Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata adela05's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421

Zborul cu avionul in timpul sarcinii??

Dragi burtici,
    Eu am niste banuieli foarte mari ca sunt insarcinata si urmeaza sa ma duc la un control saptamana viitoare pentru a afla cu siguranta.
    Sper din tot sufletul sa fie asa.
    Problema mea este ca am programate niste zboruri cu avionul, la sfarsitul lunii iulie si august.
    Daca intr-adevar sunt insarcinata, asa cum banuiesc eu, ar insemna primul trimestru de sarcina, sau, mai exact, dupa ultimul cm, sapt. 7, respectiv sapt. 11.
    Credeti ca este o problema?
    Voi aveti experiente de acest gen?
    Multumesc mult!
    Pupici

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Pana la 7 luni poti zbura linistita

Floricica Nou Venita ioanaszalka's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2011
    Postari in forum
    93
    adela poti sa zboi fara nici o grija,eu am facut 2 zboruri in decurs de 3 zile si eram deja insarcinata in 14 saptamani...nu e nici o problema

sunshine
    Guest
    Nu e nici o problema!Am zburat distanta f lunga si totul e ok!

Floricica Nou Venita elena1987's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.06.2011
    Postari in forum
    4
    Buna,poti sta linistita sigur ca poti zbura fara nici o problema,eu traiesc in Anglia,si des zbor acasa,cind inca eram gravida cu 7 luni am zburat de 3 ori,nu mi-a fost nimik,nici greturi absolut nimik,daca sincer ei nici nu au observat ca is in a 7 luna caci aveam o burtica mica :),,,,,cum a zis ALESUTA de mai sus pina la 7 luni LIBER ,dupa.....

Floricica Nou Venita AyanaMariaNesibe's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    113
    Cum ti s-a spus si mai sus, pana la 7luni poti zbura, la o sarcina normala. La o sarcina cu probleme si este recomandat de medic sa nu se faca calatorii cu avionul,e bine sa se respecte. Dupa nastere,bebe are dretul sa calatoreasca de la 3 saptamani. Calaorii placute!!!!!!!!!!!!!

Floricica Avansata adela05's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421
    Fetelor, sunt asa de suparata! Am fost la dr care mi-a spus ca nu este de acord cu zborurile in primul trimestru de sarcina!!! Nici nu stiu ce sa mai cred!
    Am mai intrebat un medic, care mi-a zis ca nu exista restrictii in acest sens.
    Ce sa fac? Ar trebui sa plec luni, la 6 sapt jumatate si am 3 zboruri scurte, in 9 zile.
    Ce ma sfatuiti?? M-am speriat foarte tare!!!!

manuelamanu
    Guest
    Ade, cum iti spusesem si in topicul nostru, sora mea a calatorit la 7 saptamani cu avionul si inapoi a venit la 4 luni si ceva iar dr nu i-a pus nici o restrictie. Ea a avut o sarcina usoara, fara greturi tocmai de aia a si lasat-o dr. Eu zic ca daca totul e bine, nu vomiti, nu ai stari de greata dese, poti calatori fara nici un fel de grija.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari