Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159

Cea mai amuzanta pofta :))

Eu pe timpul sarcinii nu am avut deloc pofte si nici greturi voi ce pofte ati avut??

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    Eu ceapa rosie toata sarcina:)) Mancam cate 3-4 odata, doar decojite, intregi, date prin sare:))
    Si tarhon la borcan sau la saramura:))))))

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    eu aveam boala pe saleuri cu finnetii va dati seama saleuri sarata cu cioco :)))

Floricica Novice davidica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2010
    Postari in forum
    210
    eu nu pot sa zic ca am avut pofte ciudate...in general nu prea am avut pofte..doar ciocolata incepuse sa-mi placa mai mult ca de obicei si puteam sa maninc oricita mi-ar fi dat...
    chiar nu eram pofticiosa si ma enerva cind cineva ma servea cu dinadinsul...ca nu imi trebuia....
    e chiar amuzant, dar nu l-am trimis pe sotul niciodata sa-mi cumpere ceva in miez de noapte ...ca poftesc...

lorito
    Guest
    E vorba doar de poftele din timpul sarcinii?
    Ca nu mai tin minte de atunci:))
    Asa in general mi-e pofta de tot ceea ce e interzis sau imoral

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de davidica Vezi mesajul
    eu nu pot sa zic ca am avut pofte ciudate...in general nu prea am avut pofte..doar ciocolata incepuse sa-mi placa mai mult ca de obicei si puteam sa maninc oricita mi-ar fi dat...
    chiar nu eram pofticiosa si ma enerva cind cineva ma servea cu dinadinsul...ca nu imi trebuia....
    e chiar amuzant, dar nu l-am trimis pe sotul niciodata sa-mi cumpere ceva in miez de noapte ...ca poftesc...
    si pe mine ma scoteau toti din sarite cand ma serveau si mai ziceau ia ca poate tie pofta sa nu pierzi bebe si cand ajungeam acasa intr-un final nici nu mai imi era foame :))))

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    E vorba doar de poftele din timpul sarcinii?
    Ca nu mai tin minte de atunci:))
    Asa in general mi-e pofta de tot ceea ce e interzis sau imoral
    lorito cate chestii sunt interzise in lumea asta :)))) si aici nu ma refer doar la mancare :)))))

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    la a doua sarcina am avut pofte ciudate...am mancat salata verde care nu imi place de obicei, si nu suportam ouale deloc. dupa ce am nascut a doua zi i-am cerut sotului sa-mi aduca oua fierte..scapasem de fitoasa:)
    insa cel mai ciudat a fost ca imi placea sa miros motorina...mereu imi bagam nasul in bidoane....ba la un moment dat aveam o carpa imbibata in motorina si o miroseam pe aia:))))) fara sa stie sotul..zicea ca sunt nebuna, sunt mai rau ca aurolacii si poate fac rau la fata. dar nu ma puteam abtine....

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Am mancat muuuuuulte nectarine. Si o data mirosea de la un vecin cu care suntem prieteni a cartofi prajiti si m-am dus la el sa imi dea ca mi-era o poftaaaaaaa.... Cred ca aia a fost singura pofta reale... in rest mai mult antipofte... ca mi-era scarba de o gramada de mancaruri... la un moment dat asa mi-era de greata ca nimic nu imi trebuia.

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    la prima sarcina,cea mai ciudata pofta pe care am avut-o a fost slanina prajita cu hrean si mustar (imi amestecam hreanul cu mustar dulce)...hhhmm si acum imi amintesc cu ce pofta haleam...
    aaa si ar mai fi mazarea...pe care inainte nu ti-o mancam nici sa ma platesti....in schimb pe perioada sarcinii as fi mancat zilnic mazare.....
    Modificata de bia25; 04.05.2011 la 21:35:14.

flo
    flo este offline.
    Floricica Avansata flo's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.01.2009
    Postari in forum
    2.258
    Eu la prima sarcina nu am poftit la nimic. Acum, nu imi pot scoate din cap mirosul de cauciuc...desi mi se pare stupid sa te gandesti la mirosul ala, dar imi face o placere deosebita sa intru in magazinele unde se vand cauciucuri, sau biciclete. A, sau in magazinele de haine chinezesti la raionul de pantofi...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari