Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita crissstinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2013
    Postari in forum
    1
    sunt insarcinata in luna a 5-a , am o catelusa care doarme cu mine in pat, mananca cu mine din farfurie si o pup in gura toata ziua!! nu vad cu ce imi poate afecta asta sarcina??!!!

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Citat Postat de crissstinna Vezi mesajul
    sunt insarcinata in luna a 5-a , am o catelusa care doarme cu mine in pat, mananca cu mine din farfurie si o pup in gura toata ziua!! nu vad cu ce imi poate afecta asta sarcina??!!!
    Depinde de la caz la caz...dacă cățelul este vaccinat, deparazitat la 3 luni, spălat pe lăbuțe și în părțile intime după ce a fost afara - chestiuni uzuale, de altfel...nu ar trebui să fie nicio pb. În caz contrar, depinde de imunitatea fiecăruia. Eu am 2 soricari și nu au existat probleme în perioada sarcinii. Testează eventual toxoplasmoza cannis - nu știu dacă am scris corect. Și ai grija la viermi...

Floricica Nou Venita slaurro's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2018
    Postari in forum
    1
    Cafea este permis? Am inteles ca e voie maxim o cana... Dar nicaieri nu gasesc exact care e problema, cafeina sau cafeaua in sine? Daca este vorba de o cafea cu un continut mai mic de cofeina, gen https://www.coffeeplace.ro/illy (scrie ca are sub 1,5%)... atunci se poate consuma mai mult de o cana? Decofeinizata se paote consuma oricata?

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!