Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    Bine ai venit, ruxyr, tu esti o burtica de iarna-primavara, mai degraba :) pune-ti un ticker sa vedem in ce saptamana esti - te invata fetele de pe forum, si eu tot de la ele am invatat! sarcina usoara iti doresc si multa sanatate!!! pupici!

Floricica Nou Venita ruxyr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    6
    Fetelor,am o rugaminte la voi.....care imi poate spune ce poate fi cu aceste scurgeri putin decolorate? are o tenta maronie ,sunt in luna a 2 a. Mentionez ca nu am nici un fel de durere sau usturime,iar scurgerile nu pateaza chilotul,le vad doar cand ma duc la toilet.

Floricica Avansata adnana_giulia_yannis's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    1.957
    flavia stiu ca nu e bun dar imi mai este pofta si mai beau un pahar ,acum am baut mai mult sa vad daca misca bebe

Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    1.957
    ruxy bine ai venit,sarcina usoara.eu am avut aceste scurgeri de care spui tu,la inceput era un gel si o suvita mica maro si apoi tot mai mult,apoi suvita rosie,pana se lua pe toata hartia rosu,m-a tinut o saptamana si ceva acele scurgeri.am citi pe net si cica se scurteaza colul cand apare scurgerea maro(eu deja il aveam 26mm si acum e posibil sa fie si mai scurt).cel mai bine intrebi doctorul
    Citat Postat de ruxyr Vezi mesajul
    Fetelor,am o rugaminte la voi.....care imi poate spune ce poate fi cu aceste scurgeri putin decolorate? are o tenta maronie ,sunt in luna a 2 a. Mentionez ca nu am nici un fel de durere sau usturime,iar scurgerile nu pateaza chilotul,le vad doar cand ma duc la toilet.

Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    1.957
    tot asa se lua si la mine doar pe hartie dar de 2,3 ori s-a patat si chilotul

Floricica Senior LauraAna's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2011
    Postari in forum
    3.100
    Flavia, nu vrem sa stim sexul pana la nastere. Mi se pare mai fun, mai ales ca e primul. Sa vezi pariuri in familie si superstitii :))))
    Azi am ramas acasa sa lucrez, ca ieri la birou erau toate fetele racite si cred ca ma incearca si pe mine. Prefer sa ma mai odihnesc, sa pot combate eventuale raceli.
    Pupici

Floricica Nou Venita ruxyr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    6
    tot asa e,cu o suvita maronie....am programare tocmai pe 24 octombrie,daca devine abundenta si o da in culoarea rosie,am sa ma duc mai devreme....
    Merci mult Adnana!
    Nu stiu pe cine sa intreb de ticker-ul ala care ziceai tu.

Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    foarte bine, Laura, ca nu vrei sa stii sexul pana la nastere :) intr-adevar, este mai distractiv! :) si eu zic la fel, indiferent ce o fi, sa fie copilul sanatos, pentru asta trebuie sa ne rugam la Dumnezeu!

Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    fetelor, parca m-a auzit bebelusha din burtica cand va spuneam ca misca lent - sunt la birou acum si clapacesc la tastatura si mi-a tras vreo 2 ghionturi gen "auzi, mami, sunt aici, nu ma mai critica!" :)

Floricica Avansata AlinaGhita's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2011
    Postari in forum
    1.279
    buna fetelor!ce mai faceti?sunteti foarte active azi...nu prea am rabdare sa citesc ce ati scris....de fapt am citit in mare...adnana si eu am pofta de cola dar beau pepsi twist pt k e mai slab in continut de cofeina.oricum este mai grav dak bei cafea pt k afecteaza bebele.dak medicul iti recomanda sa bei pt k ai tensiune mica atunci e ok dar va rog evitati cafeaua:*ana eu voi cumpara o comoda speciala pt bebe k sai pun hainutele si va avea si comoda de la patut.am vb cu sotul si bagajul de maternitate il fac cam din sapt 32-34(dupa ultima eco)...eu nus panicata pt k stiu k asta mica a mea e cam lenesa:)) nu prea mai misca tare...dar si cand o face ii place sa miste in zona pelviana.mai rar misca prin zona buricului.ma gandesc k sa intors si misca mai mult mainile iar cu picioarele imi preseaza stomacul:D
    ieri am iesit cu sotul sa sarbatorim si cand sa ma incalt...mai incaltate alina dak poti:)))abia ma mai aplec:)))
    apropo fetelor cate kg ati pus pana in acest moment?eu am pus in jur de 7 kg:D

Floricica Avansata AlinaGhita's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2011
    Postari in forum
    1.279
    ruxy bun venit intre noi:) acum esti cea mai "micuta" dintre toate!te pup si iti doresc sarcina usoara.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari