Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice denissuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2011
    Postari in forum
    383
    Buna dimineatza fetelor :P

Uff .. ce ma intristez cand vad mamici care sufera..
    Pana acum nu am avut nici o "complicatie".. doar mi sau mai incordat muschii de la burta de vreo3 ori, si asta atunci cand eram eu obosita si in ziua respectiva bibik a fost foarte activa. Obisnuitul rau de masina la mine, si knd sunt obosita daca nu ma intind in pat, mi se inmoaie putin picioarele.. in rest nimic. Aaa ba da.. si la cateva nopti probelem cu somnul.. nu se prinde de mine

Pupicei dragutzelor si aveti grija de voi si bbi :*

Floricica Avansata adnana_giulia_yannis's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    1.957
    neatza burtici
    elena si eu trebuie sa stau mai mult la pat ,fara efort dar nu pot sta numai in pat chiar ,fac mancare ,,dar pregatesc pt mancare o pun pe foc si ma asez in pat,dau cu matura si mai strang cate ceva ,ma asez in pat,,,deci dupa ce fac cate ceva si simt ca obosesc repede in pat :( la mine se micsorase la 26 de la 34 si acum sigur e mai mic dupa ce am avut scurgerile alea.
    daca doctoreasa t-ia spus sa stai numai in pat o saptamana trebuie sa rezisti ,o sapt trece repede asa ca odihneste-te.sarcina usoara in continuare si la termene
    ideea si tie la fel imi pare ca ai stat in spital,sarcina usoara in continuare si la termen si nu mai aveti probleme

Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Neata fetelor!Elena multa sanatate,eu ti-am zis ca o sa trebuiasca sa te menajezi si nu o sa poti face aceleasi activ ca inainte,las-o mai moale ca sigur sotul si parintii tai vor intelege.pupici ai grija de tn si de bb

Floricica Cu Vechime giovy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    8.062
    Flavia tu cum mai esti???De mult vroiam sa te intreb cum a reactionat mama ta cand i-ai dat vestea ca esti gravi!Va pup intru mai tarziu,duc gaza la gradi ca lucrez 3 ore azi!

Floricica Nou Venita greentea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2011
    Postari in forum
    199
    Citat Postat de bebecrys Vezi mesajul
    Neata burtici .

Am facut si noi ochisori dupa o noapte de dans. Am descoperit ca bebe al meu e foarte activ cand aude muzica ( am fost la o nunta) . Pe viitor am sa mai incerc si cu altfel de muzica, poate poate scot un cantaret / dansator din el
    bebecrys si eu am constatat ca e activ la nunti bebe al meu,si in masina cand mergem cu tati si ascultam radio. mai e activ dimineata cand ma trezesc eu il simt si pe el.

Floricica Nou Venita greentea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2011
    Postari in forum
    199
    Hayeti, mie mi-a prescris repaus fizic 3 luni, nu stiu daca respect perfect acest repaus dar incerc cat mai mult. Asta inseamna ca stau mai mult prin casa, mai ies in fata blocului la magazin sa imi iau ceva, fac mancare, fac putina ordine dar fara sa dau cu matura, calc rufe stand pe scaun dar cu multe pauze, eventual ma intind pe mai multe zile pana le termin, pregatesc masa..Mie la fiecare activitate de asta simt ca mi se intareste burta si ca tre sa fac pauza neaparat.
    In oras foarte rar merg singura cand e usor de ajuns, in rest peste tot ma duce sotul, la controale medicale sau la mama mea acasa, mai merg si la terasa cu prietenii, am fost si la nunti si am stat putin De exemplu as vrea sa mergem la munte in weekendul asta dar vom face plimbari scurte si ne vom odihni mult. In masina merg cu o perna sub fund.
    Colul meu nu si-a mai revenit, s-a scurtat si a stagnat asa.
    Eu daca am cercalj sunt totusi relaxata, dar daca nu aveam cred ca eram mai precauta si mai renuntam chiar si la treburile astea.

Ai grija de tine si nu fa efort, macar daca faci treaba, fa imediat o pauza la pat de vreo 20 minute. E mai nasol pe urma sa iti zica doctora sa stai la pat de acum incolo.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Va pupic dulce fetite si va multumesc ca inca o data, sunteti langa mine

Maine merg si eu la control sa vedem daca macar imi da voie sa merg la serviciu...chiar nu vroiam sa intru in prenatal asa curand...dar cred ca deja nu mai hotarasc eu....
    Incerc sa ma odihnesc cat pot de mult...ceea ce eu nu sunt obisnuita deloc...fac cate ceva si ma trantesc apoi in pat pana imi revin. E drept ca obosesc acum foarte repede...si am senzatia ca mi se contracta burta aproape imediat cum fac ceva...desi sunt in continuare pe tratament pt. inca o saptamana. Nu am iesit din casa decat de 2 ori si m-am simtit tare panicata si nesigura...si acum orice mic junghi care inainte trecea neobservat acum ma sperie ingrozitor.
    Probabil de lipsa de activitate dar si de griji ma trezesc in fiecare noapte pe la ora 2 si nu mai este chip sa adorm pana spre ora 5 si ceva....si in aceasta perioada evident ca gandurile negre sunt la ordinea zilei...
    Familia mea intelege situatia...nu-i vorba, dar ideea este ca sunt foarte stangaci in toate, sambata i-am trimis pe sot si frate la cumparaturi pt. chestii uzuale si m-au sunat de cel putin 10 ori...au venit obositi amandoi...si sotul mi-a zis ca deja ii e frica de cumparaturile de Craciun :)....
    Partea cu gatitul nu prea am cum sa o evit...altcineva in familie nu gateste, mama are regim special fara sare ....asa ca incerc sa fac fata...
    Prefer sa stau in picioare decat in fund....ca asa cum spuneam cica in aceasta pozitie capul lui bebe apasa pe col...
    In rest Ossmanu' mic e tare zglobiu...pauzele lui de somn sunt foarte rare...mai tot timpul burta imi sare in toate partile, loviturile sunt foarte puternice...iar noaptea e de-a dreptul night club la mine in burta!
    Va doresc o saptamana usoara si fara evenimente....inca un pas pe care il facem impreuna catre linia de sosire...multi pupici

Floricica Avansata AlinaGhita's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2011
    Postari in forum
    1.279
    elena ma bucur k esti optimista.asa si trebuie.stii cum se zice:din fund faci treaba din fund mananci:D cred k poti sa te duci la cumparaturi dar doar sa asisti k doar sa stai in casa innebunesti.eu iti urez odihna placuta si multa sanatate k ai nevoie.azi am fost la facultate sa ma inscriu k nu reusisem atunci si nici azi nam reusit:)) dar am timp pana vineri.miam luat orarul si ma enerveaza k nui complet...dar are partea lui buna:))am ore mai mult de la 12 pana la 8.voi putea dormi linistita dimineata:))
    cum va mai simtiti?eu sunt franta de oboseala.am inceput sa nu mai dorm bine noaptea...azi mam trezit la 5 si nam mai putut dormi de atunci

Floricica Debutanta Natusyk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    buna tuturor mamicutelor,in sfirsit am reusit sa intru si eu,in primul rind le urez sarcini usoare mamicilor ce au rotungit saptaminile,Elena imi pare foarte rau pt tine :( noi iti suntem aproape si iti trimitem doar ginduri bune

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    dupa cum va ziceam am fost in germania la cumparaturi sunt fericita ca miam gasit patuc,poze nu pot sa pun deoarece patucul e inpachetat in 2 cutii mari si am zis ca o sal ansambleze sotul atunci mai aproape cind o sa cumpar si masuta de schimb...........pe linga patut am facut mai multe cumparaturi sarmanul meu sot o stat dupa mine 3ore credea ca nu ma mai scoate din acel magazin noroc ca sa inchis pe la 4 :). Iam cumparat lui bb paturici,prosoape de baie,pijamale,caciulite,2 costumase salopeta si cu bluzite,plapuma cersafuri,suzeta pompita de nasuc o jucarie din acea care se agata la pat deasupra lui si cinta :) sosete,botosei,bodycuri,......nu mai avea stare sotul ca dupe mine mai stateam pina se inchidea sii mai luam cite ceva

Membru inregistrat la
    22.08.2011
    Postari in forum
    703
    am mai vazut si caruturi foarte faine,si nici nu scumpe tare am zis ca o sai eu dupa ce o nasc,tot atunci o sai mai eu si ce o sami mai trebuiesca

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari