Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    La ce poftiti, dragi burtici? La dulciuri, snacks-uri, mancaruri picante? Eu am o cunostiinta care pofteste la chiftelute. Eu una cred ca as manca toata ziua ciocolata daca as avea burtica, la cat mananc acum..dar va veni si momentul meu de burtica. O sa pun si un sondaj, sa vedem ce se prefera in aceasta perioada. Pupici la burtici!

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    eu nu pot sa spun ca am poftit sau ca poftesc la ceva anume,dulciurile mi-au placut si inainte de sarcina asa ca facand o comparatie nu cred ca am mancat mai multe dulciuri acum de cand sunt insarcinata ,decat inainte,insa am inceput sa mananc mai divers,si in cantitati un pic mai mari decat inainte,si aici ma refer la mancare.

stefaniajohansson
    Guest
    pacat ca nu am putut selecta maí multe variante in sondaj..le-as fi ales pe toate, mai putin inghetata si snacksurile..eu as manca non-stop..noroc ca reusesc sa ma controlez..sunt in 32 saptamani jumate si deja am pus 11kg..din care cel putin 3 sunt doar paine cu zacusca sau cu gem..de fapt cu orice..(cateodata doar cu unt si cu sare), ciocolata, prajituri, mamaliga cu branza la cuptor, mancaruri buuune dintre cele mai gustoase

stefaniajohansson
    Guest
    culmea e ca nu mananc paste, cartofi, orez, mancare de fast-food, nici macar pizza..foarte rar cand se intampla..poate 1 data la 2 luni..iar dulciurile si painea le mananc doar in weekend..dar daca asa au vrut kilogramele sa se adune..asta e..eu incerc sa ma feresc de frigider, dar se pare ca tot acolo in mijlocul bucatariei sta..si e greu de trecut cu vederea..oricum, nimic nu se compara cu chinul cumparaturilor saptamanale..cand sufar din toata fiinta langa vitrinele cu sunca de parma, schwartzwald si serano, cu salamuri fine, pateuri si fel de fel de bunatati interzise pe timpul sarcinii..dar daca sunt periculoase pt bebe..ma abtin, trag aer adanc, oftez si plec visand la ziua in care voio naste iar sotul ma va astepta cu un cos de mezeluri..asta pana saptamana viitoare, cand ma aflu din nou fata in fata cu vitrinele..

Floricica Senior iryanna's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    4.679
    eu nu am poftit la nimic pe perioada sarcinii,pana acum.doar ma gandeam ca as manca ceva anume,dar asta o faceam si fara sa fiu insracinata.ducliuri in primul trim.nu am mancat apropae deloc,ca nu putam,acum maai rup cate un cub de ciocolata...dar nu pot spune ca nu am avut momente cand as fi pus in cosul de cumparaturi multe alimente cu calorii si fara vitamine...si nu am cedat nicodata primului impuls in a cumpara astfel de produse..probabil ca si de asta nu am pus f multe kg(la 34 sapt am cam 7 in plus)...mi-am 'infranat' poftele si ,contrar spuselor din popor,nu am pierdut sarcina,nu mi s-au umflat sanii,sau mai stiu eu ce alte minunatii.mi-am schimbat modul de a manca astfel incat sa-i fie bine bebelusului meu,nu am mancat pt doi si am incercat 'sa poftesc' la produse naturale,cu aport mare de vitamine:)concluzia mea ar fi ca poftele in sarcina pot fi controlate

Floricica Avansata izzabella's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    mie una nu mi se pune pata am pofta de aia, dar daca ies undeva la cumparaturi ma uit si iau tot ce am pofta pe moment... dar sunt prea la inceput sa vb poate or sa vina pe parcurs si poftele

stefaniajohansson
    Guest
    ce norocoase sunteti ca nu aveti pofte nebune eu am momente cand simt ca-mi pierd mintile..cam 1 data pe saptamana se intampla..vinerea, cand sunt cu 1 zi inainte de weekend -cand stiu ca am voie sa mananc de toate..dar sambata cand deja am voie sa mananc ce vreau, parca nu ma mai tenteaza nimic..nimic nu m-ar satisface..

Floricica Senior adyna26's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2007
    Postari in forum
    2.927
    ei e naspa cu poftele .. eu nu prea am avut pofte si daca pofteam ceva erau fructele .. dulciuri mai putin ... acum sunt axata pe compotul de visine ... dar trece si el repede ... ca nu mai avem mult de asteptat

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    fetelor eu poftesc la bere,si mai iau si eu cate o gurita de la sot,macar sa/mi clatesc gura,dar as bea mai mult...de vreo 2 zile ma rog de el sa/mi cumpere si mie vreo cateva fara alcool,sa/mi satisfac pofta,dar mereu uita....poate si oboseala de la servici si mofturile mele....

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Fetelor,azi mi/am luat o sampanie fara alcool,ca/mi era pofta de vin rosu,seamana si sampania asta ca e tot rosie,aproape ca mustul la gust....am baut un pahar pe nerasuflate,asa pofta am avut.......ciudat pofta mea nu???

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    si eu am avut pofta de bere in primul trimestru iar cand in sfarsit am reusit sa cumpar 2 cutii de bere fara alcool ,au stat in frigider vreo 2saptamani pana sa desfac una si nu am baut decat jumatare de pahar.

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari