Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Fetelor sa nu papati prea mult peste in aceasta perioada pt ca contine prea mult mercur care poate dauna bebelusului. Daca se consuma o data pe sapt e ok, dar nu abuzati de el.Si e bine ca pestele sa fie cu carne alba...feriti-va de pesti cu carne inchisa la culloare.Pesti recomandati:ton, cod,somon si cei din conserva se recomanda mai mult decat cel proaspat.Cel proaspat trebuie sa fie gatit f bine .Se pot consuma in siguranta fructe de mare , la fel gatite foarte bine..

Floricica Nou Venita lore_24's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2007
    Postari in forum
    26
    nici somonul si nici tonul n-au carne alba.de care trebuie atunci,rosie sau alba?

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    e de preferat carnea alba dar somonul si tonul sunt sigure mai ales daca sunt si din conserva

Floricica Cu Vechime monica76's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    Mi-am adus acum aminte ca mult imi place sa mananc rechin. Dar pe aici nu am gasit nici un restaurant sa-l faca bine. Nu are acelasi gust, poate nu avem mirodeniile necesare iar mie acasa nici atat nu-mi iese. In Grecia am mancat cel mai gustos rechin. Bun, bun.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    rechinul il mananci dupa ce apare bianca.ai grija sa fie bine prajit daca tot ai pofta....

Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    Am fost o fericita pe toata perioada sarcinii, n-am avut pofte.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    eu as manca numai fructe de mare,ieri am luat creveti si cred ca ii fac cand nu e sotul acasa sa ma satur ,glumeam...

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Culmea mie totdeauna mi-a placut pestele, dar pe perioada sarcinii a fost singura mancare pe care nu am putut sa o mananc, desi era indicat din cand in cand.
    Ai grija Monica, rechinul e unul din pestii care are cel mai mult mercur. Nici cand alaptezi nu e chiar bun.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Da, si eu tot asa, cind am fost gravida, la un moment dat am fugit de la sora mea din bucatarie ca umbla cu ceva este. Mai mai mi-am dat matzele afara. :)

Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    Camelia, nici daca vrei nu ai unde manca. Romanii nu stiu sa-l gateasca bine. Voi manca la anul...prin concediu, pe undeva.

Floricica Nou Venita speranta21's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2010
    Postari in forum
    20
    pestele...este excelent in sarcina.....ae multe chestiuni ff bune pentru organism.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari