Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    Kammo, felicitari pentru cele 33 de saptamani implinite astazi! Pupici si sanatate!

Floricica Nou Venita kammo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2011
    Postari in forum
    96
    multumesc pt urari felicitari si d la mn pt cele care au mai bifat o sapt in calendar

Floricica Nou Venita bebecrys's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2011
    Postari in forum
    145
    Am venit acasa :D A fost ok la stomatolog.. Un medic care se respecta si nu vrea sa-i sperie pe ceilalti pacienti + ca vrea sa-i pastreze pe cei care ii are, o sa faca anestezie. Asta daca nu vrea ca pac de pe scaun sa tipe ca din gura de sarpe iar cei de la usa sa tremure sau sa lesine dinainte de ai atinge:)))) ( spun asta din proprie experienta...a trebuit sa-mi scoata o masea de minte si am lesinat dupa ce m-am ridicat de pe scaun nu de durere ci mai mult de frica si stres )
    O mica cariuta poate sa fie la suprafata, dar de fapt tot sa tre scos nervul. Nimeni nu mai scoate nervul pe viu, adik fara anestezie.... e super dureros :(
    De exemplu mie, in timp ce folosea freza pe dintisor din cauza cariei mi-a rupt din el si acum trebuie refacut . Plus ca mi-a atins gingia cu freza (sunt mai inflamate) si am super sangerat :( Mai bine ca nu am simtit...pentru ca probabil as fi sarit cu tot cu scaun :D

Multumesc lui Dumnezeu ca s-a inventat anestezia pentru femeile gravide si pentru persoanele cardiace...altfel.. am fi tot stat cu dureri :(

Multumesc ca ati fost alaturi de mine:*:*:*

Alina felicitari pentru aniversare!! Si la mai multi!! :D

Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Buna fetelor!Multumesc de urari,acum sunt mai bine,cam slabita,dar ii dam inainte!Kammo felicitari pt 33sapt implinite!Ana felicitari si tie pt 28sapt implinite!
    Alina felicitari pt aniversare,sa va iubiti si de-acum incolo,la fel de mult!
    Adnana la multi ani mamei tale!

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Sapt asta trebuie sa-mi fac si eu programare la dentist ca am cam 3 carii,plus ca mi-a crescut pe dinafara gingia la dintii de jos si e cam inestetic,am tot amanat,dar nu se mai poate!

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Eu bagajul de materniatate nu l-am facut inca,il voi face dupa consultatia de pe 7oct,am sa vb cu asistentele sa-mi spuna exact ce e necesar sa am cu mine!

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Bebecrys ma bucur ca ai scapat de o povara,sper sa te simti mult mai bn acum!

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Fotini nu esti singura plecata departe de casa,din casuta mai suntem eu si cu Roy in UK,Adnana in Italia si Natusyk in Danemarca!

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Azi am si eu in plan sa fac peste prajit cu mamaliguta si sal de vinete,a cumparat ieri sotul si trebuie facute...si asa sper sa nu mai gatesc 2 zile,ca e tare greu cu statul in picioare in ultima per.De renovat trebuie sa renovam si noi,sa dam cu var in cam si sa facem izolatie,acum sa vedem daca vrea agentia sa contribuie cu bani(stam in chirie)ca sa scoatem din buzunarul nostru nu ne prea convine!

Floricica Avansata adnana_giulia_yannis's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    1.957
    Si eu o sa trebuiasca sa merg la dentist ,ma cam doare o masea si am si gingia din jurul ei inflamata si nu as vrea sa inceapa sa ma doara si mai tare.am patit-o in prima sarcina si am mers timp de o luna jumate la dentist sa ma curete la masea (de fapt erau 2 una langa alta)ca erau pline de puroi si mi lea si plombat.dupa ce am nascut le-am scos si acum vad ca incepe una de jos

Floricica Nou Venita greentea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2011
    Postari in forum
    199
    Si eu simt ca mi s-au agravat cariile destul de mult in perioada asta de sarcina, dar cand ma apuc as vrea sa le fac serios pe toate, deci cand termin cu alaptatul. Am noroc ca nu ma dor.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari