kk, ce-oi face Dumnezeu cu mila... Imi spun si eu off-ul, ma plang la voi, macar ca sa ma mai descarc, am mai incercat si tehnica de a-i spune tatalui meu tot ce am avut pe suflet (aproape tot, ca mi-ar fi trebuit un roman intreg sa-i spun chiar totul si vreo 2 saptamani sa mi le amintesc pe toate). Acum nu pot decat sa stau si sa astept sa vad ce se intampla, n-as vrea nici sa ma cert cu al meu pt ca in clipa de fata asa imi vine ca nu se gandeste ce povara poate fi socru-miu, ca mi-ar lasa mie toate datoriile in cap dupa ce i-am platit deja atatea datorii O telenovela si la noi in familii

Floricica Nou Venita andree27's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2011
    Postari in forum
    104
    buna dimineata burtici bine v-am gasit in noul capitol va doresc un weekend placut pupici

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari